Organisme públic

Ajuntament de Pallejà

ComparteixXWhatsAppTelegramBluesky·DadesCSVJSON

Contractació pública

6,74 M €

45 contractes · Concurrència EC baixa

Subvencions atorgades

Alta concurrència

2,44 M €

85 beneficiaris · Concurrència AIReF alta

Control extern i garanties

Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.

Accés a la informació (GAIP)

108reclamacions

99% resoltes en contra · 93 de 94 substantives · 2016–2026

34
Estimació
13
Estimació parcial
2
Mediació
44
Pèrdua d'objecte
1
Desestimació
10
Inadmissió
4
Desistiment
Veure les 108 reclamacions

Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions. Aparèixer-hi no implica cap irregularitat.

Contractació públicaSubvencions atorgades
78% competitiu

Convocatòria competitiva
AIReF (0–100)

Atorgant de subvencions

Alta concurrència

Total atorgat

2,44 M €

Subvencions

2.670

Beneficiaris únics

85

Període

2019–2026

% Convocatòria competitiva77.5%

Evolució anual

Import atorgat per any · color per % de convocatòria competitiva segons els llindars AIReF

0 €200,00 K €400,00 K €600,00 K €2019: 14,57 K € · 6 subvencions · 33.3% competitiu20192020: 106,81 K € · 171 subvencions · 42.7% competitiu106,81 K €20202021: 389,51 K € · 396 subvencions · 71.0% competitiu389,51 K €20212022: 492,16 K € · 566 subvencions · 76.9% competitiu492,16 K €20222023: 430,41 K € · 576 subvencions · 85.4% competitiu430,41 K €20232024: 390,64 K € · 383 subvencions · 82.8% competitiu390,64 K €20242025: 380,59 K € · 358 subvencions · 82.7% competitiu380,59 K €2025
≥60% competitiu (alta concurrència)30–59% (concurrència mitjana)<30% (baixa concurrència)

On van els diners

Distribució per finalitat pública · top 8 categories

Altres actuacions de caràcter econòmic: 833,75 K € (34.7%)Educació: 522,65 K € (21.8%)Serveis Socials i Promoció Social: 349,92 K € (14.6%)Comerç, Turisme i Pimes: 232,11 K € (9.7%)Cultura: 169,21 K € (7.0%)Altres Prestacions econòmiques: 157,07 K € (6.5%)Foment de l'Ocupació: 99,00 K € (4.1%)Cooperació internacional per al desenvolupament i cultural: 38,00 K € (1.6%)
PrincipalAltres actuacions de caràcter econòmic35%
Altres actuacions de caràcter econòmic833,75 K €34.7%
Educació522,65 K €21.8%
Serveis Socials i Promoció Social349,92 K €14.6%
Comerç, Turisme i Pimes232,11 K €9.7%
Cultura169,21 K €7.0%
Altres Prestacions econòmiques157,07 K €6.5%
Foment de l'Ocupació99,00 K €4.1%
Cooperació internacional per al desenvolupament i cultural38,00 K €1.6%

Principals beneficiaris

Top 20 entitats que han rebut més subvencions de Ajuntament de Pallejà

Cerca subvencions individuals →
1212,40 K €
CLUB ESPORTIU BASQUET PALLEJA

7 subvencions · 2021–2026 · 8.7% del total

2203,30 K €
Club Futbol Palleja

7 subvencions · 2021–2025 · 8.3% del total

3177,14 K €
AMPA CEIP LA GARALDA

10 subvencions · 2021–2026 · 7.3% del total

4176,00 K €
CLUB FUTBOL SALA PALLEJA

7 subvencions · 2021–2026 · 7.2% del total

5121,72 K €
AMPA IES PALLEJA

7 subvencions · 2020–2026 · 5.0% del total

697,51 K €
AMPA CEIP ANGEL GUIMERA

8 subvencions · 2021–2026 · 4.0% del total

780,93 K €
Ampa Ceip Jacint Verdaguer

8 subvencions · 2021–2025 · 3.3% del total

870,94 K €
MINYONS ESCOLTES GUIES SANT JORDI DE CATALUNYA

11 subvencions · 2021–2026 · 2.9% del total

947,80 K €
ASSOCIACIO GENT GRAN

6 subvencions · 2021–2026 · 2.0% del total

1045,00 K €
FONS CATALA DE COOPERACIO AL DESENVOLUPAMENT

21 subvencions · 2019–2023 · 1.8% del total

1137,50 K €
ASSOCIACIO DE PARADISTES DE MERCAPALLEJA

5 subvencions · 2021–2025 · 1.5% del total

1237,48 K €
GRUP MUNICIPAL DE L`ENTESA PER PALLEJA

5 subvencions · 2023–2026 · 1.5% del total

1331,57 K €
ASSOCIACIO XARXA SOLIDARIA DE PALLEJA

7 subvencions · 2019–2026 · 1.3% del total

1431,00 K €
CLUB ATLETISME PALLEJA

5 subvencions · 2022–2026 · 1.3% del total

1530,00 K €
Club Patinatge Artistic Palleja

5 subvencions · 2021–2025 · 1.2% del total

1629,00 K €
COMERC PALLEJA

5 subvencions · 2021–2025 · 1.2% del total

1721,50 K €
Associacio Sos Maullidos

7 subvencions · 2021–2025 · 0.9% del total

1820,92 K €
Grupo Municipal D Entesa Per Palleja

4 subvencions · 2021–2023 · 0.9% del total

1920,82 K €
GRUP MUNICIPAL SOCIALISTA (PSC-CP) DE PALLEJA

5 subvencions · 2023–2026 · 0.9% del total

2020,00 K €
COLLA GEGANTERA DE PALLEJA

5 subvencions · 2022–2026 · 0.8% del total

Semàfor Distribució AIReF (Tier A)

Alta concurrència — competitives ≥60% i recurrència ≤50%

Concurrència mitjana — competitives 30–59% o recurrència 50–80%

Baixa concurrència — competitives <30% o recurrència >80%

★B — Tier B: prestador de drets estatutaris (LAPAD, RGC, PNC…)

Font: AIReF Spending Review (2019) · OECD Fiscal Federalism Network · EC OLAF

Metodologia completa →