Organisme públic

Ajuntament de Sant Vicenç de Torelló

ComparteixXWhatsAppTelegramBluesky·DadesCSVJSON

Contractació pública

4,73 M €

70 contractes · Concurrència EC baixa

Subvencions atorgades

Concurrència mitjana

392,89 K €

31 beneficiaris · Concurrència AIReF mitjana

Control extern i garanties

Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.

Accés a la informació (GAIP)

5reclamacions

100% resoltes en contra · 4 de 4 substantives · 2022–2026

4
Pèrdua d'objecte
1
Inadmissió
Veure les 5 reclamacions ↗

Contractació pública (TCCSP)

1reclamacions

sense resolucions substantives

1
Inadmissió
Veure les 1 reclamacions ↗

Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions. Aparèixer-hi no implica cap irregularitat.

Contractació públicaSubvencions atorgades
39% competitiu

Convocatòria competitiva
AIReF (0–100)

Atorgant de subvencions

Concurrència mitjana

Total atorgat

392,89 K €

Subvencions

398

Beneficiaris únics

31

Període

2019–2026

% Convocatòria competitiva38.7%

Evolució anual

Import atorgat per any · color per % de convocatòria competitiva segons els llindars AIReF

0 €25,00 K €50,00 K €75,00 K €100,00 K €2019: 41,29 K € · 26 subvencions · 15.4% competitiu41,29 K €20192020: 37,00 K € · 62 subvencions · 66.1% competitiu37,00 K €20202021: 40,66 K € · 62 subvencions · 0.0% competitiu40,66 K €20212022: 36,82 K € · 53 subvencions · 0.0% competitiu36,82 K €20222023: 52,43 K € · 62 subvencions · 69.3% competitiu52,43 K €20232024: 53,75 K € · 51 subvencions · 54.9% competitiu53,75 K €20242025: 93,49 K € · 74 subvencions · 51.4% competitiu93,49 K €2025
≥60% competitiu (alta concurrència)30–59% (concurrència mitjana)<30% (baixa concurrència)

On van els diners

Distribució per finalitat pública · top 6 categories

Cultura: 140,08 K € (35.7%)Altres actuacions de caràcter econòmic: 95,72 K € (24.4%)Educació: 83,87 K € (21.3%)Serveis Socials i Promoció Social: 38,44 K € (9.8%)Altres Prestacions econòmiques: 30,79 K € (7.8%)Indústria i Energia: 4,00 K € (1.0%)
PrincipalCultura36%
Cultura140,08 K €35.7%
Altres actuacions de caràcter econòmic95,72 K €24.4%
Educació83,87 K €21.3%
Serveis Socials i Promoció Social38,44 K €9.8%
Altres Prestacions econòmiques30,79 K €7.8%
Indústria i Energia4,00 K €1.0%

Principals beneficiaris

Top 20 entitats que han rebut més subvencions de Ajuntament de Sant Vicenç de Torelló

Cerca subvencions individuals →
153,20 K €
ASSOCIACIO LA COMISSIO DE SANVI

3 subvencions · 2025–2026 · 13.5% del total

245,82 K €
ASSOCIACIO COMISSIO DE FESTES DE BORGONYA

6 subvencions · 2023–2026 · 11.7% del total

342,00 K €
U E Sant Vicenc De Torello

7 subvencions · 2019–2025 · 10.7% del total

429,40 K €
Associacio De Vea Ns De Borgonya

10 subvencions · 2019–2025 · 7.5% del total

523,92 K €
AFA ESCOLA LLORIANA

8 subvencions · 2020–2025 · 6.1% del total

618,00 K €
Club Deportiu Borgonya

8 subvencions · 2019–2025 · 4.6% del total

714,70 K €
Amics De Vila Seca Cultural

3 subvencions · 2023–2025 · 3.7% del total

88,70 K €
Club Pati Lloriana

6 subvencions · 2020–2025 · 2.2% del total

98,48 K €
Agrupacio Cultural De Sant Vicenc De Torello

8 subvencions · 2019–2025 · 2.2% del total

107,34 K €
Ampa Llar D Infants Els Gallarets

7 subvencions · 2019–2025 · 1.9% del total

116,44 K €
Escola Lloriana

7 subvencions · 2019–2025 · 1.6% del total

124,58 K €
Associacio Colla De Geganters I Grallers De Sant Vicenc De Torello

6 subvencions · 2019–2025 · 1.2% del total

134,00 K €
Comunitat Energetica Lloriana Sccl

3 subvencions · 2024–2025 · 1.0% del total

143,23 K €
ACORD PER SANT VICENC, VILA-SECA I BORGONYA

22 subvencions · 2024–2026 · 0.8% del total

153,00 K €
Trail 3 Batlles

1 subvencions · 2019 · 0.8% del total

163,00 K €
ACTIVIDADES ARQUITECT

1 subvencions · 2019 · 0.8% del total

172,98 K €
Ampa Ies Cirvianum

6 subvencions · 2019–2025 · 0.8% del total

182,56 K €
Coral Lloriana Jove

6 subvencions · 2019–2025 · 0.7% del total

192,46 K €
Indep Vilaseca St Vicenc Borgonya

5 subvencions · 2020–2023 · 0.6% del total

202,24 K €
Club Tennis Torello

7 subvencions · 2019–2025 · 0.6% del total

Semàfor Distribució AIReF (Tier A)

Alta concurrència — competitives ≥60% i recurrència ≤50%

Concurrència mitjana — competitives 30–59% o recurrència 50–80%

Baixa concurrència — competitives <30% o recurrència >80%

★B — Tier B: prestador de drets estatutaris (LAPAD, RGC, PNC…)

Font: AIReF Spending Review (2019) · OECD Fiscal Federalism Network · EC OLAF

Metodologia completa →