Organisme públic

Ajuntament de Montornès del Vallès

ComparteixXWhatsAppTelegramBluesky·DadesCSVJSON

Contractació pública

31,42 M €

174 contractes · Concurrència EC baixa

Subvencions atorgades

Alta concurrència

3,65 M €

89 beneficiaris · Concurrència AIReF alta

Control extern i garanties

Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.

Accés a la informació (GAIP)

15reclamacions

83% resoltes en contra · 10 de 12 substantives · 2019–2025

3
Estimació parcial
1
Mediació
6
Pèrdua d'objecte
2
Desestimació
2
Inadmissió
1
Desistiment
Veure les 15 reclamacions ↗

Contractació pública (TCCSP)

3reclamacions

50% resoltes en contra · 1 de 2 substantives

1
Estimació
1
Desestimació
1
Inadmissió
Veure les 3 reclamacions ↗

Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions. Aparèixer-hi no implica cap irregularitat.

Contractació públicaSubvencions atorgades
93% competitiu

Convocatòria competitiva
AIReF (0–100)

Atorgant de subvencions

Alta concurrència

Total atorgat

3,65 M €

Subvencions

3.992

Beneficiaris únics

89

Període

2019–2026

% Convocatòria competitiva93.1%

Evolució anual

Import atorgat per any · color per % de convocatòria competitiva segons els llindars AIReF

0 €250,00 K €500,00 K €750,00 K €1,0 M €2019: 467,83 K € · 222 subvencions · 83.8% competitiu467,83 K €20192020: 380,76 K € · 360 subvencions · 88.6% competitiu380,76 K €20202021: 529,03 K € · 613 subvencions · 94.9% competitiu529,03 K €20212022: 478,16 K € · 926 subvencions · 97.3% competitiu478,16 K €20222023: 840,58 K € · 856 subvencions · 95.7% competitiu840,58 K €20232024: 409,64 K € · 566 subvencions · 89.9% competitiu409,64 K €20242025: 481,84 K € · 439 subvencions · 90.7% competitiu481,84 K €2025
≥60% competitiu (alta concurrència)30–59% (concurrència mitjana)<30% (baixa concurrència)

On van els diners

Distribució per finalitat pública · top 8 categories

Serveis Socials i Promoció Social: 977,85 K € (27.4%)Educació: 946,55 K € (26.5%)Cultura: 735,07 K € (20.6%)Altres Prestacions econòmiques: 460,75 K € (12.9%)Altres actuacions de caràcter econòmic: 196,92 K € (5.5%)Comerç, Turisme i Pimes: 115,02 K € (3.2%)Cooperació internacional per al desenvolupament i cultural: 87,63 K € (2.5%)Foment de l'Ocupació: 46,57 K € (1.3%)
PrincipalServeis Socials i Promoció Social27%
Serveis Socials i Promoció Social977,85 K €27.4%
Educació946,55 K €26.5%
Cultura735,07 K €20.6%
Altres Prestacions econòmiques460,75 K €12.9%
Altres actuacions de caràcter econòmic196,92 K €5.5%
Comerç, Turisme i Pimes115,02 K €3.2%
Cooperació internacional per al desenvolupament i cultural87,63 K €2.5%
Foment de l'Ocupació46,57 K €1.3%

Principals beneficiaris

Top 20 entitats que han rebut més subvencions de Ajuntament de Montornès del Vallès

Cerca subvencions individuals →
1283,61 K €
UNIO DE BOTIGUERS

21 subvencions · 2021–2026 · 7.8% del total

2160,95 K €
Montornes En Comu

2 subvencions · 2019–2023 · 4.4% del total

3118,39 K €
ASSOCIACIO LA REMENCADA DE MONTORNES DEL VALLES

10 subvencions · 2020–2026 · 3.2% del total

485,95 K €
COLLA DIABLES MONTORNES DEL VALLES

14 subvencions · 2021–2025 · 2.4% del total

584,00 K €
CANDIDATURA DE PROGRES

1 subvencions · 2019 · 2.3% del total

682,88 K €
Ampa Escola Mogent

11 subvencions · 2020–2025 · 2.3% del total

782,16 K €
CLUB ATLETISME MONTORNES

15 subvencions · 2020–2026 · 2.2% del total

875,13 K €
COLLA GEGANTERS DE MONTORNES

7 subvencions · 2021–2026 · 2.1% del total

971,80 K €
Escola Can Parera

4 subvencions · 2020–2023 · 2.0% del total

1067,16 K €
Ampa Escola Can Parera

11 subvencions · 2020–2023 · 1.8% del total

1166,15 K €
FONS CATALA DE COOPERACIO AL DESENVOLUPAMENT

13 subvencions · 2020–2025 · 1.8% del total

1260,70 K €
Club Basquet Vila De Montornes

9 subvencions · 2020–2025 · 1.7% del total

1352,47 K €
Ampa Escola Palau D Ametlla

8 subvencions · 2020–2025 · 1.4% del total

1452,26 K €
Estranger-Altres

145 subvencions · 2019–2025 · 1.4% del total

1547,46 K €
Ampa Escola Sant Sadurni

10 subvencions · 2020–2025 · 1.3% del total

1647,06 K €
Institut Vinyes Velles

10 subvencions · 2019–2023 · 1.3% del total

1744,97 K €
CONS. GEST. INTEGRAL AIGUES DE CATA

1 subvencions · 2020 · 1.2% del total

1844,72 K €
Club De Handbol Montornes

4 subvencions · 2021–2025 · 1.2% del total

1943,50 K €
Grup Municipal Popular

2 subvencions · 2019–2023 · 1.2% del total

2038,70 K €
Club Karate Montornes

4 subvencions · 2021–2025 · 1.1% del total

Semàfor Distribució AIReF (Tier A)

Alta concurrència — competitives ≥60% i recurrència ≤50%

Concurrència mitjana — competitives 30–59% o recurrència 50–80%

Baixa concurrència — competitives <30% o recurrència >80%

★B — Tier B: prestador de drets estatutaris (LAPAD, RGC, PNC…)

Font: AIReF Spending Review (2019) · OECD Fiscal Federalism Network · EC OLAF

Metodologia completa →