Organisme públic

Ajuntament de Sant Quirze del Vallès

ComparteixXWhatsAppTelegramBluesky·DadesCSVJSON

Contractació pública

25,87 M €

1.023 contractes · Concurrència EC baixa

Subvencions atorgades

Concurrència mitjana

908,34 K €

59 beneficiaris · Concurrència AIReF mitjana

Control extern i garanties

Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.

Accés a la informació (GAIP)

23reclamacions

100% resoltes en contra · 19 de 19 substantives · 2016–2026

5
Estimació
1
Estimació parcial
2
Mediació
11
Pèrdua d'objecte
3
Inadmissió
1
Desistiment
Veure les 23 reclamacions ↗

Contractació pública (TCCSP)

9reclamacions

33% resoltes en contra · 1 de 3 substantives

1
Estimació parcial
2
Desestimació
6
Inadmissió
Veure les 9 reclamacions ↗

Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions. Aparèixer-hi no implica cap irregularitat.

Contractació públicaSubvencions atorgades
38% competitiu

Convocatòria competitiva
AIReF (0–100)

Atorgant de subvencions

Concurrència mitjana

Total atorgat

908,34 K €

Subvencions

152

Beneficiaris únics

59

Període

2023–2026

% Convocatòria competitiva37.5%

Evolució anual

Import atorgat per any · color per % de convocatòria competitiva segons els llindars AIReF

0 €200,00 K €400,00 K €600,00 K €2023: 24,00 K € · 6 subvencions · 100.0% competitiu20232024: 420,85 K € · 68 subvencions · 13.2% competitiu420,85 K €20242025: 430,99 K € · 72 subvencions · 52.8% competitiu430,99 K €2025
≥60% competitiu (alta concurrència)30–59% (concurrència mitjana)<30% (baixa concurrència)

On van els diners

Distribució per finalitat pública · top 8 categories

Educació: 339,00 K € (37.3%)Cultura: 295,59 K € (32.5%)Cooperació internacional per al desenvolupament i cultural: 152,10 K € (16.7%)Comerç, Turisme i Pimes: 81,75 K € (9.0%)Serveis Socials i Promoció Social: 15,50 K € (1.7%)Altres actuacions de caràcter econòmic: 9,90 K € (1.1%)Altres Prestacions econòmiques: 8,20 K € (0.9%)Foment de l'Ocupació: 6,30 K € (0.7%)
PrincipalEducació37%
Educació339,00 K €37.3%
Cultura295,59 K €32.5%
Cooperació internacional per al desenvolupament i cultural152,10 K €16.7%
Comerç, Turisme i Pimes81,75 K €9.0%
Serveis Socials i Promoció Social15,50 K €1.7%
Altres actuacions de caràcter econòmic9,90 K €1.1%
Altres Prestacions econòmiques8,20 K €0.9%
Foment de l'Ocupació6,30 K €0.7%

Principals beneficiaris

Top 20 entitats que han rebut més subvencions de Ajuntament de Sant Quirze del Vallès

Cerca subvencions individuals →
189,02 K €
Club Handbol Sant Quirze

3 subvencions · 2024–2025 · 9.8% del total

263,64 K €
FONS CATALA DE COOPERACIO AL DESENVOLUPAMENT

7 subvencions · 2024–2025 · 7.0% del total

349,75 K €
Escola Taula Rodona

3 subvencions · 2024–2025 · 5.5% del total

449,75 K €
Escola Pilarin Bayes

3 subvencions · 2024–2025 · 5.5% del total

548,19 K €
Ateneu Del Mon

6 subvencions · 2024–2025 · 5.3% del total

644,88 K €
Institut Sant Quirze Del Valles

2 subvencions · 2024–2025 · 4.9% del total

742,78 K €
Sant Quirze Basquet Club

3 subvencions · 2024–2025 · 4.7% del total

841,35 K €
Ie Onze De Setembre

3 subvencions · 2024–2025 · 4.6% del total

934,41 K €
FUTBOL CLUB SANT QUIRZE

2 subvencions · 2024–2025 · 3.8% del total

1033,67 K €
Club Futbol Sala Musaqui

2 subvencions · 2024–2025 · 3.7% del total

1132,19 K €
Escola El Turonet

3 subvencions · 2024–2025 · 3.5% del total

1232,19 K €
Escola Purificacio Salas

3 subvencions · 2024–2025 · 3.5% del total

1325,16 K €
AS. NUEVOS PASOS

3 subvencions · 2024–2025 · 2.8% del total

1424,31 K €
Institut Salas I Xandri

2 subvencions · 2024–2025 · 2.7% del total

1520,00 K €
ASSOCIACIO SANT QUIRZE COMERC

4 subvencions · 2024–2026 · 2.2% del total

1617,50 K €
ASSOCIACIO EMPRESARIS I PROPIETARIS DELS POLIGONS INDUSTRIA

3 subvencions · 2024–2026 · 1.9% del total

1715,10 K €
Accio Solidaria Del Valles

1 subvencions · 2024 · 1.7% del total

1813,50 K €
CLUB VOLEI SANT QUIRZE DEL VALLES

1 subvencions · 2024 · 1.5% del total

1913,00 K €
AMCV MEDICINA ESTETICA SLP

4 subvencions · 2023–2026 · 1.4% del total

2012,50 K €
ACTUA VALLES

1 subvencions · 2024 · 1.4% del total

Semàfor Distribució AIReF (Tier A)

Alta concurrència — competitives ≥60% i recurrència ≤50%

Concurrència mitjana — competitives 30–59% o recurrència 50–80%

Baixa concurrència — competitives <30% o recurrència >80%

★B — Tier B: prestador de drets estatutaris (LAPAD, RGC, PNC…)

Font: AIReF Spending Review (2019) · OECD Fiscal Federalism Network · EC OLAF

Metodologia completa →