Organisme públic

Ajuntament de Salt

ComparteixXWhatsAppTelegramBluesky·DadesCSVJSON

Contractació pública

43,55 M €

2.776 contractes · Concurrència EC baixa

Subvencions atorgades

Baixa concurrència

2,00 M €

236 beneficiaris · Concurrència AIReF baixa

Control extern i garanties

Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.

Accés a la informació (GAIP)

50reclamacions

77% resoltes en contra · 23 de 30 substantives · 2020–2026

6
Estimació
7
Estimació parcial
2
Mediació
8
Pèrdua d'objecte
7
Desestimació
18
Inadmissió
2
Desistiment
Veure les 50 reclamacions ↗

Síndic de Greuges

1resolucions

recomanacions adreçades a l'organisme · 2024–2024

Veure les 1 resolucions ↗

Contractació pública (TCCSP)

4reclamacions

50% resoltes en contra · 1 de 2 substantives

1
Estimació
1
Desestimació
1
Inadmissió
1
Desistiment
Veure les 4 reclamacions ↗

Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions. Aparèixer-hi no implica cap irregularitat.

Contractació públicaSubvencions atorgades
23% competitiu

Convocatòria competitiva
AIReF (0–100)

Atorgant de subvencions

Baixa concurrència

Total atorgat

2,00 M €

Subvencions

494

Beneficiaris únics

236

Període

2020–2026

% Convocatòria competitiva23.3%

Evolució anual

Import atorgat per any · color per % de convocatòria competitiva segons els llindars AIReF

0 €200,00 K €400,00 K €600,00 K €2020: 12,00 K € · 1 subvencions · 0.0% competitiu20202021: 467,41 K € · 183 subvencions · 47.5% competitiu467,41 K €20212022: 585,31 K € · 133 subvencions · 0.0% competitiu585,31 K €20222023: 78,10 K € · 7 subvencions · 0.0% competitiu20232024: 577,55 K € · 114 subvencions · 24.6% competitiu577,55 K €20242025: 156,20 K € · 45 subvencions · 0.0% competitiu156,20 K €2025
≥60% competitiu (alta concurrència)30–59% (concurrència mitjana)<30% (baixa concurrència)

On van els diners

Distribució per finalitat pública · top 8 categories

Accés a l'habitatge i foment de l'edificació: 705,19 K € (35.3%)Cultura: 489,88 K € (24.5%)Serveis Socials i Promoció Social: 404,87 K € (20.3%)Educació: 161,90 K € (8.1%)Altres Prestacions econòmiques: 106,92 K € (5.4%)Comerç, Turisme i Pimes: 95,70 K € (4.8%)Sanitat: 17,60 K € (0.9%)Altres actuacions de caràcter econòmic: 15,00 K € (0.8%)
PrincipalAccés a l'habitatge i foment de l'edificació35%
Accés a l'habitatge i foment de l'edificació705,19 K €35.3%
Cultura489,88 K €24.5%
Serveis Socials i Promoció Social404,87 K €20.3%
Educació161,90 K €8.1%
Altres Prestacions econòmiques106,92 K €5.4%
Comerç, Turisme i Pimes95,70 K €4.8%
Sanitat17,60 K €0.9%
Altres actuacions de caràcter econòmic15,00 K €0.8%

Principals beneficiaris

Top 20 entitats que han rebut més subvencions de Ajuntament de Salt

Cerca subvencions individuals →
1278,00 K €
FEDERACIÓ ENTITATS SOCIOCULTURALS D

5 subvencions · 2022–2026 · 13.9% del total

2267,00 K €
CARITAS DIOCESANA DE GIRONA

8 subvencions · 2021–2026 · 13.3% del total

3150,00 K €
BITO PRODUCCIONS SL

1 subvencions · 2022 · 7.5% del total

448,00 K €
Universitat de Girona

4 subvencions · 2020–2026 · 2.4% del total

539,00 K €
Associacio Comissio De Festes De Salt

3 subvencions · 2021–2024 · 1.9% del total

630,00 K €
Grup Mun Esquerra Republicana De Catalu

3 subvencions · 2022–2023 · 1.5% del total

730,00 K €
FUND.PRIV.PARROQ.LES VETES

5 subvencions · 2021–2025 · 1.5% del total

825,31 K €
Comunidad De Propietarios Garbi 21

4 subvencions · 2021–2024 · 1.3% del total

917,77 K €
Comunidad De Propietarios Canigo 1

4 subvencions · 2021–2024 · 0.9% del total

1017,57 K €
ASSOCIACIO ARTISTICA LAS LO LAS

6 subvencions · 2021–2026 · 0.9% del total

1117,50 K €
CASAL DE JUBILATS I SIMPATITZANTS

5 subvencions · 2021–2026 · 0.9% del total

1216,51 K €
Comunidad De Propietarios Major 310

3 subvencions · 2021–2024 · 0.8% del total

1316,00 K €
CC.PP. JOQUIM RUYRA - PAISOS CATALANS-17

2 subvencions · 2021–2024 · 0.8% del total

1415,92 K €
Comunidad De Propietarios Tramuntana 5

4 subvencions · 2021–2024 · 0.8% del total

1515,60 K €
Aportacio Gm Vox

3 subvencions · 2022–2023 · 0.8% del total

1615,00 K €
FUND.SERVEI GIRONÍ PED.SOC. SER.GI

2 subvencions · 2022–2025 · 0.7% del total

1714,92 K €
Comunidad De Propietarios Torras I Bages 8

3 subvencions · 2022–2024 · 0.7% del total

1814,44 K €
Comunidad De Propietarios Torras I Bages 24

4 subvencions · 2021–2024 · 0.7% del total

1913,27 K €
ANGEL GUIMERA SALT, CPP ANGEL GUIMERA 10

2 subvencions · 2021–2024 · 0.7% del total

2013,15 K €
CLUB BASQUET SALT

4 subvencions · 2021–2024 · 0.7% del total

Semàfor Distribució AIReF (Tier A)

Alta concurrència — competitives ≥60% i recurrència ≤50%

Concurrència mitjana — competitives 30–59% o recurrència 50–80%

Baixa concurrència — competitives <30% o recurrència >80%

★B — Tier B: prestador de drets estatutaris (LAPAD, RGC, PNC…)

Font: AIReF Spending Review (2019) · OECD Fiscal Federalism Network · EC OLAF

Metodologia completa →