Organisme públic
Salut Catalunya Central
- 12,01 M €
- Contractació pública
- 138 contractes · Concurrència EC baixa
Índex de concurrència
de contractació (0–100)
Atorgant de contractes
Total adjudicat
12,01 M €
Contractes
138
Entitats proveïdores
87
Període
2021–2026
Evolució anual
Import adjudicat per any · color per % d'adjudicació directa segons l'EC Single Market Scoreboard ↗
Principals adjudicataris
Top 20 empreses i entitats que han rebut més contractes de Salut Catalunya Central
Cerca contractes individuals →| # | Entitat | Import | Contr. | % total |
|---|---|---|---|---|
| 1 | UTE SERVEI DE CUINA HOSPITAL DE BERGA | 2,52 M € | 1 | 21,0% |
| 2 | CONSTRUCCIONS, ARIDS I FORMIGONS, SA | 1,98 M € | 1 | 16,5% |
| 3 | MULTISERVEIS NDAVANT, SL | 1,20 M € | 1 | 10,0% |
| 4 | Inetum Catalunya | 830,65 K € | 1 | 6,9% |
| 5 | GENERAL ELECTRIC HEALTHCARE ESPAÑA,S.A.U. | 655,35 K € | 6 | 5,5% |
| 6 | APLITELC BERGUEDA SLU | 443,13 K € | 1 | 3,7% |
| 7 | ROCHE DIAGNOSTICS, S.L. | 413,91 K € | 2 | 3,4% |
| 8 | ELECNOR SERVICIOS Y PROYECTOS ,S.A.U | 413,56 K € | 1 | 3,4% |
| 9 | ALCON HEALTHCARE, SA | 364,85 K € | 2 | 3,0% |
| 10 | SERCOM INFORMÁTICA, S.L | 238,80 K € | 5 | 2,0% |
| 11 | FUJIFILM Healthcare España S.L. | 203,00 K € | 2 | 1,7% |
| 12 | BIOMERIEUX ESPAÑA, S.A.U. | 199,99 K € | 1 | 1,7% |
| 13 | CUVIC BAGA INFORMATICA SL | 168,94 K € | 2 | 1,4% |
| 14 | SAVAC CONSULTORES SL | 118,07 K € | 5 | 1,0% |
| 15 | AGGITY PEOPLE.S.L | 113,39 K € | 3 | 0,9% |
| 16 | ABAST MEDICA, SL | 95,20 K € | 2 | 0,8% |
| 17 | CARL ZEISS MEDITEC IBERIA | 88,60 K € | 2 | 0,7% |
| 18 | SYSMEX ESPAÑA, S.L. | 88,18 K € | 1 | 0,7% |
| 19 | STRYKER IBERIA | 85,45 K € | 5 | 0,7% |
| 20 | HR FUNGIBLES, S.L. | 82,56 K € | 1 | 0,7% |
1 · 1 contractes · 21,0% del total
2 · 1 contractes · 16,5% del total
- MULTISERVEIS NDAVANT, SL1,20 M €
3 · 1 contractes · 10,0% del total
- Inetum Catalunya830,65 K €
4 · 1 contractes · 6,9% del total
5 · 6 contractes · 5,5% del total
- APLITELC BERGUEDA SLU443,13 K €
6 · 1 contractes · 3,7% del total
- ROCHE DIAGNOSTICS, S.L.413,91 K €
7 · 2 contractes · 3,4% del total
- ELECNOR SERVICIOS Y PROYECTOS ,S.A.U413,56 K €
8 · 1 contractes · 3,4% del total
- ALCON HEALTHCARE, SA364,85 K €
9 · 2 contractes · 3,0% del total
- SERCOM INFORMÁTICA, S.L238,80 K €
10 · 5 contractes · 2,0% del total
- FUJIFILM Healthcare España S.L.203,00 K €
11 · 2 contractes · 1,7% del total
- BIOMERIEUX ESPAÑA, S.A.U.199,99 K €
12 · 1 contractes · 1,7% del total
- CUVIC BAGA INFORMATICA SL168,94 K €
13 · 2 contractes · 1,4% del total
- SAVAC CONSULTORES SL118,07 K €
14 · 5 contractes · 1,0% del total
- AGGITY PEOPLE.S.L113,39 K €
15 · 3 contractes · 0,9% del total
- ABAST MEDICA, SL95,20 K €
16 · 2 contractes · 0,8% del total
- CARL ZEISS MEDITEC IBERIA88,60 K €
17 · 2 contractes · 0,7% del total
- SYSMEX ESPAÑA, S.L.88,18 K €
18 · 1 contractes · 0,7% del total
- STRYKER IBERIA85,45 K €
19 · 5 contractes · 0,7% del total
- HR FUNGIBLES, S.L.82,56 K €
20 · 1 contractes · 0,7% del total
Contractes d'aquest organisme
Explora els contractes adjudicats sense sortir de la fitxa.
| Adjudicatari | Objecte | Procediment | Any |
|---|
Persones vinculades als adjudicataris
Carregant vincles registrals…
Això és com gasta aquest organisme — els contractes que adjudica. Per veure què rep (subvencions i fons públics adreçats a ell mateix), mira la seva fitxa d'entitat →.
Control extern i garanties
Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.
Contractació pública (TCCSP)
1reclamacions
sense resolucions substantives
- 1
- Inadmissió
Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions.
Com es llegeix el semàfor
Semàfor Concurrència EC (EC Single Market Scoreboard)
- Alta concurrència — adjudicació directa <10% i sol licitador <10%
- Concurrència mitjana — adj. directa 10–20% o sol licitador 10–20%
- Baixa concurrència — adj. directa >20% o sol licitador >20%
Dades: Registre públic PSCP (Generalitat de Catalunya) · Font metodologia: EC Single Market Scoreboard · LCSP 9/2017
Metodologia completa →