Organisme públic
Ajuntament d'Àger
- 1,67 M €
- Contractació pública
- 21 contractes · Concurrència EC baixa
Índex de concurrència
de contractació (0–100)
Atorgant de contractes
Total adjudicat
1,67 M €
Contractes
21
Entitats proveïdores
20
Període
2021–2025
Evolució anual
Import adjudicat per any · color per % d'adjudicació directa segons l'EC Single Market Scoreboard ↗
Concentració prop del llindar de contracte menor
Aquest ajuntament no s'ha inclòs a l'anàlisi estadística del tram just per sota del llindar legal: mostra insuficient per inferir-ne un patró de manera fiable.
L'anàlisi pre-registrada requereix un nombre mínim de contractes per categoria. Tot i així, pots explorar directament els contractes a prop del llindar més avall.
Veure contractes a prop del llindar →Principals adjudicataris
Top 20 empreses i entitats que han rebut més contractes de Ajuntament d'Àger
Cerca contractes individuals →| # | Entitat | Import | Contr. | % total |
|---|---|---|---|---|
| 1 | CATALANA DE PERFORACIONS SA | 403,74 K € | 1 | 24,2% |
| 2 | ONGRUB MEDI AMBIENT SL | 362,26 K € | 2 | 21,7% |
| 3 | ROMA INFRAESTRUCTURES I SERVEIS,S.A.U. | 246,42 K € | 1 | 14,8% |
| 4 | CONSTRUCCIONS ENIGMA 2021 SLU | 119,50 K € | 1 | 7,2% |
| 5 | Catalana d’Infraestructures i serveis Associats, SL | 83,94 K € | 1 | 5,0% |
| 6 | RÈCOP, RESTAURACIONS ARQUITECTÒNIQUES, SLU | 75,90 K € | 1 | 4,5% |
| 7 | ENRIC MITJANA DALMAU | 73,99 K € | 1 | 4,4% |
| 8 | TECNICAS DEL HORMIGON ARMADO, S.A | 60,99 K € | 1 | 3,7% |
| 9 | Iaso S L | 49,71 K € | 1 | 3,0% |
| 10 | ARLE PROIND SL | 45,55 K € | 1 | 2,7% |
| 11 | Gil Forestal, SL | 43,07 K € | 1 | 2,6% |
| 12 | ROBITEC INDUSTRY SOLUTIONS S.L. | 38,40 K € | 1 | 2,3% |
| 13 | PORTA-GASTO, S.L. | 23,52 K € | 1 | 1,4% |
| 14 | FUNDACIO PRIVADA ASPROS | 19,00 K € | 1 | 1,1% |
| 15 | MIP MARI ARQUITECTURA I DISSENY SLP | 9,20 K € | 1 | 0,6% |
| 16 | COMERCIAL ALUMINI VIMU SL | 5,50 K € | 1 | 0,3% |
| 17 | COMERCIAL BLAUTEC SL | 4,38 K € | 1 | 0,3% |
| 18 | JOAN BURGUES ESTRADA | 2,00 K € | 1 | 0,1% |
| 19 | DAVID CRAVAJAL ROJAS | 1,50 K € | 1 | 0,1% |
| 20 | POL CUNILL TEULE | 1,50 K € | 1 | 0,1% |
- CATALANA DE PERFORACIONS SA403,74 K €
1 · 1 contractes · 24,2% del total
- ONGRUB MEDI AMBIENT SL362,26 K €
2 · 2 contractes · 21,7% del total
- ROMA INFRAESTRUCTURES I SERVEIS,S.A.U.246,42 K €
3 · 1 contractes · 14,8% del total
- CONSTRUCCIONS ENIGMA 2021 SLU119,50 K €
4 · 1 contractes · 7,2% del total
5 · 1 contractes · 5,0% del total
6 · 1 contractes · 4,5% del total
- ENRIC MITJANA DALMAU73,99 K €
7 · 1 contractes · 4,4% del total
- TECNICAS DEL HORMIGON ARMADO, S.A60,99 K €
8 · 1 contractes · 3,7% del total
- Iaso S L49,71 K €
9 · 1 contractes · 3,0% del total
- ARLE PROIND SL45,55 K €
10 · 1 contractes · 2,7% del total
- Gil Forestal, SL43,07 K €
11 · 1 contractes · 2,6% del total
- ROBITEC INDUSTRY SOLUTIONS S.L.38,40 K €
12 · 1 contractes · 2,3% del total
- PORTA-GASTO, S.L.23,52 K €
13 · 1 contractes · 1,4% del total
- FUNDACIO PRIVADA ASPROS19,00 K €
14 · 1 contractes · 1,1% del total
15 · 1 contractes · 0,6% del total
- COMERCIAL ALUMINI VIMU SL5,50 K €
16 · 1 contractes · 0,3% del total
- COMERCIAL BLAUTEC SL4,38 K €
17 · 1 contractes · 0,3% del total
- JOAN BURGUES ESTRADA2,00 K €
18 · 1 contractes · 0,1% del total
- DAVID CRAVAJAL ROJAS1,50 K €
19 · 1 contractes · 0,1% del total
- POL CUNILL TEULE1,50 K €
20 · 1 contractes · 0,1% del total
Contractes d'aquest organisme
Explora els contractes adjudicats sense sortir de la fitxa.
| Adjudicatari | Objecte | Procediment | Any |
|---|
Persones vinculades als adjudicataris
Carregant vincles registrals…
Això és com gasta aquest organisme — els contractes que adjudica. Per veure què rep (subvencions i fons públics adreçats a ell mateix), mira la seva fitxa d'entitat →.
Control extern i garanties
Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.
Accés a la informació (GAIP)
27reclamacions
91% resoltes en contra · 20 de 22 substantives · 2021–2025
- 4
- Estimació
- 2
- Estimació parcial
- 14
- Pèrdua d'objecte
- 2
- Desestimació
- 3
- Inadmissió
- 2
- Desistiment
Contractació pública (TCCSP)
1reclamacions
sense resolucions substantives
- 1
- Inadmissió
Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions.
Com es llegeix el semàfor
Semàfor Concurrència EC (EC Single Market Scoreboard)
- Alta concurrència — adjudicació directa <10% i sol licitador <10%
- Concurrència mitjana — adj. directa 10–20% o sol licitador 10–20%
- Baixa concurrència — adj. directa >20% o sol licitador >20%
Dades: Registre públic PSCP (Generalitat de Catalunya) · Font metodologia: EC Single Market Scoreboard · LCSP 9/2017
Metodologia completa →