Organisme públic
Ajuntament d'Almoster
- 4,58 M €
- Contractació pública
- 1.675 contractes · Concurrència EC baixa
Índex de concurrència
de contractació (0–100)
Atorgant de contractes
Total adjudicat
4,58 M €
Contractes
1.675
Entitats proveïdores
332
Període
2018–2026
Evolució anual
Import adjudicat per any · color per % d'adjudicació directa segons l'EC Single Market Scoreboard ↗
Concentració prop del llindar de contracte menor
Quina part dels contractes se situa al tram just per sota del llindar legal, comparat amb la mitjana catalana.
1 de 1.421 contractes al tram 14.250 € – <15.000 €
0 de 43 contractes al tram 38.000 € – <40.000 €
Indicador estadístic agregat sobre dades públiques de contractació. Anàlisi pre-registrada; metodologia oberta i reproduïble.
Principals adjudicataris
Top 20 empreses i entitats que han rebut més contractes de Ajuntament d'Almoster
Cerca contractes individuals →| # | Entitat | Import | Contr. | % total |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Gilabert Miró SA | 1,09 M € | 1 | 23,7% |
| 2 | AGROVIAL,S.A. | 524,68 K € | 3 | 11,5% |
| 3 | BOSIR SA | 168,50 K € | 2 | 3,7% |
| 4 | OBRES I SERVEIS CURTO S.L | 133,48 K € | 1 | 2,9% |
| 5 | CONSTRUCCIONS VINAIXA SA | 131,97 K € | 3 | 2,9% |
| 6 | TÉCNICAS CONSTRUCTIVAS GOLIATH,SLU | 112,22 K € | 39 | 2,5% |
| 7 | Q.VERD XXI JARDINERS, S.L. | 103,40 K € | 15 | 2,3% |
| 8 | Serveis Arensis, SL | 93,45 K € | 1 | 2,0% |
| 9 | SERNET SERVICIOS INTEGRALES, SL | 92,95 K € | 1 | 2,0% |
| 10 | MIREIA ROIG JOVE | 86,12 K € | 1 | 1,9% |
| 11 | ANNA BOVE SABATER | 83,81 K € | 1 | 1,8% |
| 12 | GESTIÓ CAT OBRA CIVIL, SL | 80,11 K € | 1 | 1,8% |
| 13 | GREENCOURT S.L | 79,86 K € | 1 | 1,7% |
| 14 | OBRES FEBIAL SL | 71,11 K € | 1 | 1,6% |
| 15 | Escar 2017 SL | 67,74 K € | 1 | 1,5% |
| 16 | CONSMA 18, SL | 60,25 K € | 1 | 1,3% |
| 17 | SERVICIOS NATURALES Y OBRAS AMEJJI SL | 55,89 K € | 1 | 1,2% |
| 18 | VORTEX ESTRUCTURAS ACUATICAS SL | 55,19 K € | 1 | 1,2% |
| 19 | RAIBOR ESPECTACLES, S.L. | 51,72 K € | 11 | 1,1% |
| 20 | AULA LLEURE SOCIEDAD LIMITADA | 40,79 K € | 11 | 0,9% |
- Gilabert Miró SA1,09 M €
1 · 1 contractes · 23,7% del total
- AGROVIAL,S.A.524,68 K €
2 · 3 contractes · 11,5% del total
- BOSIR SA168,50 K €
3 · 2 contractes · 3,7% del total
- OBRES I SERVEIS CURTO S.L133,48 K €
4 · 1 contractes · 2,9% del total
- CONSTRUCCIONS VINAIXA SA131,97 K €
5 · 3 contractes · 2,9% del total
- TÉCNICAS CONSTRUCTIVAS GOLIATH,SLU112,22 K €
6 · 39 contractes · 2,5% del total
- Q.VERD XXI JARDINERS, S.L.103,40 K €
7 · 15 contractes · 2,3% del total
- Serveis Arensis, SL93,45 K €
8 · 1 contractes · 2,0% del total
- SERNET SERVICIOS INTEGRALES, SL92,95 K €
9 · 1 contractes · 2,0% del total
- MIREIA ROIG JOVE86,12 K €
10 · 1 contractes · 1,9% del total
- ANNA BOVE SABATER83,81 K €
11 · 1 contractes · 1,8% del total
- GESTIÓ CAT OBRA CIVIL, SL80,11 K €
12 · 1 contractes · 1,8% del total
- GREENCOURT S.L79,86 K €
13 · 1 contractes · 1,7% del total
- OBRES FEBIAL SL71,11 K €
14 · 1 contractes · 1,6% del total
- Escar 2017 SL67,74 K €
15 · 1 contractes · 1,5% del total
- CONSMA 18, SL60,25 K €
16 · 1 contractes · 1,3% del total
17 · 1 contractes · 1,2% del total
- VORTEX ESTRUCTURAS ACUATICAS SL55,19 K €
18 · 1 contractes · 1,2% del total
- RAIBOR ESPECTACLES, S.L.51,72 K €
19 · 11 contractes · 1,1% del total
- AULA LLEURE SOCIEDAD LIMITADA40,79 K €
20 · 11 contractes · 0,9% del total
Contractes d'aquest organisme
Explora els contractes adjudicats sense sortir de la fitxa.
| Adjudicatari | Objecte | Procediment | Any |
|---|
Persones vinculades als adjudicataris
Carregant vincles registrals…
Això és com gasta aquest organisme — els contractes que adjudica. Per veure què rep (subvencions i fons públics adreçats a ell mateix), mira la seva fitxa d'entitat →.
Control extern i garanties
Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.
Accés a la informació (GAIP)
1reclamacions
100% resoltes en contra · 1 de 1 substantives · 2025–2025
- 1
- Pèrdua d'objecte
Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions.
Com es llegeix el semàfor
Semàfor Concurrència EC (EC Single Market Scoreboard)
- Alta concurrència — adjudicació directa <10% i sol licitador <10%
- Concurrència mitjana — adj. directa 10–20% o sol licitador 10–20%
- Baixa concurrència — adj. directa >20% o sol licitador >20%
Dades: Registre públic PSCP (Generalitat de Catalunya) · Font metodologia: EC Single Market Scoreboard · LCSP 9/2017
Metodologia completa →