Organisme públic
Ajuntament d'Abrera
- 35,81 M €
- Contractació pública
- 1.135 contractes · Concurrència EC baixa
Índex de concurrència
de contractació (0–100)
Atorgant de contractes
Total adjudicat
35,81 M €
Contractes
1.135
Entitats proveïdores
595
Període
2018–2026
Evolució anual
Import adjudicat per any · color per % d'adjudicació directa segons l'EC Single Market Scoreboard ↗
Concentració prop del llindar de contracte menor
Quina part dels contractes se situa al tram just per sota del llindar legal, comparat amb la mitjana catalana.
8 de 816 contractes al tram 14.250 € – <15.000 €
1 de 40 contractes al tram 38.000 € – <40.000 €
Indicador estadístic agregat sobre dades públiques de contractació. Anàlisi pre-registrada; metodologia oberta i reproduïble.
Principals adjudicataris
Top 20 empreses i entitats que han rebut més contractes de Ajuntament d'Abrera
Cerca contractes individuals →| # | Entitat | Import | Contr. | % total |
|---|---|---|---|---|
| 1 | FCC MEDIO AMBIENTE S.A.U | 3,31 M € | 2 | 9,2% |
| 2 | EULEN SA | 2,30 M € | 2 | 6,4% |
| 3 | LUNET, SL | 2,08 M € | 7 | 5,8% |
| 4 | SUARA SERVEIS,S.C.C.L. | 1,58 M € | 1 | 4,4% |
| 5 | PROCESOS INTEGRALES AL FMS,S.L. | 1,57 M € | 1 | 4,4% |
| 6 | ASFALTOS BARCINO SL | 1,50 M € | 9 | 4,2% |
| 7 | SERVEIS EDUCATIUS CAVALL DE CARTRO SL | 1,20 M € | 1 | 3,4% |
| 8 | BARCELONA SPORT MANAGEMENT SL | 1,15 M € | 2 | 3,2% |
| 9 | SOCIEDAD ESPAÑOLA DE CONSTRUCCIONES ELECTRICAS SA (SECE, SA) | 854,69 K € | 5 | 2,4% |
| 10 | UTE Trasporte Urbano Abrera | 727,50 K € | 1 | 2,0% |
| 11 | FOMENT DEL RECICLATGE SA | 721,41 K € | 2 | 2,0% |
| 12 | R.S. AGROTÈCNICA DEL SEGRIÀ, SL | 716,78 K € | 5 | 2,0% |
| 13 | E.I. L'EINA SCCL | 663,86 K € | 7 | 1,9% |
| 14 | FUNDACIO PIA AUTÒNOMA INSTITUT PER | 580,47 K € | 9 | 1,6% |
| 15 | Instal.lacions i Manteniments Arbúcies SL | 450,70 K € | 2 | 1,3% |
| 16 | Concesionaria Abrera, SL | 448,09 K € | 18 | 1,3% |
| 17 | AQUASOS SERVEIS INTEGRALS SL | 350,10 K € | 3 | 1,0% |
| 18 | CONSTRUCCIONS URBA COMPLET, S.L. | 332,15 K € | 2 | 0,9% |
| 19 | ELECTRICA PINTO, S.L. | 330,57 K € | 1 | 0,9% |
| 20 | ECITYCLIC SOLUTIONS | 327,68 K € | 1 | 0,9% |
- FCC MEDIO AMBIENTE S.A.U3,31 M €
1 · 2 contractes · 9,2% del total
- EULEN SA2,30 M €
2 · 2 contractes · 6,4% del total
- LUNET, SL2,08 M €
3 · 7 contractes · 5,8% del total
- SUARA SERVEIS,S.C.C.L.1,58 M €
4 · 1 contractes · 4,4% del total
- PROCESOS INTEGRALES AL FMS,S.L.1,57 M €
5 · 1 contractes · 4,4% del total
- ASFALTOS BARCINO SL1,50 M €
6 · 9 contractes · 4,2% del total
7 · 1 contractes · 3,4% del total
- BARCELONA SPORT MANAGEMENT SL1,15 M €
8 · 2 contractes · 3,2% del total
9 · 5 contractes · 2,4% del total
- UTE Trasporte Urbano Abrera727,50 K €
10 · 1 contractes · 2,0% del total
- FOMENT DEL RECICLATGE SA721,41 K €
11 · 2 contractes · 2,0% del total
- R.S. AGROTÈCNICA DEL SEGRIÀ, SL716,78 K €
12 · 5 contractes · 2,0% del total
- E.I. L'EINA SCCL663,86 K €
13 · 7 contractes · 1,9% del total
- FUNDACIO PIA AUTÒNOMA INSTITUT PER580,47 K €
14 · 9 contractes · 1,6% del total
15 · 2 contractes · 1,3% del total
- Concesionaria Abrera, SL448,09 K €
16 · 18 contractes · 1,3% del total
- AQUASOS SERVEIS INTEGRALS SL350,10 K €
17 · 3 contractes · 1,0% del total
- CONSTRUCCIONS URBA COMPLET, S.L.332,15 K €
18 · 2 contractes · 0,9% del total
- ELECTRICA PINTO, S.L.330,57 K €
19 · 1 contractes · 0,9% del total
- ECITYCLIC SOLUTIONS327,68 K €
20 · 1 contractes · 0,9% del total
Contractes d'aquest organisme
Explora els contractes adjudicats sense sortir de la fitxa.
| Adjudicatari | Objecte | Procediment | Any |
|---|
Persones vinculades als adjudicataris
Carregant vincles registrals…
Això és com gasta aquest organisme — els contractes que adjudica. Per veure què rep (subvencions i fons públics adreçats a ell mateix), mira la seva fitxa d'entitat →.
Control extern i garanties
Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.
Accés a la informació (GAIP)
44reclamacions
97% resoltes en contra · 37 de 38 substantives · 2016–2026
- 22
- Estimació
- 3
- Estimació parcial
- 12
- Pèrdua d'objecte
- 1
- Desestimació
- 5
- Inadmissió
- 1
- Desistiment
Síndic de Greuges
1resolucions
recomanacions adreçades a l'organisme · 2025–2025
Veure les 1 resolucions ↗Contractació pública (TCCSP)
3reclamacions
sense resolucions substantives
- 2
- Inadmissió
- 1
- Desistiment
Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions.
Com es llegeix el semàfor
Semàfor Concurrència EC (EC Single Market Scoreboard)
- Alta concurrència — adjudicació directa <10% i sol licitador <10%
- Concurrència mitjana — adj. directa 10–20% o sol licitador 10–20%
- Baixa concurrència — adj. directa >20% o sol licitador >20%
Dades: Registre públic PSCP (Generalitat de Catalunya) · Font metodologia: EC Single Market Scoreboard · LCSP 9/2017
Metodologia completa →