Organisme públic
Ajuntament de Freginals
- 1,45 M €
- Contractació pública
- 174 contractes · Concurrència EC baixa
Índex de concurrència
de contractació (0–100)
Atorgant de contractes
Total adjudicat
1,45 M €
Contractes
174
Entitats proveïdores
107
Període
2018–2026
Evolució anual
Import adjudicat per any · color per % d'adjudicació directa segons l'EC Single Market Scoreboard ↗
Concentració prop del llindar de contracte menor
Quina part dels contractes se situa al tram just per sota del llindar legal, comparat amb la mitjana catalana.
2 de 145 contractes al tram 14.250 € – <15.000 €
Indicador estadístic agregat sobre dades públiques de contractació. Anàlisi pre-registrada; metodologia oberta i reproduïble.
Principals adjudicataris
Top 20 empreses i entitats que han rebut més contractes de Ajuntament de Freginals
Cerca contractes individuals →| # | Entitat | Import | Contr. | % total |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Contrucciones 3G SA | 450,15 K € | 3 | 31,1% |
| 2 | REGIMOVI SL | 212,22 K € | 4 | 14,6% |
| 3 | ELECTRICITAT BOQUET SL | 97,95 K € | 1 | 6,8% |
| 4 | DELTASEAM CONSTRUCTORA SL | 70,34 K € | 1 | 4,9% |
| 5 | ADOLFO CONSTRUCTORS DEL MONTSIA SL | 69,95 K € | 1 | 4,8% |
| 6 | TORRENTS CERVELLO CONSTRUCCIONS SL | 65,43 K € | 1 | 4,5% |
| 7 | GRUPO MAESTRAT, CARPAS, ESPECTÁCULOS Y EVENTOS, S.L. | 41,65 K € | 9 | 2,9% |
| 8 | QUANTUM ENERGIA VERDE SLU | 38,90 K € | 1 | 2,7% |
| 9 | Veure resolució adjudicació provisional | 34,22 K € | 1 | 2,4% |
| 10 | RODA P&Q, SL | 33,01 K € | 5 | 2,3% |
| 11 | CONCRETO OBRES,SL | 29,90 K € | 1 | 2,1% |
| 12 | ADRIA ANGUERA FACERIAS | 23,88 K € | 2 | 1,6% |
| 13 | ALSO CASALS INSTAL.LACIONS SL | 23,06 K € | 4 | 1,6% |
| 14 | JOSEP LLUIS BEL VIDIELLA | 20,08 K € | 1 | 1,4% |
| 15 | Veure adjudicació definitiva | 18,68 K € | 2 | 1,3% |
| 16 | Aluminis Vicent Martínez SL | 17,53 K € | 3 | 1,2% |
| 17 | Veure resolució adjudicació | 16,82 K € | 1 | 1,2% |
| 18 | ACTIESPORT MANAGEMENT, SL | 14,95 K € | 1 | 1,0% |
| 19 | AREA 55 arquitectura SLP | 14,47 K € | 3 | 1,0% |
| 20 | NICE MOMENTS FACTORY SL | 14,24 K € | 1 | 1,0% |
- Contrucciones 3G SA450,15 K €
1 · 3 contractes · 31,1% del total
- REGIMOVI SL212,22 K €
2 · 4 contractes · 14,6% del total
- ELECTRICITAT BOQUET SL97,95 K €
3 · 1 contractes · 6,8% del total
- DELTASEAM CONSTRUCTORA SL70,34 K €
4 · 1 contractes · 4,9% del total
- ADOLFO CONSTRUCTORS DEL MONTSIA SL69,95 K €
5 · 1 contractes · 4,8% del total
- TORRENTS CERVELLO CONSTRUCCIONS SL65,43 K €
6 · 1 contractes · 4,5% del total
7 · 9 contractes · 2,9% del total
- QUANTUM ENERGIA VERDE SLU38,90 K €
8 · 1 contractes · 2,7% del total
9 · 1 contractes · 2,4% del total
- RODA P&Q, SL33,01 K €
10 · 5 contractes · 2,3% del total
- CONCRETO OBRES,SL29,90 K €
11 · 1 contractes · 2,1% del total
- ADRIA ANGUERA FACERIAS23,88 K €
12 · 2 contractes · 1,6% del total
- ALSO CASALS INSTAL.LACIONS SL23,06 K €
13 · 4 contractes · 1,6% del total
- JOSEP LLUIS BEL VIDIELLA20,08 K €
14 · 1 contractes · 1,4% del total
- Veure adjudicació definitiva18,68 K €
15 · 2 contractes · 1,3% del total
- Aluminis Vicent Martínez SL17,53 K €
16 · 3 contractes · 1,2% del total
- Veure resolució adjudicació16,82 K €
17 · 1 contractes · 1,2% del total
- ACTIESPORT MANAGEMENT, SL14,95 K €
18 · 1 contractes · 1,0% del total
- AREA 55 arquitectura SLP14,47 K €
19 · 3 contractes · 1,0% del total
- NICE MOMENTS FACTORY SL14,24 K €
20 · 1 contractes · 1,0% del total
Contractes d'aquest organisme
Explora els contractes adjudicats sense sortir de la fitxa.
| Adjudicatari | Objecte | Procediment | Any |
|---|
Persones vinculades als adjudicataris
Carregant vincles registrals…
Això és com gasta aquest organisme — els contractes que adjudica. Per veure què rep (subvencions i fons públics adreçats a ell mateix), mira la seva fitxa d'entitat →.
Control extern i garanties
Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.
Accés a la informació (GAIP)
2reclamacions
50% resoltes en contra · 1 de 2 substantives · 2024–2026
- 1
- Pèrdua d'objecte
- 1
- Desestimació
Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions.
Com es llegeix el semàfor
Semàfor Concurrència EC (EC Single Market Scoreboard)
- Alta concurrència — adjudicació directa <10% i sol licitador <10%
- Concurrència mitjana — adj. directa 10–20% o sol licitador 10–20%
- Baixa concurrència — adj. directa >20% o sol licitador >20%
Dades: Registre públic PSCP (Generalitat de Catalunya) · Font metodologia: EC Single Market Scoreboard · LCSP 9/2017
Metodologia completa →