Organisme públic

Ajuntament de Sant Andreu de Llavaneres

ComparteixXWhatsAppTelegramBluesky·DadesCSVJSON

Contractació pública

34,57 M €

138 contractes · Concurrència EC baixa

Subvencions atorgades

Alta concurrència

3,10 M €

43 beneficiaris · Concurrència AIReF alta

Control extern i garanties

Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.

Accés a la informació (GAIP)

4reclamacions

100% resoltes en contra · 4 de 4 substantives · 2025–2026

1
Estimació
3
Pèrdua d'objecte
Veure les 4 reclamacions ↗

Síndic de Greuges

2resolucions

recomanacions adreçades a l'organisme · 2024–2025

Veure les 2 resolucions ↗

Contractació pública (TCCSP)

2reclamacions

0% resoltes en contra · 0 de 1 substantives

1
Desestimació
1
Inadmissió
Veure les 2 reclamacions ↗

Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions. Aparèixer-hi no implica cap irregularitat.

Contractació públicaSubvencions atorgades
93% competitiu

Convocatòria competitiva
AIReF (0–100)

Atorgant de subvencions

Alta concurrència

Total atorgat

3,10 M €

Subvencions

2.862

Beneficiaris únics

43

Període

2019–2025

% Convocatòria competitiva93.4%

Evolució anual

Import atorgat per any · color per % de convocatòria competitiva segons els llindars AIReF

0 €200,00 K €400,00 K €600,00 K €2019: 413,70 K € · 361 subvencions · 89.5% competitiu413,70 K €20192020: 367,87 K € · 331 subvencions · 95.5% competitiu367,87 K €20202021: 437,17 K € · 464 subvencions · 93.5% competitiu437,17 K €20212022: 450,00 K € · 355 subvencions · 94.4% competitiu450,00 K €20222023: 453,52 K € · 395 subvencions · 92.4% competitiu453,52 K €20232024: 534,60 K € · 652 subvencions · 94.6% competitiu534,60 K €20242025: 438,43 K € · 304 subvencions · 92.8% competitiu438,43 K €2025
≥60% competitiu (alta concurrència)30–59% (concurrència mitjana)<30% (baixa concurrència)

On van els diners

Distribució per finalitat pública · top 8 categories

Subvencions al transport: 1,56 M € (50.5%)Serveis Socials i Promoció Social: 919,27 K € (29.7%)Educació: 350,35 K € (11.3%)Cultura: 167,47 K € (5.4%)Altres actuacions de caràcter econòmic: 38,79 K € (1.3%)Comerç, Turisme i Pimes: 20,65 K € (0.7%)Agricultura, Pesca i Alimentació: 19,10 K € (0.6%)Sanitat: 13,26 K € (0.4%)
PrincipalSubvencions al transport51%
Subvencions al transport1,56 M €50.5%
Serveis Socials i Promoció Social919,27 K €29.7%
Educació350,35 K €11.3%
Cultura167,47 K €5.4%
Altres actuacions de caràcter econòmic38,79 K €1.3%
Comerç, Turisme i Pimes20,65 K €0.7%
Agricultura, Pesca i Alimentació19,10 K €0.6%
Sanitat13,26 K €0.4%

Principals beneficiaris

Top 20 entitats que han rebut més subvencions de Ajuntament de Sant Andreu de Llavaneres

Cerca subvencions individuals →
11,56 M €
EMPRESA CASAS,S.A.

12 subvencions · 2019–2025 · 50.4% del total

2110,44 K €
ASS. FAMILIAR EL CASAL

15 subvencions · 2019–2025 · 3.6% del total

378,89 K €
CRUZ ROJA ESPANOLA

5 subvencions · 2019–2024 · 2.5% del total

463,13 K €
PARROQUIA SANT ANDREU EN SANT ANDREU DELLAVANERES

5 subvencions · 2019–2024 · 2.0% del total

529,95 K €
Associacio La Inestable De Llavaneres Cia De Teatre

9 subvencions · 2019–2025 · 1.0% del total

628,50 K €
ADF.SERRALADA DE MONTALT

6 subvencions · 2019–2025 · 0.9% del total

715,15 K €
Casal De La Gent Gran De Sant Andreu De Llavaneres

3 subvencions · 2023–2025 · 0.5% del total

814,00 K €
FUNDACIO PRIVADA DEL MARESME PRO PE

3 subvencions · 2019–2024 · 0.5% del total

913,32 K €
CLUB NAUTICO EL BALIS

3 subvencions · 2019–2025 · 0.4% del total

1013,27 K €
Club Esportiu Llavaneres

4 subvencions · 2019–2025 · 0.4% del total

1112,50 K €
FUND. PRIV. PALAU

4 subvencions · 2019–2023 · 0.4% del total

128,62 K €
ASSOCIACIO SI DONA, SERVEI INTEGRAL A LA DONA

3 subvencions · 2019–2024 · 0.3% del total

138,26 K €
Comunitat De Propietaris Passatge Morrell

1 subvencions · 2023 · 0.3% del total

147,60 K €
Apma Del Ceip Serena Vall

8 subvencions · 2019–2024 · 0.2% del total

156,71 K €
Grupo Municipal Partido Popular De Sant Andreu De Llavaneres

3 subvencions · 2023–2025 · 0.2% del total

166,22 K €
Cpa Sant Andreu De Llavaneres

2 subvencions · 2024–2025 · 0.2% del total

176,00 K €
Grup Politic Municipal Psc Cp Llavaneres

2 subvencions · 2024–2025 · 0.2% del total

185,92 K €
Grup Municipal D Erc Am Sant Andreu De Llavaneres

3 subvencions · 2019–2024 · 0.2% del total

195,04 K €
Acord Per Llavaneres

2 subvencions · 2024–2025 · 0.2% del total

205,00 K €
Adall

3 subvencions · 2021–2023 · 0.2% del total

Semàfor Distribució AIReF (Tier A)

Alta concurrència — competitives ≥60% i recurrència ≤50%

Concurrència mitjana — competitives 30–59% o recurrència 50–80%

Baixa concurrència — competitives <30% o recurrència >80%

★B — Tier B: prestador de drets estatutaris (LAPAD, RGC, PNC…)

Font: AIReF Spending Review (2019) · OECD Fiscal Federalism Network · EC OLAF

Metodologia completa →