Organisme públic
Consorci Sanitari Integral
- 358,56 M €
- Contractació pública
- 4.885 contractes · Concurrència EC baixa
Índex de concurrència
de contractació (0–100)
Atorgant de contractes
Total adjudicat
358,56 M €
Contractes
4.885
Entitats proveïdores
859
Període
2018–2026
Evolució anual
Import adjudicat per any · color per % d'adjudicació directa segons l'EC Single Market Scoreboard ↗
Principals adjudicataris
Top 20 empreses i entitats que han rebut més contractes de Consorci Sanitari Integral
Cerca contractes individuals →| # | Entitat | Import | Contr. | % total |
|---|---|---|---|---|
| 1 | SODEXO IBERIA, SA | 21,06 M € | 2 | 5,9% |
| 2 | VEOLIA SERVEIS CATALUNYA, SAU | 15,70 M € | 20 | 4,4% |
| 3 | Abbott Laboratories S.A | 15,25 M € | 8 | 4,3% |
| 4 | ABBVIE SPAIN, S,L,U, | 11,99 M € | 36 | 3,3% |
| 5 | NOVARTIS FARMACEUTICA SA | 9,94 M € | 18 | 2,8% |
| 6 | PALEX MEDICAL, S.A. | 9,79 M € | 43 | 2,7% |
| 7 | GILEAD SCIENCES, S.L.U. | 9,39 M € | 18 | 2,6% |
| 8 | JOHNSON & JOHNSON, SA | 8,98 M € | 87 | 2,5% |
| 9 | ENDESA ENERGÍA, SAU | 8,72 M € | 2 | 2,4% |
| 10 | PHILIPS IBERICA, S.A. (SOCIEDAD UNIPERSONAL) | 5,60 M € | 36 | 1,6% |
| 11 | MEDTRONIC IBERICA, SA SOCIETAT UNIPERSONAL | 5,24 M € | 41 | 1,5% |
| 12 | HR FUNGIBLES, S.L. | 5,24 M € | 11 | 1,5% |
| 13 | LIESNO BUNO SL | 4,97 M € | 4 | 1,4% |
| 14 | ABEX EXCELENCIA ROBOTICA, S.L | 4,90 M € | 2 | 1,4% |
| 15 | SIEMENS HEALTHCARE, S.L.U. | 4,56 M € | 7 | 1,3% |
| 16 | BAYER HISPANIA, SL | 4,55 M € | 12 | 1,3% |
| 17 | SANOFI - AVENTIS | 4,41 M € | 23 | 1,2% |
| 18 | Vivisol Iberica, SLU | 4,25 M € | 2 | 1,2% |
| 19 | ILUNION BUGADERIES DE CATALUNYA,SAU | 3,93 M € | 2 | 1,1% |
| 20 | LABORATORIOS VIIV HEALTHCARE SL | 3,86 M € | 11 | 1,1% |
- SODEXO IBERIA, SA21,06 M €
1 · 2 contractes · 5,9% del total
- VEOLIA SERVEIS CATALUNYA, SAU15,70 M €
2 · 20 contractes · 4,4% del total
- Abbott Laboratories S.A15,25 M €
3 · 8 contractes · 4,3% del total
- ABBVIE SPAIN, S,L,U,11,99 M €
4 · 36 contractes · 3,3% del total
- NOVARTIS FARMACEUTICA SA9,94 M €
5 · 18 contractes · 2,8% del total
- PALEX MEDICAL, S.A.9,79 M €
6 · 43 contractes · 2,7% del total
- GILEAD SCIENCES, S.L.U.9,39 M €
7 · 18 contractes · 2,6% del total
- JOHNSON & JOHNSON, SA8,98 M €
8 · 87 contractes · 2,5% del total
- ENDESA ENERGÍA, SAU8,72 M €
9 · 2 contractes · 2,4% del total
10 · 36 contractes · 1,6% del total
11 · 41 contractes · 1,5% del total
- HR FUNGIBLES, S.L.5,24 M €
12 · 11 contractes · 1,5% del total
- LIESNO BUNO SL4,97 M €
13 · 4 contractes · 1,4% del total
- ABEX EXCELENCIA ROBOTICA, S.L4,90 M €
14 · 2 contractes · 1,4% del total
- SIEMENS HEALTHCARE, S.L.U.4,56 M €
15 · 7 contractes · 1,3% del total
- BAYER HISPANIA, SL4,55 M €
16 · 12 contractes · 1,3% del total
- SANOFI - AVENTIS4,41 M €
17 · 23 contractes · 1,2% del total
- Vivisol Iberica, SLU4,25 M €
18 · 2 contractes · 1,2% del total
19 · 2 contractes · 1,1% del total
- LABORATORIOS VIIV HEALTHCARE SL3,86 M €
20 · 11 contractes · 1,1% del total
Contractes d'aquest organisme
Explora els contractes adjudicats sense sortir de la fitxa.
| Adjudicatari | Objecte | Procediment | Any |
|---|
Persones vinculades als adjudicataris
Carregant vincles registrals…
Això és com gasta aquest organisme — els contractes que adjudica. Per veure què rep (subvencions i fons públics adreçats a ell mateix), mira la seva fitxa d'entitat →.
Control extern i garanties
Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.
Síndic de Greuges
1resolucions
recomanacions adreçades a l'organisme · 2025–2025
Veure les 1 resolucions ↗Contractació pública (TCCSP)
15reclamacions
38% resoltes en contra · 3 de 8 substantives · 2015–2015
- 3
- Estimació
- 5
- Desestimació
- 6
- Inadmissió
Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions.
Com es llegeix el semàfor
Semàfor Concurrència EC (EC Single Market Scoreboard)
- Alta concurrència — adjudicació directa <10% i sol licitador <10%
- Concurrència mitjana — adj. directa 10–20% o sol licitador 10–20%
- Baixa concurrència — adj. directa >20% o sol licitador >20%
Dades: Registre públic PSCP (Generalitat de Catalunya) · Font metodologia: EC Single Market Scoreboard · LCSP 9/2017
Metodologia completa →