Organisme públic
Ajuntament de Ventalló
- 1,72 M €
- Contractació pública
- 1.728 contractes · Concurrència EC baixa
Índex de concurrència
de contractació (0–100)
Atorgant de contractes
Total adjudicat
1,72 M €
Contractes
1.728
Entitats proveïdores
261
Període
2022–2026
Evolució anual
Import adjudicat per any · color per % d'adjudicació directa segons l'EC Single Market Scoreboard ↗
Concentració prop del llindar de contracte menor
Quina part dels contractes se situa al tram just per sota del llindar legal, comparat amb la mitjana catalana.
1 de 1.446 contractes al tram 14.250 € – <15.000 €
0 de 58 contractes al tram 38.000 € – <40.000 €
Indicador estadístic agregat sobre dades públiques de contractació. Anàlisi pre-registrada; metodologia oberta i reproduïble.
Principals adjudicataris
Top 20 empreses i entitats que han rebut més contractes de Ajuntament de Ventalló
Cerca contractes individuals →| # | Entitat | Import | Contr. | % total |
|---|---|---|---|---|
| 1 | PROVEIMENTS DAIGUA, SA | 169,45 K € | 30 | 9,9% |
| 2 | ENDESA ENERGÍA, SAU | 108,74 K € | 6 | 6,3% |
| 3 | Hereus Jordi, SL | 95,80 K € | 25 | 5,6% |
| 4 | EP ENGINYERIA GRUP 7 SLP | 92,53 K € | 17 | 5,4% |
| 5 | OBRES VILA-ROBAU SL | 81,98 K € | 36 | 4,8% |
| 6 | SALVADOR SERRA, S.A. | 70,17 K € | 6 | 4,1% |
| 7 | NETEGES CENDRASSOS S.L. | 65,44 K € | 100 | 3,8% |
| 8 | BORRELLA MASMARTI MARCEL | 50,60 K € | 34 | 2,9% |
| 9 | AGUSTI XIRGU FRANCESC | 38,27 K € | 43 | 2,2% |
| 10 | Transports i ecoserveis Geli SL | 33,02 K € | 20 | 1,9% |
| 11 | SOCIEDAD GENERAL DE AGUAS DE BARCEL | 32,70 K € | 105 | 1,9% |
| 12 | WATTS AT HOME ENERGIA S L | 29,53 K € | 2 | 1,7% |
| 13 | CONTENIDORS CURANTA S.L | 28,16 K € | 73 | 1,6% |
| 14 | EXCAVACIONS JPERAFERRER SL | 26,90 K € | 1 | 1,6% |
| 15 | RUANO MORENO JORGE | 26,78 K € | 13 | 1,6% |
| 16 | FACTOR ENERGIA S.A. | 24,33 K € | 1 | 1,4% |
| 17 | GORAN MINIC KURTAGIC | 24,32 K € | 3 | 1,4% |
| 18 | LUPIAÑEZ SL | 22,84 K € | 1 | 1,3% |
| 19 | ASSOCIACIO ESPORTIVA ATLETISME VENTALLO | 21,84 K € | 2 | 1,3% |
| 20 | GORBS COMUNICACIO I EDICIONS SLU | 20,18 K € | 10 | 1,2% |
- PROVEIMENTS DAIGUA, SA169,45 K €
1 · 30 contractes · 9,9% del total
- ENDESA ENERGÍA, SAU108,74 K €
2 · 6 contractes · 6,3% del total
- Hereus Jordi, SL95,80 K €
3 · 25 contractes · 5,6% del total
- EP ENGINYERIA GRUP 7 SLP92,53 K €
4 · 17 contractes · 5,4% del total
- OBRES VILA-ROBAU SL81,98 K €
5 · 36 contractes · 4,8% del total
- SALVADOR SERRA, S.A.70,17 K €
6 · 6 contractes · 4,1% del total
- NETEGES CENDRASSOS S.L.65,44 K €
7 · 100 contractes · 3,8% del total
- BORRELLA MASMARTI MARCEL50,60 K €
8 · 34 contractes · 2,9% del total
- AGUSTI XIRGU FRANCESC38,27 K €
9 · 43 contractes · 2,2% del total
- Transports i ecoserveis Geli SL33,02 K €
10 · 20 contractes · 1,9% del total
- SOCIEDAD GENERAL DE AGUAS DE BARCEL32,70 K €
11 · 105 contractes · 1,9% del total
- WATTS AT HOME ENERGIA S L29,53 K €
12 · 2 contractes · 1,7% del total
- CONTENIDORS CURANTA S.L28,16 K €
13 · 73 contractes · 1,6% del total
- EXCAVACIONS JPERAFERRER SL26,90 K €
14 · 1 contractes · 1,6% del total
- RUANO MORENO JORGE26,78 K €
15 · 13 contractes · 1,6% del total
- FACTOR ENERGIA S.A.24,33 K €
16 · 1 contractes · 1,4% del total
- GORAN MINIC KURTAGIC24,32 K €
17 · 3 contractes · 1,4% del total
- LUPIAÑEZ SL22,84 K €
18 · 1 contractes · 1,3% del total
19 · 2 contractes · 1,3% del total
- GORBS COMUNICACIO I EDICIONS SLU20,18 K €
20 · 10 contractes · 1,2% del total
Contractes d'aquest organisme
Explora els contractes adjudicats sense sortir de la fitxa.
| Adjudicatari | Objecte | Procediment | Any |
|---|
Persones vinculades als adjudicataris
Carregant vincles registrals…
Això és com gasta aquest organisme — els contractes que adjudica. Per veure què rep (subvencions i fons públics adreçats a ell mateix), mira la seva fitxa d'entitat →.
Control extern i garanties
Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.
Accés a la informació (GAIP)
2reclamacions
100% resoltes en contra · 2 de 2 substantives · 2025–2026
- 1
- Estimació
- 1
- Pèrdua d'objecte
Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions.
Com es llegeix el semàfor
Semàfor Concurrència EC (EC Single Market Scoreboard)
- Alta concurrència — adjudicació directa <10% i sol licitador <10%
- Concurrència mitjana — adj. directa 10–20% o sol licitador 10–20%
- Baixa concurrència — adj. directa >20% o sol licitador >20%
Dades: Registre públic PSCP (Generalitat de Catalunya) · Font metodologia: EC Single Market Scoreboard · LCSP 9/2017
Metodologia completa →