Organisme públic
Ajuntament de Maials
- 1,72 M €
- Contractació pública
- 115 contractes · Concurrència EC baixa
Índex de concurrència
de contractació (0–100)
Atorgant de contractes
Total adjudicat
1,72 M €
Contractes
115
Entitats proveïdores
70
Període
2023–2026
Evolució anual
Import adjudicat per any · color per % d'adjudicació directa segons l'EC Single Market Scoreboard ↗
Concentració prop del llindar de contracte menor
Aquest ajuntament no s'ha inclòs a l'anàlisi estadística del tram just per sota del llindar legal: mostra insuficient per inferir-ne un patró de manera fiable.
L'anàlisi pre-registrada requereix un nombre mínim de contractes per categoria. Tot i així, pots explorar directament els contractes a prop del llindar més avall.
Veure contractes a prop del llindar →Principals adjudicataris
Top 20 empreses i entitats que han rebut més contractes de Ajuntament de Maials
Cerca contractes individuals →| # | Entitat | Import | Contr. | % total |
|---|---|---|---|---|
| 1 | SORIGUE, SA | 232,57 K € | 1 | 13,5% |
| 2 | ECOCORBINS, SL | 218,11 K € | 7 | 12,7% |
| 3 | INFINITUM HUB | 135,47 K € | 2 | 7,9% |
| 4 | Nexarena Projects, s.l | 120,96 K € | 1 | 7,0% |
| 5 | CONSTRUCCIONS I PAVIMENTS MARSOL 2000 S.L | 112,50 K € | 1 | 6,6% |
| 6 | TALLERS VIDAL AMILL S.L | 109,91 K € | 1 | 6,4% |
| 7 | ANEUM LED, SL | 93,67 K € | 2 | 5,5% |
| 8 | INDUSTRIA ENERGETICA PASCUAL S.L.U | 66,21 K € | 6 | 3,9% |
| 9 | GESTIONA ACTIVIDADES LUDICO DEPORTIVAS SL | 59,00 K € | 8 | 3,4% |
| 10 | Persi Rapid, SL | 55,45 K € | 2 | 3,2% |
| 11 | MIRO EXCAVACIONS SERVEIS I OBRES 2007, S | 53,03 K € | 2 | 3,1% |
| 12 | COMPANYIA GENERAL D'AIGÜES DE CATALUNYA SA | 50,06 K € | 2 | 2,9% |
| 13 | ELECTRICITAT X.ARBONES S.L.U. | 45,46 K € | 5 | 2,6% |
| 14 | CORECAT 2025 S.L. | 44,40 K € | 1 | 2,6% |
| 15 | M. Y J. GRUAS S.A. | 40,93 K € | 1 | 2,4% |
| 16 | BENITO URBAN SLU | 28,11 K € | 2 | 1,6% |
| 17 | B.BIOSCA, SL | 26,78 K € | 1 | 1,6% |
| 18 | Rafael Ramos Burro | 26,54 K € | 2 | 1,5% |
| 19 | ROMA INFRAESTRUCTURES I SERVEIS,S.A.U. | 20,31 K € | 1 | 1,2% |
| 20 | Euronix Metal SL | 17,96 K € | 1 | 1,0% |
- SORIGUE, SA232,57 K €
1 · 1 contractes · 13,5% del total
- ECOCORBINS, SL218,11 K €
2 · 7 contractes · 12,7% del total
- INFINITUM HUB135,47 K €
3 · 2 contractes · 7,9% del total
- Nexarena Projects, s.l120,96 K €
4 · 1 contractes · 7,0% del total
5 · 1 contractes · 6,6% del total
- TALLERS VIDAL AMILL S.L109,91 K €
6 · 1 contractes · 6,4% del total
- ANEUM LED, SL93,67 K €
7 · 2 contractes · 5,5% del total
- INDUSTRIA ENERGETICA PASCUAL S.L.U66,21 K €
8 · 6 contractes · 3,9% del total
9 · 8 contractes · 3,4% del total
- Persi Rapid, SL55,45 K €
10 · 2 contractes · 3,2% del total
11 · 2 contractes · 3,1% del total
12 · 2 contractes · 2,9% del total
- ELECTRICITAT X.ARBONES S.L.U.45,46 K €
13 · 5 contractes · 2,6% del total
- CORECAT 2025 S.L.44,40 K €
14 · 1 contractes · 2,6% del total
- M. Y J. GRUAS S.A.40,93 K €
15 · 1 contractes · 2,4% del total
- BENITO URBAN SLU28,11 K €
16 · 2 contractes · 1,6% del total
- B.BIOSCA, SL26,78 K €
17 · 1 contractes · 1,6% del total
- Rafael Ramos Burro26,54 K €
18 · 2 contractes · 1,5% del total
19 · 1 contractes · 1,2% del total
- Euronix Metal SL17,96 K €
20 · 1 contractes · 1,0% del total
Contractes d'aquest organisme
Explora els contractes adjudicats sense sortir de la fitxa.
| Adjudicatari | Objecte | Procediment | Any |
|---|
Persones vinculades als adjudicataris
Carregant vincles registrals…
Això és com gasta aquest organisme — els contractes que adjudica. Per veure què rep (subvencions i fons públics adreçats a ell mateix), mira la seva fitxa d'entitat →.
Control extern i garanties
Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.
Accés a la informació (GAIP)
3reclamacions
100% resoltes en contra · 3 de 3 substantives · 2019–2025
- 1
- Estimació
- 2
- Pèrdua d'objecte
Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions.
Com es llegeix el semàfor
Semàfor Concurrència EC (EC Single Market Scoreboard)
- Alta concurrència — adjudicació directa <10% i sol licitador <10%
- Concurrència mitjana — adj. directa 10–20% o sol licitador 10–20%
- Baixa concurrència — adj. directa >20% o sol licitador >20%
Dades: Registre públic PSCP (Generalitat de Catalunya) · Font metodologia: EC Single Market Scoreboard · LCSP 9/2017
Metodologia completa →