Organisme públic
Ajuntament de Dosrius
- 16,35 M €
- Contractació pública
- 1.332 contractes · Concurrència EC baixa
- 492,05 K €
- Subvencions atorgadesAlta concurrència
- 32 beneficiaris · Concurrència AIReF alta
Índex de concurrència
de contractació (0–100)
Atorgant de contractes
Total adjudicat
16,35 M €
Contractes
1.332
Entitats proveïdores
530
Període
2018–2026
Evolució anual
Import adjudicat per any · color per % d'adjudicació directa segons l'EC Single Market Scoreboard ↗
Concentració prop del llindar de contracte menor
Quina part dels contractes se situa al tram just per sota del llindar legal, comparat amb la mitjana catalana.
3 de 983 contractes al tram 14.250 € – <15.000 €
2 de 43 contractes al tram 38.000 € – <40.000 €
Indicador estadístic agregat sobre dades públiques de contractació. Anàlisi pre-registrada; metodologia oberta i reproduïble.
Principals adjudicataris
Top 20 empreses i entitats que han rebut més contractes de Ajuntament de Dosrius
Cerca contractes individuals →| # | Entitat | Import | Contr. | % total |
|---|---|---|---|---|
| 1 | COSPLAAN OBRAS Y SERVICIOS LAANTIT, SL | 1,70 M € | 1 | 10,4% |
| 2 | ELECTRICITAT BOQUET SL | 1,37 M € | 15 | 8,4% |
| 3 | FUNDACIO PIA AUTÒNOMA INSTITUT PER | 1,30 M € | 2 | 8,0% |
| 4 | CONSTRUCCIONES DEUMAL, S.A. | 1,25 M € | 6 | 7,6% |
| 5 | Entitat desconeguda | 782,31 K € | 2 | 4,8% |
| 6 | CONSTRUCCIONES FERTRES, SL | 623,36 K € | 4 | 3,8% |
| 7 | INFRAESTRUCTURES, SERVEIS I OBRES DEL VALLES SL | 602,34 K € | 2 | 3,7% |
| 8 | UTE CCDL BARCELONÈS-MARESME | 483,62 K € | 3 | 3,0% |
| 9 | ROGASA CONSTRUCCIONES Y CONTRATAS, S.A.U | 443,12 K € | 3 | 2,7% |
| 10 | ASFALTOS BARCINO SL | 435,46 K € | 4 | 2,7% |
| 11 | MITIE CENTRO EPECIAL DE EMPLEO,SL | 368,88 K € | 1 | 2,3% |
| 12 | SOCIEDAD GENERAL DE AGUAS DE BARCEL | 355,17 K € | 12 | 2,2% |
| 13 | FUENTES Y ARIZA, SA | 335,00 K € | 1 | 2,0% |
| 14 | VULCANO SKATEPARKS SL | 330,00 K € | 1 | 2,0% |
| 15 | CURNAL INVEST, S.L. | 223,38 K € | 1 | 1,4% |
| 16 | EXPERT LINE, SL | 210,26 K € | 3 | 1,3% |
| 17 | CONSTRUCCIONES METALICAS MEPAL SL | 180,99 K € | 2 | 1,1% |
| 18 | M&J AUTOCAMPS SL | 178,52 K € | 6 | 1,1% |
| 19 | ARTEA MEDIAMBIENT, SL | 176,24 K € | 1 | 1,1% |
| 20 | DISSENY BARRACA SL | 174,18 K € | 6 | 1,1% |
1 · 1 contractes · 10,4% del total
- ELECTRICITAT BOQUET SL1,37 M €
2 · 15 contractes · 8,4% del total
3 · 2 contractes · 8,0% del total
- CONSTRUCCIONES DEUMAL, S.A.1,25 M €
4 · 6 contractes · 7,6% del total
Entitat desconeguda
782,31 K €5 · 2 contractes · 4,8% del total
- CONSTRUCCIONES FERTRES, SL623,36 K €
6 · 4 contractes · 3,8% del total
7 · 2 contractes · 3,7% del total
- UTE CCDL BARCELONÈS-MARESME483,62 K €
8 · 3 contractes · 3,0% del total
- ROGASA CONSTRUCCIONES Y CONTRATAS, S.A.U443,12 K €
9 · 3 contractes · 2,7% del total
- ASFALTOS BARCINO SL435,46 K €
10 · 4 contractes · 2,7% del total
- MITIE CENTRO EPECIAL DE EMPLEO,SL368,88 K €
11 · 1 contractes · 2,3% del total
- SOCIEDAD GENERAL DE AGUAS DE BARCEL355,17 K €
12 · 12 contractes · 2,2% del total
- FUENTES Y ARIZA, SA335,00 K €
13 · 1 contractes · 2,0% del total
- VULCANO SKATEPARKS SL330,00 K €
14 · 1 contractes · 2,0% del total
- CURNAL INVEST, S.L.223,38 K €
15 · 1 contractes · 1,4% del total
- EXPERT LINE, SL210,26 K €
16 · 3 contractes · 1,3% del total
- CONSTRUCCIONES METALICAS MEPAL SL180,99 K €
17 · 2 contractes · 1,1% del total
- M&J AUTOCAMPS SL178,52 K €
18 · 6 contractes · 1,1% del total
- ARTEA MEDIAMBIENT, SL176,24 K €
19 · 1 contractes · 1,1% del total
- DISSENY BARRACA SL174,18 K €
20 · 6 contractes · 1,1% del total
Contractes d'aquest organisme
Explora els contractes adjudicats sense sortir de la fitxa.
| Adjudicatari | Objecte | Procediment | Any |
|---|
Persones vinculades als adjudicataris
Carregant vincles registrals…
Això és com gasta aquest organisme — els contractes que adjudica. Per veure què rep (subvencions i fons públics adreçats a ell mateix), mira la seva fitxa d'entitat →.
Control extern i garanties
Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.
Accés a la informació (GAIP)
23reclamacions
100% resoltes en contra · 17 de 17 substantives · 2021–2026
- 3
- Estimació
- 3
- Estimació parcial
- 2
- Mediació
- 9
- Pèrdua d'objecte
- 6
- Inadmissió
Contractació pública (TCCSP)
1reclamacions
0% resoltes en contra · 0 de 1 substantives
- 1
- Desestimació
Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions.
Com es llegeix el semàfor
Semàfor Concurrència EC (EC Single Market Scoreboard)
- Alta concurrència — adjudicació directa <10% i sol licitador <10%
- Concurrència mitjana — adj. directa 10–20% o sol licitador 10–20%
- Baixa concurrència — adj. directa >20% o sol licitador >20%
Dades: Registre públic PSCP (Generalitat de Catalunya) · Font metodologia: EC Single Market Scoreboard · LCSP 9/2017
Metodologia completa →