Organisme públic
Ajuntament de Collbató
- 8,63 M €
- Contractació pública
- 1.526 contractes · Concurrència EC baixa
- 313,01 K €
- Subvencions atorgadesConcurrència mitjana
- 30 beneficiaris · Concurrència AIReF mitjana
Índex de concurrència
de contractació (0–100)
Atorgant de contractes
Total adjudicat
8,63 M €
Contractes
1.526
Entitats proveïdores
628
Període
2018–2026
Evolució anual
Import adjudicat per any · color per % d'adjudicació directa segons l'EC Single Market Scoreboard ↗
Concentració prop del llindar de contracte menor
Quina part dels contractes se situa al tram just per sota del llindar legal, comparat amb la mitjana catalana.
4 de 1.336 contractes al tram 14.250 € – <15.000 €
1 de 64 contractes al tram 38.000 € – <40.000 €
Indicador estadístic agregat sobre dades públiques de contractació. Anàlisi pre-registrada; metodologia oberta i reproduïble.
Principals adjudicataris
Top 20 empreses i entitats que han rebut més contractes de Ajuntament de Collbató
Cerca contractes individuals →| # | Entitat | Import | Contr. | % total |
|---|---|---|---|---|
| 1 | ASCAN SERVICIOS URBANOS, S.L | 586,93 K € | 1 | 6,8% |
| 2 | BOSCIREM SL | 374,33 K € | 3 | 4,3% |
| 3 | GESMAN FACILITY SERVICES, | 367,00 K € | 1 | 4,3% |
| 4 | CENTRE DE GESTIO MEDIAMBIENTAL, S.L. | 331,89 K € | 2 | 3,8% |
| 5 | Serveis Integrals 360 Plus, SL | 329,03 K € | 1 | 3,8% |
| 6 | M. Y J. GRUAS S.A. | 272,59 K € | 1 | 3,2% |
| 7 | PEDRATOUR S.L. | 258,45 K € | 4 | 3,0% |
| 8 | FUNDACIÓ PER LA INCLUSIÓ LABORAL AU | 250,08 K € | 13 | 2,9% |
| 9 | ENDESA ENERGÍA, SAU | 245,24 K € | 4 | 2,8% |
| 10 | Tempo Facility Services, SLU | 204,70 K € | 1 | 2,4% |
| 11 | ASFALTOS AUGUSTA, SL | 153,40 K € | 1 | 1,8% |
| 12 | TALLER D'ART CULTURA I CREACIO | 143,83 K € | 1 | 1,7% |
| 13 | Excavacions Gassó S.L | 128,23 K € | 1 | 1,5% |
| 14 | MUNTATGES LLEIDA SA | 124,54 K € | 1 | 1,4% |
| 15 | PLANNING GENERAL DE ESPECTACULOS, S | 119,68 K € | 27 | 1,4% |
| 16 | ACTUA, SCCL | 110,70 K € | 7 | 1,3% |
| 17 | DIVERSPORT SPORT MANAGEMENT SOCI... | 109,47 K € | 1 | 1,3% |
| 18 | GEOSILVA PROJECTES, SL | 90,51 K € | 1 | 1,0% |
| 19 | INGENIERIA CONST. MANRESANA, SL (ICMAN) | 89,40 K € | 1 | 1,0% |
| 20 | Servicios Generales MFR S.L.U. | 84,73 K € | 1 | 1,0% |
- ASCAN SERVICIOS URBANOS, S.L586,93 K €
1 · 1 contractes · 6,8% del total
- BOSCIREM SL374,33 K €
2 · 3 contractes · 4,3% del total
- GESMAN FACILITY SERVICES,367,00 K €
3 · 1 contractes · 4,3% del total
- CENTRE DE GESTIO MEDIAMBIENTAL, S.L.331,89 K €
4 · 2 contractes · 3,8% del total
- Serveis Integrals 360 Plus, SL329,03 K €
5 · 1 contractes · 3,8% del total
- M. Y J. GRUAS S.A.272,59 K €
6 · 1 contractes · 3,2% del total
- PEDRATOUR S.L.258,45 K €
7 · 4 contractes · 3,0% del total
- FUNDACIÓ PER LA INCLUSIÓ LABORAL AU250,08 K €
8 · 13 contractes · 2,9% del total
- ENDESA ENERGÍA, SAU245,24 K €
9 · 4 contractes · 2,8% del total
- Tempo Facility Services, SLU204,70 K €
10 · 1 contractes · 2,4% del total
- ASFALTOS AUGUSTA, SL153,40 K €
11 · 1 contractes · 1,8% del total
- TALLER D'ART CULTURA I CREACIO143,83 K €
12 · 1 contractes · 1,7% del total
- Excavacions Gassó S.L128,23 K €
13 · 1 contractes · 1,5% del total
- MUNTATGES LLEIDA SA124,54 K €
14 · 1 contractes · 1,4% del total
- PLANNING GENERAL DE ESPECTACULOS, S119,68 K €
15 · 27 contractes · 1,4% del total
- ACTUA, SCCL110,70 K €
16 · 7 contractes · 1,3% del total
- DIVERSPORT SPORT MANAGEMENT SOCI...109,47 K €
17 · 1 contractes · 1,3% del total
- GEOSILVA PROJECTES, SL90,51 K €
18 · 1 contractes · 1,0% del total
19 · 1 contractes · 1,0% del total
- Servicios Generales MFR S.L.U.84,73 K €
20 · 1 contractes · 1,0% del total
Contractes d'aquest organisme
Explora els contractes adjudicats sense sortir de la fitxa.
| Adjudicatari | Objecte | Procediment | Any |
|---|
Persones vinculades als adjudicataris
Carregant vincles registrals…
Això és com gasta aquest organisme — els contractes que adjudica. Per veure què rep (subvencions i fons públics adreçats a ell mateix), mira la seva fitxa d'entitat →.
Control extern i garanties
Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.
Accés a la informació (GAIP)
12reclamacions
100% resoltes en contra · 9 de 9 substantives · 2017–2026
- 2
- Estimació
- 1
- Estimació parcial
- 1
- Mediació
- 5
- Pèrdua d'objecte
- 2
- Inadmissió
- 1
- Desistiment
Síndic de Greuges
1resolucions
recomanacions adreçades a l'organisme · 2024–2024
Veure les 1 resolucions ↗Contractació pública (TCCSP)
4reclamacions
0% resoltes en contra · 0 de 1 substantives
- 1
- Desestimació
- 3
- Inadmissió
Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions.
Com es llegeix el semàfor
Semàfor Concurrència EC (EC Single Market Scoreboard)
- Alta concurrència — adjudicació directa <10% i sol licitador <10%
- Concurrència mitjana — adj. directa 10–20% o sol licitador 10–20%
- Baixa concurrència — adj. directa >20% o sol licitador >20%
Dades: Registre públic PSCP (Generalitat de Catalunya) · Font metodologia: EC Single Market Scoreboard · LCSP 9/2017
Metodologia completa →