Organisme públic
Ajuntament de Vilaplana
- 1,80 M €
- Contractació pública
- 24 contractes · Concurrència EC alta
Índex de concurrència
de contractació (0–100)
Atorgant de contractes
Total adjudicat
1,80 M €
Contractes
24
Entitats proveïdores
19
Període
2018–2026
Evolució anual
Import adjudicat per any · color per % d'adjudicació directa segons l'EC Single Market Scoreboard ↗
Concentració prop del llindar de contracte menor
Aquest ajuntament no s'ha inclòs a l'anàlisi estadística del tram just per sota del llindar legal: mostra insuficient per inferir-ne un patró de manera fiable.
L'anàlisi pre-registrada requereix un nombre mínim de contractes per categoria. Tot i així, pots explorar directament els contractes a prop del llindar més avall.
Veure contractes a prop del llindar →Principals adjudicataris
Top 19 empreses i entitats que han rebut més contractes de Ajuntament de Vilaplana
Cerca contractes individuals →| # | Entitat | Import | Contr. | % total |
|---|---|---|---|---|
| 1 | AKA BALTUR SLU | 400,33 K € | 2 | 22,3% |
| 2 | promocions ermon 05, S.L. | 272,77 K € | 2 | 15,2% |
| 3 | Instal·lacions i serveis grup Sedó, S.L.U. | 254,22 K € | 2 | 14,1% |
| 4 | ELECNOR SERVICIOS Y PROYECTOS ,S.A.U | 181,42 K € | 1 | 10,1% |
| 5 | RÈCOP, RESTAURACIONS ARQUITECTÒNIQUES, SLU | 142,99 K € | 1 | 7,9% |
| 6 | EIXUMARA D INDUSTRIES S L | 117,72 K € | 1 | 6,5% |
| 7 | CONSTECNIA 3,S.L. | 103,16 K € | 1 | 5,7% |
| 8 | FULGENCIO VILLAR, SL | 84,25 K € | 1 | 4,7% |
| 9 | COMAIGUA, S.L. | 56,85 K € | 1 | 3,2% |
| 10 | EXCAVA. I TRANSPO. SALVADÓ MARINÉ SL | 51,73 K € | 2 | 2,9% |
| 11 | Solcam Energia SL | 43,58 K € | 1 | 2,4% |
| 12 | REGIMOVI SL | 28,50 K € | 1 | 1,6% |
| 13 | ENERGRUP BIO RENOVABLES, S.L. | 16,32 K € | 1 | 0,9% |
| 14 | MASEAN INFRAESTRUCTURES, S.L.U. | 14,14 K € | 1 | 0,8% |
| 15 | IMS 2020 SOLUCIONES DE ENERGIA SL | 11,48 K € | 1 | 0,6% |
| 16 | ENRIC MARCH MESTRES | 7,56 K € | 2 | 0,4% |
| 17 | MIQUEL CARDONA GARCIA | 6,00 K € | 1 | 0,3% |
| 18 | ENVELATS ELIAS, SL | 3,80 K € | 1 | 0,2% |
| 19 | FABRICATS I MANIPULATS SIGNO SL | 2,20 K € | 1 | 0,1% |
- AKA BALTUR SLU400,33 K €
1 · 2 contractes · 22,3% del total
- promocions ermon 05, S.L.272,77 K €
2 · 2 contractes · 15,2% del total
3 · 2 contractes · 14,1% del total
- ELECNOR SERVICIOS Y PROYECTOS ,S.A.U181,42 K €
4 · 1 contractes · 10,1% del total
5 · 1 contractes · 7,9% del total
- EIXUMARA D INDUSTRIES S L117,72 K €
6 · 1 contractes · 6,5% del total
- CONSTECNIA 3,S.L.103,16 K €
7 · 1 contractes · 5,7% del total
- FULGENCIO VILLAR, SL84,25 K €
8 · 1 contractes · 4,7% del total
- COMAIGUA, S.L.56,85 K €
9 · 1 contractes · 3,2% del total
- EXCAVA. I TRANSPO. SALVADÓ MARINÉ SL51,73 K €
10 · 2 contractes · 2,9% del total
- Solcam Energia SL43,58 K €
11 · 1 contractes · 2,4% del total
- REGIMOVI SL28,50 K €
12 · 1 contractes · 1,6% del total
- ENERGRUP BIO RENOVABLES, S.L.16,32 K €
13 · 1 contractes · 0,9% del total
- MASEAN INFRAESTRUCTURES, S.L.U.14,14 K €
14 · 1 contractes · 0,8% del total
- IMS 2020 SOLUCIONES DE ENERGIA SL11,48 K €
15 · 1 contractes · 0,6% del total
- ENRIC MARCH MESTRES7,56 K €
16 · 2 contractes · 0,4% del total
- MIQUEL CARDONA GARCIA6,00 K €
17 · 1 contractes · 0,3% del total
- ENVELATS ELIAS, SL3,80 K €
18 · 1 contractes · 0,2% del total
- FABRICATS I MANIPULATS SIGNO SL2,20 K €
19 · 1 contractes · 0,1% del total
Contractes d'aquest organisme
Explora els contractes adjudicats sense sortir de la fitxa.
| Adjudicatari | Objecte | Procediment | Any |
|---|
Persones vinculades als adjudicataris
Carregant vincles registrals…
Això és com gasta aquest organisme — els contractes que adjudica. Per veure què rep (subvencions i fons públics adreçats a ell mateix), mira la seva fitxa d'entitat →.
Control extern i garanties
Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.
Accés a la informació (GAIP)
3reclamacions
100% resoltes en contra · 2 de 2 substantives · 2025–2026
- 1
- Estimació
- 1
- Estimació parcial
- 1
- Desistiment
Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions.
Com es llegeix el semàfor
Semàfor Concurrència EC (EC Single Market Scoreboard)
- Alta concurrència — adjudicació directa <10% i sol licitador <10%
- Concurrència mitjana — adj. directa 10–20% o sol licitador 10–20%
- Baixa concurrència — adj. directa >20% o sol licitador >20%
Dades: Registre públic PSCP (Generalitat de Catalunya) · Font metodologia: EC Single Market Scoreboard · LCSP 9/2017
Metodologia completa →