Organisme públic

Ajuntament de Constantí

ComparteixXWhatsAppTelegramBluesky·DadesCSVJSON

Contractació pública

19,13 M €

1.336 contractes · Concurrència EC baixa

Subvencions atorgades

Baixa concurrència

1,33 M €

49 beneficiaris · Concurrència AIReF baixa

Control extern i garanties

Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.

Accés a la informació (GAIP)

16reclamacions

92% resoltes en contra · 11 de 12 substantives · 2021–2025

8
Estimació
1
Estimació parcial
2
Pèrdua d'objecte
1
Desestimació
4
Inadmissió
Veure les 16 reclamacions ↗

Contractació pública (TCCSP)

4reclamacions

75% resoltes en contra · 3 de 4 substantives

2
Estimació
1
Estimació parcial
1
Desestimació
Veure les 4 reclamacions ↗

Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions. Aparèixer-hi no implica cap irregularitat.

Contractació públicaSubvencions atorgades
20% competitiu

Convocatòria competitiva
AIReF (0–100)

Atorgant de subvencions

Baixa concurrència

Total atorgat

1,33 M €

Subvencions

220

Beneficiaris únics

49

Període

2020–2026

% Convocatòria competitiva20.4%

Evolució anual

Import atorgat per any · color per % de convocatòria competitiva segons els llindars AIReF

0 €100,00 K €200,00 K €300,00 K €400,00 K €2020: 118,79 K € · 18 subvencions · 0.0% competitiu118,79 K €20202021: 175,58 K € · 22 subvencions · 0.0% competitiu175,58 K €20212022: 263,66 K € · 50 subvencions · 22.0% competitiu263,66 K €20222023: 203,04 K € · 31 subvencions · 19.4% competitiu203,04 K €20232024: 236,03 K € · 41 subvencions · 19.5% competitiu236,03 K €20242025: 301,71 K € · 49 subvencions · 30.6% competitiu301,71 K €2025
≥60% competitiu (alta concurrència)30–59% (concurrència mitjana)<30% (baixa concurrència)

On van els diners

Distribució per finalitat pública · top 8 categories

Educació: 656,18 K € (50.5%)Cultura: 385,52 K € (29.7%)Foment de l'Ocupació: 111,84 K € (8.6%)Altres actuacions de caràcter econòmic: 41,50 K € (3.2%)Defensa: 38,35 K € (3.0%)Serveis Socials i Promoció Social: 23,80 K € (1.8%)Atur: 23,25 K € (1.8%)Comerç, Turisme i Pimes: 18,07 K € (1.4%)
PrincipalEducació51%
Educació656,18 K €50.5%
Cultura385,52 K €29.7%
Foment de l'Ocupació111,84 K €8.6%
Altres actuacions de caràcter econòmic41,50 K €3.2%
Defensa38,35 K €3.0%
Serveis Socials i Promoció Social23,80 K €1.8%
Atur23,25 K €1.8%
Comerç, Turisme i Pimes18,07 K €1.4%

Principals beneficiaris

Top 20 entitats que han rebut més subvencions de Ajuntament de Constantí

Cerca subvencions individuals →
1171,67 K €
APA COL LEGI M RAMON BERGADA

22 subvencions · 2020–2026 · 12.9% del total

2169,00 K €
CENTRE D' ESPORTS CONSTANTI

6 subvencions · 2020–2025 · 12.7% del total

3167,52 K €
A P A Col Legi Public Centcelles De Constanti

13 subvencions · 2021–2025 · 12.6% del total

4127,80 K €
CARITAS DIOCESANA DE TARRAGONA

8 subvencions · 2020–2025 · 9.6% del total

566,19 K €
CAMBRA OF.DE COMERç IND.NAV.T.

2 subvencions · 2024–2025 · 5.0% del total

642,00 K €
ASSOCIACIO CULTURAL AMICS TEATRE CONSTANTI LES FORQUES

6 subvencions · 2020–2025 · 3.2% del total

742,00 K €
Institut Cat.d'Arqueologia Clàssica

3 subvencions · 2022–2023 · 3.2% del total

838,45 K €
CERCLE CULTURAL RECREATIU I ESPORTIU DE CONSTANTI

7 subvencions · 2022–2026 · 2.9% del total

931,17 K €
Assoc Amants Dels Animals De Constanti

8 subvencions · 2020–2025 · 2.3% del total

1029,67 K €
UNIO DE BOTIGUERS DE CONSTANTI

8 subvencions · 2021–2026 · 2.2% del total

1128,00 K €
MOTO CLUB CONSTANTI

5 subvencions · 2022–2026 · 2.1% del total

1223,40 K €
Grup Cultural De Mestresses De Casa De Constanti

5 subvencions · 2021–2025 · 1.8% del total

1322,00 K €
Club Estetica Constanti

5 subvencions · 2020–2025 · 1.7% del total

1421,90 K €
Institut De Constanti

5 subvencions · 2020–2025 · 1.6% del total

1521,50 K €
Escola Mossen Ramon Bergada

4 subvencions · 2020–2025 · 1.6% del total

1620,00 K €
Escola Centcelles

5 subvencions · 2020–2025 · 1.5% del total

1718,00 K €
Confraria Del Sant Crist De La Purissima Sang De C

6 subvencions · 2020–2025 · 1.4% del total

1818,00 K €
FORMACIÓ I TREBALL, EMP. INSERC. SL

3 subvencions · 2022–2025 · 1.4% del total

1917,00 K €
Associacio De Voluntaris De Proteccio Civil De Constanti

5 subvencions · 2022–2025 · 1.3% del total

2017,00 K €
Club Pati Constanti

4 subvencions · 2022–2025 · 1.3% del total

Semàfor Distribució AIReF (Tier A)

Alta concurrència — competitives ≥60% i recurrència ≤50%

Concurrència mitjana — competitives 30–59% o recurrència 50–80%

Baixa concurrència — competitives <30% o recurrència >80%

★B — Tier B: prestador de drets estatutaris (LAPAD, RGC, PNC…)

Font: AIReF Spending Review (2019) · OECD Fiscal Federalism Network · EC OLAF

Metodologia completa →