Organisme públic

Ajuntament de Sant Andreu de la Barca

ComparteixXWhatsAppTelegramBluesky·DadesCSVJSON

Contractació pública

25,80 M €

301 contractes · Concurrència EC baixa

Subvencions atorgades

Alta concurrència

3,28 M €

166 beneficiaris · Concurrència AIReF alta

Control extern i garanties

Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.

Accés a la informació (GAIP)

61reclamacions

98% resoltes en contra · 47 de 48 substantives · 2016–2026

12
Estimació
2
Estimació parcial
7
Mediació
26
Pèrdua d'objecte
1
Desestimació
6
Inadmissió
7
Desistiment
Veure les 61 reclamacions ↗

Síndic de Greuges

1resolucions

recomanacions adreçades a l'organisme · 2025–2025

Veure les 1 resolucions ↗

Contractació pública (TCCSP)

3reclamacions

0% resoltes en contra · 0 de 1 substantives

1
Desestimació
2
Inadmissió
Veure les 3 reclamacions ↗

Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions. Aparèixer-hi no implica cap irregularitat.

Contractació públicaSubvencions atorgades
100% competitiu

Convocatòria competitiva
AIReF (0–100)

Atorgant de subvencions

Alta concurrència

Total atorgat

3,28 M €

Subvencions

5.439

Beneficiaris únics

166

Període

2019–2026

% Convocatòria competitiva99.5%

Evolució anual

Import atorgat per any · color per % de convocatòria competitiva segons els llindars AIReF

0 €200,00 K €400,00 K €600,00 K €800,00 K €2019: 136,14 K € · 451 subvencions · 99.8% competitiu136,14 K €20192020: 643,43 K € · 1.115 subvencions · 99.3% competitiu643,43 K €20202021: 554,58 K € · 873 subvencions · 100.0% competitiu554,58 K €20212022: 323,70 K € · 429 subvencions · 100.0% competitiu323,70 K €20222023: 484,76 K € · 623 subvencions · 100.0% competitiu484,76 K €20232024: 610,98 K € · 1.028 subvencions · 99.7% competitiu610,98 K €20242025: 426,58 K € · 836 subvencions · 99.0% competitiu426,58 K €2025
≥60% competitiu (alta concurrència)30–59% (concurrència mitjana)<30% (baixa concurrència)

On van els diners

Distribució per finalitat pública · top 8 categories

Serveis Socials i Promoció Social: 1,77 M € (55.0%)Altres Prestacions econòmiques: 366,08 K € (11.4%)Atur: 238,42 K € (7.4%)Foment de l'Ocupació: 225,18 K € (7.0%)Cultura: 210,34 K € (6.5%)Comerç, Turisme i Pimes: 198,98 K € (6.2%)Altres actuacions de caràcter econòmic: 131,98 K € (4.1%)Educació: 79,45 K € (2.5%)
PrincipalServeis Socials i Promoció Social55%
Serveis Socials i Promoció Social1,77 M €55.0%
Altres Prestacions econòmiques366,08 K €11.4%
Atur238,42 K €7.4%
Foment de l'Ocupació225,18 K €7.0%
Cultura210,34 K €6.5%
Comerç, Turisme i Pimes198,98 K €6.2%
Altres actuacions de caràcter econòmic131,98 K €4.1%
Educació79,45 K €2.5%

Principals beneficiaris

Top 20 entitats que han rebut més subvencions de Ajuntament de Sant Andreu de la Barca

Cerca subvencions individuals →
1158,43 K €
CRUZ ROJA ESPANOLA

2 subvencions · 2019–2020 · 4.8% del total

2153,92 K €
ASSOCIACIO ESPORTIVA SANT ANDREU DE LA BARCA

8 subvencions · 2020–2025 · 4.7% del total

3122,07 K €
Futbol Sala Sant Andreu De La Barca

7 subvencions · 2020–2025 · 3.7% del total

4112,41 K €
Club De Basquet Sant Andreu

7 subvencions · 2020–2025 · 3.4% del total

5103,12 K €
CLUB DE FUTBOL SANT ANDREU DE LA BARCA

7 subvencions · 2020–2025 · 3.1% del total

698,37 K €
ESPLAI PINGUI

7 subvencions · 2020–2025 · 3.0% del total

787,56 K €
Club Atletisme Sant Andreu De La Barca

6 subvencions · 2021–2025 · 2.7% del total

859,40 K €
CLUB DE TENNIS SANT ANDREU DE LA...

7 subvencions · 2020–2025 · 1.8% del total

948,94 K €
Asoc Patinatge Artistic

12 subvencions · 2020–2025 · 1.5% del total

1043,51 K €
FUNDACIO BAYT AL-THAGAFA

5 subvencions · 2020–2025 · 1.3% del total

1138,65 K €
MOTO CLUB SANT ANDREU DE LA BARCA

8 subvencions · 2020–2025 · 1.2% del total

1235,79 K €
Club Hockey Sant Andreu

8 subvencions · 2020–2025 · 1.1% del total

1335,76 K €
CANDIDATURA DE PROGRES

1 subvencions · 2020 · 1.1% del total

1431,44 K €
Club Handbol Sant Andreu De La Barca

7 subvencions · 2020–2025 · 1.0% del total

1529,40 K €
GM FEM SANT ANDREU-ACORD MUNICIPAL (FEM SANT ANDREU-AM)

1 subvencions · 2026 · 0.9% del total

1629,12 K €
Bosc De Somnis

10 subvencions · 2020–2025 · 0.9% del total

1725,46 K €
FUND. PRIV. ARC DE SANT MARTI

6 subvencions · 2020–2025 · 0.8% del total

1824,24 K €
Esquerra Republicana Catalunya Erc Am

1 subvencions · 2020 · 0.7% del total

1920,76 K €
CLUB DE TIR AMB ARC SAB

8 subvencions · 2020–2025 · 0.6% del total

2019,80 K €
GRUP MUNICIPA L PSC-CP DE SANT ANDREU DE LA BARCA

1 subvencions · 2026 · 0.6% del total

Semàfor Distribució AIReF (Tier A)

Alta concurrència — competitives ≥60% i recurrència ≤50%

Concurrència mitjana — competitives 30–59% o recurrència 50–80%

Baixa concurrència — competitives <30% o recurrència >80%

★B — Tier B: prestador de drets estatutaris (LAPAD, RGC, PNC…)

Font: AIReF Spending Review (2019) · OECD Fiscal Federalism Network · EC OLAF

Metodologia completa →