Organisme públic
Ajuntament de Sort
- 1,61 M €
- Contractació pública
- 22 contractes · Concurrència EC baixa
Índex de concurrència
de contractació (0–100)
Atorgant de contractes
Total adjudicat
1,61 M €
Contractes
22
Entitats proveïdores
18
Període
2020–2026
Evolució anual
Import adjudicat per any · color per % d'adjudicació directa segons l'EC Single Market Scoreboard ↗
Concentració prop del llindar de contracte menor
Aquest ajuntament no s'ha inclòs a l'anàlisi estadística del tram just per sota del llindar legal: mostra insuficient per inferir-ne un patró de manera fiable.
L'anàlisi pre-registrada requereix un nombre mínim de contractes per categoria. Tot i així, pots explorar directament els contractes a prop del llindar més avall.
Veure contractes a prop del llindar →Principals adjudicataris
Top 18 empreses i entitats que han rebut més contractes de Ajuntament de Sort
Cerca contractes individuals →| # | Entitat | Import | Contr. | % total |
|---|---|---|---|---|
| 1 | CERVOS SAU | 415,30 K € | 1 | 25,8% |
| 2 | M. Y J. GRUAS S.A. | 353,59 K € | 1 | 22,0% |
| 3 | CALIBRE ENGINEERING INC | 289,10 K € | 1 | 18,0% |
| 4 | OBRES I SERVEIS JORDI MARTI, S.L.U | 103,10 K € | 1 | 6,4% |
| 5 | MUNTATGES LLEIDA SA | 68,75 K € | 1 | 4,3% |
| 6 | VULCANO SKATEPARKS SL | 60,74 K € | 1 | 3,8% |
| 7 | ELECTRICA PINTO, S.L. | 47,67 K € | 2 | 3,0% |
| 8 | ONGRUB MEDI AMBIENT SL | 46,45 K € | 1 | 2,9% |
| 9 | JAIME BARO MENTUY | 42,37 K € | 1 | 2,6% |
| 10 | SEFOCAT,S.L. | 31,20 K € | 2 | 1,9% |
| 11 | + EDUCACIO SCCL | 29,10 K € | 1 | 1,8% |
| 12 | METALUNDIA SL | 26,52 K € | 1 | 1,6% |
| 13 | EXPERT LINE, SL | 22,37 K € | 2 | 1,4% |
| 14 | GATZARA ESPECTACLES SL | 20,41 K € | 1 | 1,3% |
| 15 | RIU NOGUERA SL | 20,09 K € | 1 | 1,2% |
| 16 | MOBLES BRAFIM SL | 16,70 K € | 2 | 1,0% |
| 17 | SARGANTANA SOCIAL S.L. | 15,00 K € | 1 | 0,9% |
| 18 | TEMO 2, S.L. | 2,07 K € | 1 | 0,1% |
- CERVOS SAU415,30 K €
1 · 1 contractes · 25,8% del total
- M. Y J. GRUAS S.A.353,59 K €
2 · 1 contractes · 22,0% del total
- CALIBRE ENGINEERING INC289,10 K €
3 · 1 contractes · 18,0% del total
- OBRES I SERVEIS JORDI MARTI, S.L.U103,10 K €
4 · 1 contractes · 6,4% del total
- MUNTATGES LLEIDA SA68,75 K €
5 · 1 contractes · 4,3% del total
- VULCANO SKATEPARKS SL60,74 K €
6 · 1 contractes · 3,8% del total
- ELECTRICA PINTO, S.L.47,67 K €
7 · 2 contractes · 3,0% del total
- ONGRUB MEDI AMBIENT SL46,45 K €
8 · 1 contractes · 2,9% del total
- JAIME BARO MENTUY42,37 K €
9 · 1 contractes · 2,6% del total
- SEFOCAT,S.L.31,20 K €
10 · 2 contractes · 1,9% del total
- + EDUCACIO SCCL29,10 K €
11 · 1 contractes · 1,8% del total
- METALUNDIA SL26,52 K €
12 · 1 contractes · 1,6% del total
- EXPERT LINE, SL22,37 K €
13 · 2 contractes · 1,4% del total
- GATZARA ESPECTACLES SL20,41 K €
14 · 1 contractes · 1,3% del total
- RIU NOGUERA SL20,09 K €
15 · 1 contractes · 1,2% del total
- MOBLES BRAFIM SL16,70 K €
16 · 2 contractes · 1,0% del total
- SARGANTANA SOCIAL S.L.15,00 K €
17 · 1 contractes · 0,9% del total
- TEMO 2, S.L.2,07 K €
18 · 1 contractes · 0,1% del total
Contractes d'aquest organisme
Explora els contractes adjudicats sense sortir de la fitxa.
| Adjudicatari | Objecte | Procediment | Any |
|---|
Persones vinculades als adjudicataris
Carregant vincles registrals…
Això és com gasta aquest organisme — els contractes que adjudica. Per veure què rep (subvencions i fons públics adreçats a ell mateix), mira la seva fitxa d'entitat →.
Control extern i garanties
Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.
Accés a la informació (GAIP)
5reclamacions
100% resoltes en contra · 4 de 4 substantives · 2019–2025
- 2
- Estimació
- 2
- Pèrdua d'objecte
- 1
- Inadmissió
Síndic de Greuges
2resolucions
recomanacions adreçades a l'organisme · 2024–2025
Veure les 2 resolucions ↗Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions.
Com es llegeix el semàfor
Semàfor Concurrència EC (EC Single Market Scoreboard)
- Alta concurrència — adjudicació directa <10% i sol licitador <10%
- Concurrència mitjana — adj. directa 10–20% o sol licitador 10–20%
- Baixa concurrència — adj. directa >20% o sol licitador >20%
Dades: Registre públic PSCP (Generalitat de Catalunya) · Font metodologia: EC Single Market Scoreboard · LCSP 9/2017
Metodologia completa →