Organisme públic

Ajuntament de Sant Vicenç de Montalt

ComparteixXWhatsAppTelegramBluesky·DadesCSVJSON

Contractació pública

19,06 M €

1.411 contractes · Concurrència EC baixa

Subvencions atorgades

Alta concurrència

172,10 K €

22 beneficiaris · Concurrència AIReF alta

Control extern i garanties

Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.

Accés a la informació (GAIP)

5reclamacions

100% resoltes en contra · 5 de 5 substantives · 2025–2026

2
Estimació
3
Pèrdua d'objecte
Veure les 5 reclamacions ↗

Contractació pública (TCCSP)

6reclamacions

60% resoltes en contra · 3 de 5 substantives

3
Estimació
2
Desestimació
1
Inadmissió
Veure les 6 reclamacions ↗

Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions. Aparèixer-hi no implica cap irregularitat.

Contractació públicaSubvencions atorgades
65% competitiu

Convocatòria competitiva
AIReF (0–100)

Atorgant de subvencions

Alta concurrència

Total atorgat

172,10 K €

Subvencions

75

Beneficiaris únics

22

Període

2018–2022

% Convocatòria competitiva65.3%

Evolució anual

Import atorgat per any · color per % de convocatòria competitiva segons els llindars AIReF

0 €20,00 K €40,00 K €60,00 K €80,00 K €2018: 10,13 K € · 1 subvencions · 0.0% competitiu20182019: 13,34 K € · 2 subvencions · 0.0% competitiu13,34 K €20192020: 30,09 K € · 5 subvencions · 0.0% competitiu30,09 K €20202021: 48,76 K € · 34 subvencions · 76.5% competitiu48,76 K €20212022: 69,79 K € · 33 subvencions · 69.7% competitiu69,79 K €2022
≥60% competitiu (alta concurrència)30–59% (concurrència mitjana)<30% (baixa concurrència)

On van els diners

Distribució per finalitat pública · top 3 categories

Educació: 96,65 K € (56.2%)Cultura: 73,45 K € (42.7%)Comerç, Turisme i Pimes: 2,00 K € (1.2%)
PrincipalEducació56%
Educació96,65 K €56.2%
Cultura73,45 K €42.7%
Comerç, Turisme i Pimes2,00 K €1.2%

Principals beneficiaris

Top 20 entitats que han rebut més subvencions de Ajuntament de Sant Vicenç de Montalt

Cerca subvencions individuals →
146,03 K €
Associacio De Gent Grant Els Xurravins De Sant Vicenc De Montalt

4 subvencions · 2018–2022 · 26.7% del total

226,27 K €
A P A De Ies Esteve Albert Sant Vicenc De Montalt

6 subvencions · 2020–2022 · 15.3% del total

311,93 K €
Club Futbol Sant Vicenti

2 subvencions · 2021–2022 · 6.9% del total

49,82 K €
Club Futbol Sala Santvicenti

2 subvencions · 2021–2022 · 5.7% del total

59,00 K €
Parroquia De Sant Vicenc De Montalt

1 subvencions · 2020 · 5.2% del total

67,39 K €
L'ORFEO PARROQUIAL EL DELME.

2 subvencions · 2021–2022 · 4.3% del total

77,34 K €
Club De Patinatge Artistic Sant Vicenc Montalt

2 subvencions · 2021–2022 · 4.3% del total

86,41 K €
Club Ciclista Xurribikers

2 subvencions · 2021–2022 · 3.7% del total

95,69 K €
Assoc Excursionista Sant Vicenc Montalt Montaltrek

2 subvencions · 2021–2022 · 3.3% del total

104,75 K €
Associacio De Puntaires De Sant Vicenc

2 subvencions · 2019–2022 · 2.8% del total

114,54 K €
Ampa Ceip De Sant Vicenc De Montalt

2 subvencions · 2021–2022 · 2.6% del total

124,38 K €
ESCOLA SOT DEL CAMP

2 subvencions · 2021–2022 · 2.5% del total

133,80 K €
COLLA DE GEGANTERS DE SANT VICENC DE MONTALT

1 subvencions · 2022 · 2.2% del total

143,77 K €
Club Petanca Santvicenti

2 subvencions · 2021–2022 · 2.2% del total

153,69 K €
Sociedad De Cazadores De Arenys De Mar

2 subvencions · 2021–2022 · 2.1% del total

163,43 K €
Club De Basquet 3 Viles

1 subvencions · 2021 · 2.0% del total

172,49 K €
Grup Fotografic Sant Vicenc De Montalt

2 subvencions · 2021–2022 · 1.4% del total

181,53 K €
Apa Del Col Legi Public Sant Jordi De Sant Vicenc

1 subvencions · 2020 · 0.9% del total

191,00 K €
Instal Lacions Torras Sl

1 subvencions · 2021 · 0.6% del total

20300.44 €
Ampa Els Garrofers

1 subvencions · 2021 · 0.2% del total

Semàfor Distribució AIReF (Tier A)

Alta concurrència — competitives ≥60% i recurrència ≤50%

Concurrència mitjana — competitives 30–59% o recurrència 50–80%

Baixa concurrència — competitives <30% o recurrència >80%

★B — Tier B: prestador de drets estatutaris (LAPAD, RGC, PNC…)

Font: AIReF Spending Review (2019) · OECD Fiscal Federalism Network · EC OLAF

Metodologia completa →