Organisme públic
Ajuntament de Bràfim
- 1,85 M €
- Contractació pública
- 450 contractes · Concurrència EC baixa
Índex de concurrència
de contractació (0–100)
Atorgant de contractes
Total adjudicat
1,85 M €
Contractes
450
Entitats proveïdores
209
Període
2023–2026
Evolució anual
Import adjudicat per any · color per % d'adjudicació directa segons l'EC Single Market Scoreboard ↗
Concentració prop del llindar de contracte menor
Quina part dels contractes se situa al tram just per sota del llindar legal, comparat amb la mitjana catalana.
1 de 381 contractes al tram 14.250 € – <15.000 €
Indicador estadístic agregat sobre dades públiques de contractació. Anàlisi pre-registrada; metodologia oberta i reproduïble.
Principals adjudicataris
Top 20 empreses i entitats que han rebut més contractes de Ajuntament de Bràfim
Cerca contractes individuals →| # | Entitat | Import | Contr. | % total |
|---|---|---|---|---|
| 1 | R.S. AGROTÈCNICA DEL SEGRIÀ, SL | 267,75 K € | 1 | 14,5% |
| 2 | Instal·lacions i serveis grup Sedó, S.L.U. | 224,08 K € | 8 | 12,1% |
| 3 | AUGUSTO CASTILLO CAMPOY | 186,95 K € | 1 | 10,1% |
| 4 | TORRENTS CERVELLO CONSTRUCCIONS SL | 140,90 K € | 4 | 7,6% |
| 5 | BOSIR SA | 110,11 K € | 1 | 6,0% |
| 6 | AGROVIAL,S.A. | 91,87 K € | 1 | 5,0% |
| 7 | PARCS I JARDINS CATALUNYA SL | 82,03 K € | 2 | 4,4% |
| 8 | IPRES INTEGRACIÓ DE PERSONES EN RIS | 48,44 K € | 3 | 2,6% |
| 9 | CONSTRUCBRAFIM, SL | 44,33 K € | 5 | 2,4% |
| 10 | ANTONIO NAVARRETE OLLER | 39,27 K € | 2 | 2,1% |
| 11 | TECNOLOGIA DE FIRMES SA | 35,51 K € | 2 | 1,9% |
| 12 | MARIMON I BARRABEIG CONSTRUCCIONS | 33,51 K € | 2 | 1,8% |
| 13 | TERMOWATT SOLAR ENERGY, S.L.U. | 32,15 K € | 2 | 1,7% |
| 14 | Instal.lacions i Manteniments A. Montserrat S.L. | 31,58 K € | 8 | 1,7% |
| 15 | HIDROTUIT SLU | 28,29 K € | 6 | 1,5% |
| 16 | ORGANITZACIONS ARTISTIQUES FALQUERA, SL | 26,55 K € | 12 | 1,4% |
| 17 | ALPHABETESPAÑA FLEET MANAGEMENT SA | 24,56 K € | 1 | 1,3% |
| 18 | ANTONIO NAVARRETE SOLER | 22,66 K € | 1 | 1,2% |
| 19 | JORDI CABEZAS VIVES | 19,05 K € | 2 | 1,0% |
| 20 | Saipi Automation, SL | 17,19 K € | 2 | 0,9% |
- R.S. AGROTÈCNICA DEL SEGRIÀ, SL267,75 K €
1 · 1 contractes · 14,5% del total
2 · 8 contractes · 12,1% del total
- AUGUSTO CASTILLO CAMPOY186,95 K €
3 · 1 contractes · 10,1% del total
- TORRENTS CERVELLO CONSTRUCCIONS SL140,90 K €
4 · 4 contractes · 7,6% del total
- BOSIR SA110,11 K €
5 · 1 contractes · 6,0% del total
- AGROVIAL,S.A.91,87 K €
6 · 1 contractes · 5,0% del total
- PARCS I JARDINS CATALUNYA SL82,03 K €
7 · 2 contractes · 4,4% del total
- IPRES INTEGRACIÓ DE PERSONES EN RIS48,44 K €
8 · 3 contractes · 2,6% del total
- CONSTRUCBRAFIM, SL44,33 K €
9 · 5 contractes · 2,4% del total
- ANTONIO NAVARRETE OLLER39,27 K €
10 · 2 contractes · 2,1% del total
- TECNOLOGIA DE FIRMES SA35,51 K €
11 · 2 contractes · 1,9% del total
- MARIMON I BARRABEIG CONSTRUCCIONS33,51 K €
12 · 2 contractes · 1,8% del total
- TERMOWATT SOLAR ENERGY, S.L.U.32,15 K €
13 · 2 contractes · 1,7% del total
14 · 8 contractes · 1,7% del total
- HIDROTUIT SLU28,29 K €
15 · 6 contractes · 1,5% del total
16 · 12 contractes · 1,4% del total
- ALPHABETESPAÑA FLEET MANAGEMENT SA24,56 K €
17 · 1 contractes · 1,3% del total
- ANTONIO NAVARRETE SOLER22,66 K €
18 · 1 contractes · 1,2% del total
- JORDI CABEZAS VIVES19,05 K €
19 · 2 contractes · 1,0% del total
- Saipi Automation, SL17,19 K €
20 · 2 contractes · 0,9% del total
Contractes d'aquest organisme
Explora els contractes adjudicats sense sortir de la fitxa.
| Adjudicatari | Objecte | Procediment | Any |
|---|
Persones vinculades als adjudicataris
Carregant vincles registrals…
Això és com gasta aquest organisme — els contractes que adjudica. Per veure què rep (subvencions i fons públics adreçats a ell mateix), mira la seva fitxa d'entitat →.
Control extern i garanties
Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.
Accés a la informació (GAIP)
1reclamacions
100% resoltes en contra · 1 de 1 substantives · 2025–2025
- 1
- Pèrdua d'objecte
Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions.
Com es llegeix el semàfor
Semàfor Concurrència EC (EC Single Market Scoreboard)
- Alta concurrència — adjudicació directa <10% i sol licitador <10%
- Concurrència mitjana — adj. directa 10–20% o sol licitador 10–20%
- Baixa concurrència — adj. directa >20% o sol licitador >20%
Dades: Registre públic PSCP (Generalitat de Catalunya) · Font metodologia: EC Single Market Scoreboard · LCSP 9/2017
Metodologia completa →