Organisme públic
Ajuntament de Torrelavit
- 3,90 M €
- Contractació pública
- 438 contractes · Concurrència EC baixa
Índex de concurrència
de contractació (0–100)
Atorgant de contractes
Total adjudicat
3,90 M €
Contractes
438
Entitats proveïdores
244
Període
2018–2026
Evolució anual
Import adjudicat per any · color per % d'adjudicació directa segons l'EC Single Market Scoreboard ↗
Concentració prop del llindar de contracte menor
Quina part dels contractes se situa al tram just per sota del llindar legal, comparat amb la mitjana catalana.
3 de 347 contractes al tram 14.250 € – <15.000 €
2 de 60 contractes al tram 38.000 € – <40.000 €
Indicador estadístic agregat sobre dades públiques de contractació. Anàlisi pre-registrada; metodologia oberta i reproduïble.
Principals adjudicataris
Top 20 empreses i entitats que han rebut més contractes de Ajuntament de Torrelavit
Cerca contractes individuals →| # | Entitat | Import | Contr. | % total |
|---|---|---|---|---|
| 1 | MON VERTICAL SLU | 324,86 K € | 1 | 8,3% |
| 2 | FUNDACIO PRIVADA MAS ALBORNA | 255,24 K € | 3 | 6,5% |
| 3 | GRUPO 2, SA | 250,34 K € | 1 | 6,4% |
| 4 | CATALANA D'OBRES DEL PENEDÈS SA | 245,99 K € | 1 | 6,3% |
| 5 | EXCAVACIONS ANOIA, S.A. | 201,05 K € | 1 | 5,2% |
| 6 | Entitat desconeguda | 187,22 K € | 1 | 4,8% |
| 7 | ELECTRICA PINTO, S.L. | 180,01 K € | 1 | 4,6% |
| 8 | REHABILITACIONS PONS SL | 125,60 K € | 2 | 3,2% |
| 9 | VISIÓ SOLAR S.L. | 121,47 K € | 1 | 3,1% |
| 10 | TALLER AURIA, SCCL | 104,09 K € | 3 | 2,7% |
| 11 | L D EMPRESA DE LIMPIEZA Y DESINFECCION SA | 102,02 K € | 1 | 2,6% |
| 12 | Sevima Sold SL | 88,39 K € | 1 | 2,3% |
| 13 | FUNDACIÓ PRIVADA MAS ALBORNÀ||FUNDACIÓ PRIVADA MAS ALBORNÀ | 87,95 K € | 1 | 2,3% |
| 14 | MULTISERVEIS NDAVANT, SL | 84,99 K € | 1 | 2,2% |
| 15 | UNIVERS NETEGES PROFESSIONALS, S.L. | 84,31 K € | 1 | 2,2% |
| 16 | NOU SET EMPRESA D'INSERCIO,S.C.C.L. | 83,09 K € | 1 | 2,1% |
| 17 | PARCS I JARDINS CATALUNYA SL | 74,17 K € | 4 | 1,9% |
| 18 | Pere Marimon Arasa | 67,98 K € | 10 | 1,7% |
| 19 | FAGOM EFFICIENCY S L | 66,65 K € | 1 | 1,7% |
| 20 | Netvila, S.L. | 65,02 K € | 1 | 1,7% |
- MON VERTICAL SLU324,86 K €
1 · 1 contractes · 8,3% del total
- FUNDACIO PRIVADA MAS ALBORNA255,24 K €
2 · 3 contractes · 6,5% del total
- GRUPO 2, SA250,34 K €
3 · 1 contractes · 6,4% del total
- CATALANA D'OBRES DEL PENEDÈS SA245,99 K €
4 · 1 contractes · 6,3% del total
- EXCAVACIONS ANOIA, S.A.201,05 K €
5 · 1 contractes · 5,2% del total
Entitat desconeguda
187,22 K €6 · 1 contractes · 4,8% del total
- ELECTRICA PINTO, S.L.180,01 K €
7 · 1 contractes · 4,6% del total
- REHABILITACIONS PONS SL125,60 K €
8 · 2 contractes · 3,2% del total
- VISIÓ SOLAR S.L.121,47 K €
9 · 1 contractes · 3,1% del total
- TALLER AURIA, SCCL104,09 K €
10 · 3 contractes · 2,7% del total
11 · 1 contractes · 2,6% del total
- Sevima Sold SL88,39 K €
12 · 1 contractes · 2,3% del total
13 · 1 contractes · 2,3% del total
- MULTISERVEIS NDAVANT, SL84,99 K €
14 · 1 contractes · 2,2% del total
- UNIVERS NETEGES PROFESSIONALS, S.L.84,31 K €
15 · 1 contractes · 2,2% del total
- NOU SET EMPRESA D'INSERCIO,S.C.C.L.83,09 K €
16 · 1 contractes · 2,1% del total
- PARCS I JARDINS CATALUNYA SL74,17 K €
17 · 4 contractes · 1,9% del total
- Pere Marimon Arasa67,98 K €
18 · 10 contractes · 1,7% del total
- FAGOM EFFICIENCY S L66,65 K €
19 · 1 contractes · 1,7% del total
- Netvila, S.L.65,02 K €
20 · 1 contractes · 1,7% del total
Contractes d'aquest organisme
Explora els contractes adjudicats sense sortir de la fitxa.
| Adjudicatari | Objecte | Procediment | Any |
|---|
Persones vinculades als adjudicataris
Carregant vincles registrals…
Això és com gasta aquest organisme — els contractes que adjudica. Per veure què rep (subvencions i fons públics adreçats a ell mateix), mira la seva fitxa d'entitat →.
Control extern i garanties
Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.
Accés a la informació (GAIP)
1reclamacions
100% resoltes en contra · 1 de 1 substantives · 2025–2025
- 1
- Pèrdua d'objecte
Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions.
Com es llegeix el semàfor
Semàfor Concurrència EC (EC Single Market Scoreboard)
- Alta concurrència — adjudicació directa <10% i sol licitador <10%
- Concurrència mitjana — adj. directa 10–20% o sol licitador 10–20%
- Baixa concurrència — adj. directa >20% o sol licitador >20%
Dades: Registre públic PSCP (Generalitat de Catalunya) · Font metodologia: EC Single Market Scoreboard · LCSP 9/2017
Metodologia completa →