Organisme públic
Servei Català de Trànsit
- 116,63 M €
- Contractació pública
- 634 contractes · Concurrència EC baixa
Índex de concurrència
de contractació (0–100)
Atorgant de contractes
Total adjudicat
116,63 M €
Contractes
634
Entitats proveïdores
286
Període
2018–2026
Evolució anual
Import adjudicat per any · color per % d'adjudicació directa segons l'EC Single Market Scoreboard ↗
Principals adjudicataris
Top 20 empreses i entitats que han rebut més contractes de Servei Català de Trànsit
Cerca contractes individuals →| # | Entitat | Import | Contr. | % total |
|---|---|---|---|---|
| 1 | CORREOS Y TELEGRAFOS SA | 31,67 M € | 10 | 27,2% |
| 2 | ALUMBRADOS VIARIOS, S.A. | 12,13 M € | 14 | 10,4% |
| 3 | INNOVIA COPTALIA SAU | 8,44 M € | 2 | 7,2% |
| 4 | Sistemas y Montajes industriales, SA | 6,02 M € | 8 | 5,2% |
| 5 | TECSIDEL ITS, SLU | 4,82 M € | 6 | 4,1% |
| 6 | AERONAVAL DE CONSTRUCCIONES E INSTALACIO | 4,16 M € | 2 | 3,6% |
| 7 | AUDAX HELICÒPTERSA | 3,84 M € | 1 | 3,3% |
| 8 | Havas Media Planning Group, S.A.U | 3,61 M € | 5 | 3,1% |
| 9 | ALUVISA TRAFFIC SYSTEMS, SLU | 3,24 M € | 2 | 2,8% |
| 10 | TRADESEGUR, S.A. | 2,81 M € | 7 | 2,4% |
| 11 | BIGAS GRUP HEPICOPTER, S.L.U | 2,59 M € | 3 | 2,2% |
| 12 | CARAT ESPAÑA, SAU | 2,59 M € | 7 | 2,2% |
| 13 | WAVEMAKER PUBLICIDAD SPAIN, SL | 1,88 M € | 4 | 1,6% |
| 14 | DRÄGER SAFETY HISPANIA, S.A. | 1,85 M € | 8 | 1,6% |
| 15 | UTE MANTENIMENT TRANSIT CATALUNYA | 1,73 M € | 1 | 1,5% |
| 16 | UTE ITS PIRINEUS | 1,49 M € | 1 | 1,3% |
| 17 | ELECTROTECNIA MONRABAL, SLU | 1,40 M € | 1 | 1,2% |
| 18 | Infinit Air S.L. | 1,32 M € | 3 | 1,1% |
| 19 | UTE COORDINADORA DE GESTION DE INGRESOS, SA -SAFETY 21, SPA | 1,27 M € | 3 | 1,1% |
| 20 | DRAGER MEDICAL HISPANIA, SAU | 1,22 M € | 10 | 1,0% |
- CORREOS Y TELEGRAFOS SA31,67 M €
1 · 10 contractes · 27,2% del total
- ALUMBRADOS VIARIOS, S.A.12,13 M €
2 · 14 contractes · 10,4% del total
- INNOVIA COPTALIA SAU8,44 M €
3 · 2 contractes · 7,2% del total
4 · 8 contractes · 5,2% del total
- TECSIDEL ITS, SLU4,82 M €
5 · 6 contractes · 4,1% del total
6 · 2 contractes · 3,6% del total
- AUDAX HELICÒPTERSA3,84 M €
7 · 1 contractes · 3,3% del total
8 · 5 contractes · 3,1% del total
- ALUVISA TRAFFIC SYSTEMS, SLU3,24 M €
9 · 2 contractes · 2,8% del total
- TRADESEGUR, S.A.2,81 M €
10 · 7 contractes · 2,4% del total
- BIGAS GRUP HEPICOPTER, S.L.U2,59 M €
11 · 3 contractes · 2,2% del total
- CARAT ESPAÑA, SAU2,59 M €
12 · 7 contractes · 2,2% del total
- WAVEMAKER PUBLICIDAD SPAIN, SL1,88 M €
13 · 4 contractes · 1,6% del total
- DRÄGER SAFETY HISPANIA, S.A.1,85 M €
14 · 8 contractes · 1,6% del total
15 · 1 contractes · 1,5% del total
- UTE ITS PIRINEUS1,49 M €
16 · 1 contractes · 1,3% del total
- ELECTROTECNIA MONRABAL, SLU1,40 M €
17 · 1 contractes · 1,2% del total
- Infinit Air S.L.1,32 M €
18 · 3 contractes · 1,1% del total
19 · 3 contractes · 1,1% del total
- DRAGER MEDICAL HISPANIA, SAU1,22 M €
20 · 10 contractes · 1,0% del total
Contractes d'aquest organisme
Explora els contractes adjudicats sense sortir de la fitxa.
| Adjudicatari | Objecte | Procediment | Any |
|---|
Persones vinculades als adjudicataris
Carregant vincles registrals…
Això és com gasta aquest organisme — els contractes que adjudica. Per veure què rep (subvencions i fons públics adreçats a ell mateix), mira la seva fitxa d'entitat →.
Control extern i garanties
Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.
Accés a la informació (GAIP)
10reclamacions
86% resoltes en contra · 6 de 7 substantives · 2017–2026
- 1
- Estimació
- 1
- Estimació parcial
- 1
- Mediació
- 3
- Pèrdua d'objecte
- 1
- Desestimació
- 1
- Inadmissió
- 2
- Desistiment
Contractació pública (TCCSP)
20reclamacions
38% resoltes en contra · 5 de 13 substantives · 2015–2016
- 4
- Estimació
- 1
- Estimació parcial
- 8
- Desestimació
- 6
- Inadmissió
- 1
- Desistiment
Fiscalització (Sindicatura de Comptes)
1informe de fiscalització
auditat per la Sindicatura de Comptes · 2024
Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions.
Com es llegeix el semàfor
Semàfor Concurrència EC (EC Single Market Scoreboard)
- Alta concurrència — adjudicació directa <10% i sol licitador <10%
- Concurrència mitjana — adj. directa 10–20% o sol licitador 10–20%
- Baixa concurrència — adj. directa >20% o sol licitador >20%
Dades: Registre públic PSCP (Generalitat de Catalunya) · Font metodologia: EC Single Market Scoreboard · LCSP 9/2017
Metodologia completa →