Organisme públic

Ajuntament de Sant Vicenç de Castellet

ComparteixXWhatsAppTelegramBluesky·DadesCSVJSON

Contractació pública

16,10 M €

578 contractes · Concurrència EC baixa

Subvencions atorgades

Alta concurrència

620,94 K €

56 beneficiaris · Concurrència AIReF alta

Control extern i garanties

Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.

Accés a la informació (GAIP)

6reclamacions

100% resoltes en contra · 5 de 5 substantives · 2017–2025

3
Estimació
1
Mediació
1
Pèrdua d'objecte
1
Inadmissió
Veure les 6 reclamacions ↗

Síndic de Greuges

1resolucions

recomanacions adreçades a l'organisme · 2024–2024

Veure les 1 resolucions ↗

Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions. Aparèixer-hi no implica cap irregularitat.

Contractació públicaSubvencions atorgades
88% competitiu

Convocatòria competitiva
AIReF (0–100)

Atorgant de subvencions

Alta concurrència

Total atorgat

620,94 K €

Subvencions

797

Beneficiaris únics

56

Període

2021–2026

% Convocatòria competitiva87.7%

Evolució anual

Import atorgat per any · color per % de convocatòria competitiva segons els llindars AIReF

0 €50,00 K €100,00 K €150,00 K €200,00 K €2021: 85,06 K € · 72 subvencions · 84.7% competitiu85,06 K €20212022: 198,74 K € · 295 subvencions · 93.2% competitiu198,74 K €20222023: 143,42 K € · 293 subvencions · 84.6% competitiu143,42 K €20232024: 174,73 K € · 132 subvencions · 87.1% competitiu174,73 K €2024
≥60% competitiu (alta concurrència)30–59% (concurrència mitjana)<30% (baixa concurrència)

On van els diners

Distribució per finalitat pública · top 8 categories

Cultura: 408,44 K € (65.8%)Serveis Socials i Promoció Social: 80,33 K € (12.9%)Foment de l'Ocupació: 46,01 K € (7.4%)Educació: 45,48 K € (7.3%)Altres Prestacions econòmiques: 31,32 K € (5.0%)Seguretat Ciutadana i Institucions Penitenciàries: 4,37 K € (0.7%)Atur: 3,00 K € (0.5%)Comerç, Turisme i Pimes: 2,00 K € (0.3%)
PrincipalCultura66%
Cultura408,44 K €65.8%
Serveis Socials i Promoció Social80,33 K €12.9%
Foment de l'Ocupació46,01 K €7.4%
Educació45,48 K €7.3%
Altres Prestacions econòmiques31,32 K €5.0%
Seguretat Ciutadana i Institucions Penitenciàries4,37 K €0.7%
Atur3,00 K €0.5%
Comerç, Turisme i Pimes2,00 K €0.3%

Principals beneficiaris

Top 20 entitats que han rebut més subvencions de Ajuntament de Sant Vicenç de Castellet

Cerca subvencions individuals →
133,02 K €
Club Natacio Castellet

12 subvencions · 2021–2024 · 5.3% del total

229,36 K €
Club Futsal Vicenti

11 subvencions · 2021–2024 · 4.7% del total

326,92 K €
Club Basquet Castellet

10 subvencions · 2021–2024 · 4.3% del total

426,07 K €
Futbol Club Sant Vicenc 2018

9 subvencions · 2021–2024 · 4.2% del total

525,21 K €
Club Hoquei Castellet

8 subvencions · 2021–2024 · 4.1% del total

623,85 K €
CONSELL COM. DEL BAGES

8 subvencions · 2022–2023 · 3.8% del total

718,12 K €
SOCIETAT CORAL L'ESTRELLA

7 subvencions · 2021–2024 · 2.9% del total

817,58 K €
COMISSIO CAVALCADA REIS

8 subvencions · 2021–2026 · 2.8% del total

915,90 K €
ASSOCIACIO CULTURAL COL.LECTIU EL BRENY

6 subvencions · 2021–2024 · 2.6% del total

1015,41 K €
AS. MUSICAL DE CASTELLET

8 subvencions · 2021–2024 · 2.5% del total

1114,09 K €
Esbart Dansaire Santvicenti

7 subvencions · 2021–2024 · 2.3% del total

1213,70 K €
AS. CULT. CARRETERS I CANSALADERS

6 subvencions · 2021–2026 · 2.2% del total

1313,64 K €
Centre Excursionista Sant Vicenc

8 subvencions · 2021–2024 · 2.2% del total

1413,30 K €
ASSOCIACIO BALL POPULAR DE GITANES

5 subvencions · 2021–2026 · 2.1% del total

1512,78 K €
Club Esquaix Atletic Castellet

5 subvencions · 2021–2024 · 2.1% del total

1611,74 K €
CRUZ ROJA ESPANOLA

3 subvencions · 2021–2023 · 1.9% del total

1711,66 K €
Ceps I Manduca Jordi Subirana

5 subvencions · 2022–2024 · 1.9% del total

188,76 K €
AS. 9 MON ACOMPANYANT MIGJORN

5 subvencions · 2021–2024 · 1.4% del total

198,26 K €
Ampa Escola Puigsoler

5 subvencions · 2021–2024 · 1.3% del total

208,09 K €
Unio Ciclista St Vicenc

4 subvencions · 2021–2024 · 1.3% del total

Semàfor Distribució AIReF (Tier A)

Alta concurrència — competitives ≥60% i recurrència ≤50%

Concurrència mitjana — competitives 30–59% o recurrència 50–80%

Baixa concurrència — competitives <30% o recurrència >80%

★B — Tier B: prestador de drets estatutaris (LAPAD, RGC, PNC…)

Font: AIReF Spending Review (2019) · OECD Fiscal Federalism Network · EC OLAF

Metodologia completa →