Organisme públic

Ajuntament de Santa Coloma de Cervelló

ComparteixXWhatsAppTelegramBluesky·DadesCSVJSON

Contractació pública

14,13 M €

2.280 contractes · Concurrència EC baixa

Subvencions atorgades

Alta concurrència

287,33 K €

43 beneficiaris · Concurrència AIReF alta

Control extern i garanties

Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.

Accés a la informació (GAIP)

6reclamacions

100% resoltes en contra · 4 de 4 substantives · 2018–2025

1
Estimació
2
Estimació parcial
1
Pèrdua d'objecte
2
Desistiment
Veure les 6 reclamacions ↗

Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions. Aparèixer-hi no implica cap irregularitat.

Contractació públicaSubvencions atorgades
78% competitiu

Convocatòria competitiva
AIReF (0–100)

Atorgant de subvencions

Alta concurrència

Total atorgat

287,33 K €

Subvencions

547

Beneficiaris únics

43

Període

2023–2026

% Convocatòria competitiva78.2%

Evolució anual

Import atorgat per any · color per % de convocatòria competitiva segons els llindars AIReF

0 €50,00 K €100,00 K €150,00 K €2023: 90,41 K € · 93 subvencions · 69.9% competitiu90,41 K €20232024: 100,54 K € · 227 subvencions · 79.7% competitiu100,54 K €20242025: 77,45 K € · 207 subvencions · 81.2% competitiu77,45 K €2025
≥60% competitiu (alta concurrència)30–59% (concurrència mitjana)<30% (baixa concurrència)

On van els diners

Distribució per finalitat pública · top 5 categories

Cultura: 105,86 K € (36.8%)Educació: 87,00 K € (30.3%)Serveis Socials i Promoció Social: 64,91 K € (22.6%)Comerç, Turisme i Pimes: 21,97 K € (7.6%)Altres Prestacions econòmiques: 7,60 K € (2.6%)
PrincipalCultura37%
Cultura105,86 K €36.8%
Educació87,00 K €30.3%
Serveis Socials i Promoció Social64,91 K €22.6%
Comerç, Turisme i Pimes21,97 K €7.6%
Altres Prestacions econòmiques7,60 K €2.6%

Principals beneficiaris

Top 20 entitats que han rebut més subvencions de Ajuntament de Santa Coloma de Cervelló

Cerca subvencions individuals →
121,70 K €
ASSOCIACIO DE COMERCIANTS DE SANTA COLOMA DE CERVELLO

7 subvencions · 2023–2026 · 7.6% del total

220,30 K €
ASSOCIACIO COMISSIO MOSTRA DE LA CIRERA

5 subvencions · 2023–2026 · 7.1% del total

316,34 K €
Afa Institut Montpedros

4 subvencions · 2023–2025 · 5.7% del total

415,26 K €
As Comissio Festes Majors

6 subvencions · 2023–2025 · 5.3% del total

511,70 K €
ASSOCIACIO DE VEINS CESALPINA DE STA COLOMA DE CERVELLO

3 subvencions · 2023–2026 · 4.1% del total

611,31 K €
Associacion Santa Coloma Mes Capac

3 subvencions · 2023–2025 · 3.9% del total

79,25 K €
SOC.RECREATIVA STA.C.DE CERV.

6 subvencions · 2023–2025 · 3.2% del total

89,00 K €
Ateneu Unio De Santa Coloma De Cervello

6 subvencions · 2023–2025 · 3.1% del total

96,65 K €
DRAC I DIABLES DE LA COLONIA GUeELL

4 subvencions · 2023–2025 · 2.3% del total

105,37 K €
ASSOCIACIO JUVENIL ACTIVA'T

4 subvencions · 2023–2025 · 1.9% del total

115,35 K €
ASSOIACIO LA COLONIA MODERNISTA

4 subvencions · 2023–2025 · 1.9% del total

125,00 K €
CRUZ ROJA ESPANOLA

2 subvencions · 2024–2025 · 1.7% del total

134,80 K €
MINYONS ESCOLTES GUIES SANT JORDI DE CATALUNYA

4 subvencions · 2023–2025 · 1.7% del total

144,30 K €
Institut Montpedros

4 subvencions · 2023–2025 · 1.5% del total

154,21 K €
Ass. Agrupacio de Cultura Popular de Santa Coloma de Cervello

4 subvencions · 2023–2025 · 1.5% del total

163,67 K €
ASSOCIACIO CAVALGADA DE REIS SANTA COLOMA

5 subvencions · 2023–2026 · 1.3% del total

173,62 K €
Grup De Geganters De Santa Coloma De Cervello

3 subvencions · 2023–2025 · 1.3% del total

183,38 K €
Escola Pla Vinyes

3 subvencions · 2023–2025 · 1.2% del total

193,12 K €
ASSOCIACIO TOQUIKITOQUI

4 subvencions · 2023–2026 · 1.1% del total

203,04 K €
Assoc De La Gent Gran De Sta Coloma Cervello

3 subvencions · 2024–2025 · 1.1% del total

Semàfor Distribució AIReF (Tier A)

Alta concurrència — competitives ≥60% i recurrència ≤50%

Concurrència mitjana — competitives 30–59% o recurrència 50–80%

Baixa concurrència — competitives <30% o recurrència >80%

★B — Tier B: prestador de drets estatutaris (LAPAD, RGC, PNC…)

Font: AIReF Spending Review (2019) · OECD Fiscal Federalism Network · EC OLAF

Metodologia completa →