Organisme públic
Ajuntament de Pratdip
- 3,01 M €
- Contractació pública
- 219 contractes · Concurrència EC baixa
Índex de concurrència
de contractació (0–100)
Atorgant de contractes
Total adjudicat
3,01 M €
Contractes
219
Entitats proveïdores
135
Període
2019–2026
Evolució anual
Import adjudicat per any · color per % d'adjudicació directa segons l'EC Single Market Scoreboard ↗
Concentració prop del llindar de contracte menor
Quina part dels contractes se situa al tram just per sota del llindar legal, comparat amb la mitjana catalana.
2 de 176 contractes al tram 14.250 € – <15.000 €
Indicador estadístic agregat sobre dades públiques de contractació. Anàlisi pre-registrada; metodologia oberta i reproduïble.
Principals adjudicataris
Top 20 empreses i entitats que han rebut més contractes de Ajuntament de Pratdip
Cerca contractes individuals →| # | Entitat | Import | Contr. | % total |
|---|---|---|---|---|
| 1 | CONSTRUCCIONES BOSCH PASCUAL, S.A. | 938,92 K € | 1 | 31,2% |
| 2 | COMAIGUA, S.L. | 543,44 K € | 4 | 18,1% |
| 3 | CLEMENTE JAVIER GUTIERREZ VIDAL | 250,59 K € | 3 | 8,3% |
| 4 | OBRES I SERVEIS CURTO S.L | 144,52 K € | 2 | 4,8% |
| 5 | CLEMENT GUTIERREZ | 128,76 K € | 7 | 4,3% |
| 6 | MONTSERRAT ROVIRA I ROSA MARIA ROVIRA | 85,00 K € | 1 | 2,8% |
| 7 | CONS CAMBRILS 3000, S.L. | 83,75 K € | 1 | 2,8% |
| 8 | ILERFRED, S.L. | 73,80 K € | 1 | 2,5% |
| 9 | CLEMENT GUTIERREZ VIDAL | 64,26 K € | 10 | 2,1% |
| 10 | ASENS TRACTAMENT D AIGUES I PISCINES | 60,86 K € | 1 | 2,0% |
| 11 | CATALANA D'EXPLOTACIONS I MANTENIMENTS S.L.U. | 60,00 K € | 1 | 2,0% |
| 12 | M. Y J. GRUAS S.A. | 51,68 K € | 1 | 1,7% |
| 13 | Instalaciones Carlos y Piquero, S.L. | 42,99 K € | 1 | 1,4% |
| 14 | CAPICUA LLEURE SERVEIS EDUCATIUS... | 42,99 K € | 1 | 1,4% |
| 15 | NICOLAS SL | 35,60 K € | 1 | 1,2% |
| 16 | CONSELL ESPORTIU DEL BAIX CAMP | 35,09 K € | 1 | 1,2% |
| 17 | GRAU MAQUINARIA I SERVEI INTEGRAL SA | 33,50 K € | 1 | 1,1% |
| 18 | SOLARGEST RENOVABLES SL | 30,16 K € | 1 | 1,0% |
| 19 | IBERICA DE DESAMIANTADOS S.L. | 30,07 K € | 1 | 1,0% |
| 20 | Plataformas Autopropulsadas Mecano-Mar, SLU | 29,25 K € | 1 | 1,0% |
- CONSTRUCCIONES BOSCH PASCUAL, S.A.938,92 K €
1 · 1 contractes · 31,2% del total
- COMAIGUA, S.L.543,44 K €
2 · 4 contractes · 18,1% del total
- CLEMENTE JAVIER GUTIERREZ VIDAL250,59 K €
3 · 3 contractes · 8,3% del total
- OBRES I SERVEIS CURTO S.L144,52 K €
4 · 2 contractes · 4,8% del total
- CLEMENT GUTIERREZ128,76 K €
5 · 7 contractes · 4,3% del total
6 · 1 contractes · 2,8% del total
- CONS CAMBRILS 3000, S.L.83,75 K €
7 · 1 contractes · 2,8% del total
- ILERFRED, S.L.73,80 K €
8 · 1 contractes · 2,5% del total
- CLEMENT GUTIERREZ VIDAL64,26 K €
9 · 10 contractes · 2,1% del total
- ASENS TRACTAMENT D AIGUES I PISCINES60,86 K €
10 · 1 contractes · 2,0% del total
11 · 1 contractes · 2,0% del total
- M. Y J. GRUAS S.A.51,68 K €
12 · 1 contractes · 1,7% del total
- Instalaciones Carlos y Piquero, S.L.42,99 K €
13 · 1 contractes · 1,4% del total
- CAPICUA LLEURE SERVEIS EDUCATIUS...42,99 K €
14 · 1 contractes · 1,4% del total
- NICOLAS SL35,60 K €
15 · 1 contractes · 1,2% del total
- CONSELL ESPORTIU DEL BAIX CAMP35,09 K €
16 · 1 contractes · 1,2% del total
- GRAU MAQUINARIA I SERVEI INTEGRAL SA33,50 K €
17 · 1 contractes · 1,1% del total
- SOLARGEST RENOVABLES SL30,16 K €
18 · 1 contractes · 1,0% del total
- IBERICA DE DESAMIANTADOS S.L.30,07 K €
19 · 1 contractes · 1,0% del total
20 · 1 contractes · 1,0% del total
Contractes d'aquest organisme
Explora els contractes adjudicats sense sortir de la fitxa.
| Adjudicatari | Objecte | Procediment | Any |
|---|
Persones vinculades als adjudicataris
Carregant vincles registrals…
Això és com gasta aquest organisme — els contractes que adjudica. Per veure què rep (subvencions i fons públics adreçats a ell mateix), mira la seva fitxa d'entitat →.
Control extern i garanties
Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.
Accés a la informació (GAIP)
1reclamacions
100% resoltes en contra · 1 de 1 substantives · 2025–2025
- 1
- Estimació
Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions.
Com es llegeix el semàfor
Semàfor Concurrència EC (EC Single Market Scoreboard)
- Alta concurrència — adjudicació directa <10% i sol licitador <10%
- Concurrència mitjana — adj. directa 10–20% o sol licitador 10–20%
- Baixa concurrència — adj. directa >20% o sol licitador >20%
Dades: Registre públic PSCP (Generalitat de Catalunya) · Font metodologia: EC Single Market Scoreboard · LCSP 9/2017
Metodologia completa →