Organisme públic
Ajuntament d'Olius
- 2,88 M €
- Contractació pública
- 314 contractes · Concurrència EC baixa
Índex de concurrència
de contractació (0–100)
Atorgant de contractes
Total adjudicat
2,88 M €
Contractes
314
Entitats proveïdores
170
Període
2019–2026
Evolució anual
Import adjudicat per any · color per % d'adjudicació directa segons l'EC Single Market Scoreboard ↗
Concentració prop del llindar de contracte menor
Quina part dels contractes se situa al tram just per sota del llindar legal, comparat amb la mitjana catalana.
1 de 242 contractes al tram 14.250 € – <15.000 €
Indicador estadístic agregat sobre dades públiques de contractació. Anàlisi pre-registrada; metodologia oberta i reproduïble.
Principals adjudicataris
Top 20 empreses i entitats que han rebut més contractes de Ajuntament d'Olius
Cerca contractes individuals →| # | Entitat | Import | Contr. | % total |
|---|---|---|---|---|
| 1 | CORPI OBRES I PROMOCIONS, SL | 763,07 K € | 1 | 26,5% |
| 2 | Emocional Technologies 22, S.L. | 559,15 K € | 1 | 19,4% |
| 3 | EI VOLEM FEINA SERVEIS AMBIENTALS S | 487,73 K € | 6 | 16,9% |
| 4 | SERVEIS EDUCATIUS CAVALL DE CARTRO SL | 436,51 K € | 1 | 15,2% |
| 5 | ASSOC.COORD.MEM.ENT.LLEURE RUR.C. | 71,10 K € | 4 | 2,5% |
| 6 | Pumptrack Park, S.L. | 39,80 K € | 1 | 1,4% |
| 7 | LLOP GESTIO ESPORTIVA, SL | 37,89 K € | 2 | 1,3% |
| 8 | CROUS EXPERT SL | 28,80 K € | 2 | 1,0% |
| 9 | PROVEIMENTS DAIGUA, SA | 28,04 K € | 1 | 1,0% |
| 10 | JOAN CARLES BAUTISTA CANTONS | 25,83 K € | 19 | 0,9% |
| 11 | MONTSERRAT FARRAS VILADRICH | 24,30 K € | 2 | 0,8% |
| 12 | SALA VILADRICH GESTIO ESPORTIVA SL | 22,96 K € | 7 | 0,8% |
| 13 | Decan Sports Equipment S.L. | 20,11 K € | 1 | 0,7% |
| 14 | TRAMUN EXCAVACIONS I PERFORACIONS, S.L | 19,52 K € | 2 | 0,7% |
| 15 | AGÈNCIA DE VERTEBRACIÓ RURBANA AVRA, SCP | 19,49 K € | 2 | 0,7% |
| 16 | CATGRASS IMPORT S.L.U | 18,40 K € | 1 | 0,6% |
| 17 | CASA XARPELL, SL | 18,00 K € | 3 | 0,6% |
| 18 | APLICLOR WATER SOLUTIONS SA | 14,98 K € | 5 | 0,5% |
| 19 | APLICACIONS ENERGÈTIQUES DE LA FUSTA S.L. | 14,83 K € | 5 | 0,5% |
| 20 | ECOSTUDI SIMA, SLP | 11,28 K € | 3 | 0,4% |
- CORPI OBRES I PROMOCIONS, SL763,07 K €
1 · 1 contractes · 26,5% del total
- Emocional Technologies 22, S.L.559,15 K €
2 · 1 contractes · 19,4% del total
- EI VOLEM FEINA SERVEIS AMBIENTALS S487,73 K €
3 · 6 contractes · 16,9% del total
- SERVEIS EDUCATIUS CAVALL DE CARTRO SL436,51 K €
4 · 1 contractes · 15,2% del total
- ASSOC.COORD.MEM.ENT.LLEURE RUR.C.71,10 K €
5 · 4 contractes · 2,5% del total
- Pumptrack Park, S.L.39,80 K €
6 · 1 contractes · 1,4% del total
- LLOP GESTIO ESPORTIVA, SL37,89 K €
7 · 2 contractes · 1,3% del total
- CROUS EXPERT SL28,80 K €
8 · 2 contractes · 1,0% del total
- PROVEIMENTS DAIGUA, SA28,04 K €
9 · 1 contractes · 1,0% del total
- JOAN CARLES BAUTISTA CANTONS25,83 K €
10 · 19 contractes · 0,9% del total
- MONTSERRAT FARRAS VILADRICH24,30 K €
11 · 2 contractes · 0,8% del total
- SALA VILADRICH GESTIO ESPORTIVA SL22,96 K €
12 · 7 contractes · 0,8% del total
- Decan Sports Equipment S.L.20,11 K €
13 · 1 contractes · 0,7% del total
14 · 2 contractes · 0,7% del total
15 · 2 contractes · 0,7% del total
- CATGRASS IMPORT S.L.U18,40 K €
16 · 1 contractes · 0,6% del total
- CASA XARPELL, SL18,00 K €
17 · 3 contractes · 0,6% del total
- APLICLOR WATER SOLUTIONS SA14,98 K €
18 · 5 contractes · 0,5% del total
19 · 5 contractes · 0,5% del total
- ECOSTUDI SIMA, SLP11,28 K €
20 · 3 contractes · 0,4% del total
Contractes d'aquest organisme
Explora els contractes adjudicats sense sortir de la fitxa.
| Adjudicatari | Objecte | Procediment | Any |
|---|
Persones vinculades als adjudicataris
Carregant vincles registrals…
Això és com gasta aquest organisme — els contractes que adjudica. Per veure què rep (subvencions i fons públics adreçats a ell mateix), mira la seva fitxa d'entitat →.
Control extern i garanties
Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.
Accés a la informació (GAIP)
1reclamacions
100% resoltes en contra · 1 de 1 substantives · 2025–2025
- 1
- Pèrdua d'objecte
Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions.
Com es llegeix el semàfor
Semàfor Concurrència EC (EC Single Market Scoreboard)
- Alta concurrència — adjudicació directa <10% i sol licitador <10%
- Concurrència mitjana — adj. directa 10–20% o sol licitador 10–20%
- Baixa concurrència — adj. directa >20% o sol licitador >20%
Dades: Registre públic PSCP (Generalitat de Catalunya) · Font metodologia: EC Single Market Scoreboard · LCSP 9/2017
Metodologia completa →