Organisme públic
Ports de la Generalitat
- 55,81 M €
- Contractació pública
- 2.092 contractes · Concurrència EC baixa
Índex de concurrència
de contractació (0–100)
Atorgant de contractes
Total adjudicat
55,81 M €
Contractes
2.092
Entitats proveïdores
737
Període
2018–2026
Evolució anual
Import adjudicat per any · color per % d'adjudicació directa segons l'EC Single Market Scoreboard ↗
Principals adjudicataris
Top 20 empreses i entitats que han rebut més contractes de Ports de la Generalitat
Cerca contractes individuals →| # | Entitat | Import | Contr. | % total |
|---|---|---|---|---|
| 1 | RUBAU TARRÉS, S.A. | 4,83 M € | 9 | 8,7% |
| 2 | UTE ROGASA-ADIANTE | 3,67 M € | 1 | 6,6% |
| 3 | UTE RUBAU-AMSA | 2,97 M € | 1 | 5,3% |
| 4 | Comsa Service Facility Management | 2,82 M € | 15 | 5,1% |
| 5 | MARTI QUERAL, SL | 2,51 M € | 24 | 4,5% |
| 6 | INNOVIA COPTALIA SAU | 1,68 M € | 5 | 3,0% |
| 7 | FCC MEDIO AMBIENTE S.A.U | 1,47 M € | 9 | 2,6% |
| 8 | BECSA, SA | 1,42 M € | 4 | 2,5% |
| 9 | SERVICIOS INDUSTRIALES REUNIDOS, SA | 1,32 M € | 16 | 2,4% |
| 10 | CONSTRUCCIONS NARCÍS MATAS SL | 1,28 M € | 11 | 2,3% |
| 11 | ROMA INFRAESTRUCTURES I SERVEIS,S.A.U. | 1,21 M € | 2 | 2,2% |
| 12 | REGIMOVI SL | 1,21 M € | 7 | 2,2% |
| 13 | ISIDRE ARCHS, SL | 1,09 M € | 3 | 2,0% |
| 14 | Gilabert Miró SA | 1,09 M € | 2 | 1,9% |
| 15 | ENDOTERAPIA VEGETAL, S.L. | 893,63 K € | 3 | 1,6% |
| 16 | CONSTRUCCIONS FUSTÉ SA | 868,81 K € | 1 | 1,6% |
| 17 | FOVASA | 783,39 K € | 3 | 1,4% |
| 18 | POISER MANAGEMENT, S.L. | 722,00 K € | 2 | 1,3% |
| 19 | IB2 SEGURETAT CATALUNYA,SLU | 715,31 K € | 6 | 1,3% |
| 20 | GESTIÓN Y SERVICIOS FOTOGRAMÉTRICOS, S.L. | 685,58 K € | 5 | 1,2% |
- RUBAU TARRÉS, S.A.4,83 M €
1 · 9 contractes · 8,7% del total
- UTE ROGASA-ADIANTE3,67 M €
2 · 1 contractes · 6,6% del total
- UTE RUBAU-AMSA2,97 M €
3 · 1 contractes · 5,3% del total
4 · 15 contractes · 5,1% del total
- MARTI QUERAL, SL2,51 M €
5 · 24 contractes · 4,5% del total
- INNOVIA COPTALIA SAU1,68 M €
6 · 5 contractes · 3,0% del total
- FCC MEDIO AMBIENTE S.A.U1,47 M €
7 · 9 contractes · 2,6% del total
- BECSA, SA1,42 M €
8 · 4 contractes · 2,5% del total
9 · 16 contractes · 2,4% del total
- CONSTRUCCIONS NARCÍS MATAS SL1,28 M €
10 · 11 contractes · 2,3% del total
11 · 2 contractes · 2,2% del total
- REGIMOVI SL1,21 M €
12 · 7 contractes · 2,2% del total
- ISIDRE ARCHS, SL1,09 M €
13 · 3 contractes · 2,0% del total
- Gilabert Miró SA1,09 M €
14 · 2 contractes · 1,9% del total
- ENDOTERAPIA VEGETAL, S.L.893,63 K €
15 · 3 contractes · 1,6% del total
- CONSTRUCCIONS FUSTÉ SA868,81 K €
16 · 1 contractes · 1,6% del total
- FOVASA783,39 K €
17 · 3 contractes · 1,4% del total
- POISER MANAGEMENT, S.L.722,00 K €
18 · 2 contractes · 1,3% del total
- IB2 SEGURETAT CATALUNYA,SLU715,31 K €
19 · 6 contractes · 1,3% del total
20 · 5 contractes · 1,2% del total
Contractes d'aquest organisme
Explora els contractes adjudicats sense sortir de la fitxa.
| Adjudicatari | Objecte | Procediment | Any |
|---|
Persones vinculades als adjudicataris
Carregant vincles registrals…
Això és com gasta aquest organisme — els contractes que adjudica. Per veure què rep (subvencions i fons públics adreçats a ell mateix), mira la seva fitxa d'entitat →.
Control extern i garanties
Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.
Accés a la informació (GAIP)
2reclamacions
100% resoltes en contra · 2 de 2 substantives · 2021–2022
- 1
- Estimació
- 1
- Pèrdua d'objecte
Contractació pública (TCCSP)
1reclamacions
100% resoltes en contra · 1 de 1 substantives
- 1
- Estimació
Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions.
Com es llegeix el semàfor
Semàfor Concurrència EC (EC Single Market Scoreboard)
- Alta concurrència — adjudicació directa <10% i sol licitador <10%
- Concurrència mitjana — adj. directa 10–20% o sol licitador 10–20%
- Baixa concurrència — adj. directa >20% o sol licitador >20%
Dades: Registre públic PSCP (Generalitat de Catalunya) · Font metodologia: EC Single Market Scoreboard · LCSP 9/2017
Metodologia completa →