Organisme públic

Ajuntament de Santa Coloma de Farners

ComparteixXWhatsAppTelegramBluesky·DadesCSVJSON

Contractació pública

7,07 M €

228 contractes · Concurrència EC baixa

Subvencions atorgades

Alta concurrència

145,14 K €

32 beneficiaris · Concurrència AIReF alta

Control extern i garanties

Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.

Accés a la informació (GAIP)

13reclamacions

100% resoltes en contra · 6 de 6 substantives · 2019–2026

1
Estimació
1
Estimació parcial
1
Mediació
3
Pèrdua d'objecte
7
Inadmissió
Veure les 13 reclamacions ↗

Síndic de Greuges

2resolucions

recomanacions adreçades a l'organisme · 2024–2025

Veure les 2 resolucions ↗

Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions. Aparèixer-hi no implica cap irregularitat.

Contractació públicaSubvencions atorgades
94% competitiu

Convocatòria competitiva
AIReF (0–100)

Atorgant de subvencions

Alta concurrència

Total atorgat

145,14 K €

Subvencions

36

Beneficiaris únics

32

Període

2025–2025

% Convocatòria competitiva94.4%

On van els diners

Distribució per finalitat pública · top 5 categories

Educació: 50,33 K € (34.7%)Altres actuacions de caràcter econòmic: 50,30 K € (34.7%)Cultura: 27,01 K € (18.6%)Serveis Socials i Promoció Social: 16,00 K € (11.0%)Sanitat: 1,50 K € (1.0%)
PrincipalEducació35%
Educació50,33 K €34.7%
Altres actuacions de caràcter econòmic50,30 K €34.7%
Cultura27,01 K €18.6%
Serveis Socials i Promoció Social16,00 K €11.0%
Sanitat1,50 K €1.0%

Principals beneficiaris

Top 20 entitats que han rebut més subvencions de Ajuntament de Santa Coloma de Farners

Cerca subvencions individuals →
121,02 K €
Ampa Castell De Farners

2 subvencions · 2025 · 14.5% del total

213,00 K €
CRUZ ROJA ESPANOLA

1 subvencions · 2025 · 9.0% del total

311,40 K €
Centre D Esports Farners

1 subvencions · 2025 · 7.9% del total

411,40 K €
CLUB BASQUETBOL FARNERS

1 subvencions · 2025 · 7.9% del total

54,70 K €
CLUB RITMICA FARNERS ASSOCIACIO

1 subvencions · 2025 · 3.2% del total

64,55 K €
Agrupacio Sardanista Farners

1 subvencions · 2025 · 3.1% del total

74,20 K €
Associacio Club Natacio Farners

1 subvencions · 2025 · 2.9% del total

94,00 K €
Associacio Ludica Solsolet Rialles Santa Coloma De Farnes

1 subvencions · 2025 · 2.8% del total

104,00 K €
ASS. GRUP EDITOR FARNERS

1 subvencions · 2025 · 2.8% del total

113,80 K €
Club Esportiu Judo Ippon Farners

1 subvencions · 2025 · 2.6% del total

123,73 K €
Institut D Ensenyament Secundari De Sta Coloma De Farners

1 subvencions · 2025 · 2.6% del total

133,53 K €
Associacio Farandula Colomenca

1 subvencions · 2025 · 2.4% del total

143,36 K €
Associacio De Veins I Propietaris Sa Co Re De San

1 subvencions · 2025 · 2.3% del total

153,36 K €
Ass De Mares I Pares Col Legi La Salle

1 subvencions · 2025 · 2.3% del total

163,27 K €
Associacio De Families D Alumnes De L Institut De Santa Coloma De Farners

1 subvencions · 2025 · 2.3% del total

173,27 K €
C P St Salvador D Horta De Santa Coloma De Farners

1 subvencions · 2025 · 2.3% del total

183,27 K €
Escola Castell De Farners

1 subvencions · 2025 · 2.3% del total

193,20 K €
Farners Patinatge Artistic

1 subvencions · 2025 · 2.2% del total

203,19 K €
As Mares Pares D Alumn C E I P S Salva

1 subvencions · 2025 · 2.2% del total

Semàfor Distribució AIReF (Tier A)

Alta concurrència — competitives ≥60% i recurrència ≤50%

Concurrència mitjana — competitives 30–59% o recurrència 50–80%

Baixa concurrència — competitives <30% o recurrència >80%

★B — Tier B: prestador de drets estatutaris (LAPAD, RGC, PNC…)

Font: AIReF Spending Review (2019) · OECD Fiscal Federalism Network · EC OLAF

Metodologia completa →