Organisme públic

Ajuntament del Vendrell

ComparteixXWhatsAppTelegramBluesky·DadesCSVJSON

Contractació pública

62,16 M €

549 contractes · Concurrència EC baixa

Subvencions atorgades

Alta concurrència

7,00 M €

102 beneficiaris · Concurrència AIReF alta

Control extern i garanties

Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.

Accés a la informació (GAIP)

450reclamacions

99% resoltes en contra · 419 de 424 substantives · 2018–2026

51
Estimació
20
Estimació parcial
348
Pèrdua d'objecte
5
Desestimació
10
Inadmissió
16
Desistiment
Veure les 450 reclamacions

Síndic de Greuges

6resolucions

recomanacions adreçades a l'organisme · 2024–2025

Veure les 6 resolucions

Contractació pública (TCCSP)

3reclamacions

67% resoltes en contra · 2 de 3 substantives

2
Estimació parcial
1
Desestimació
Veure les 3 reclamacions

Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions. Aparèixer-hi no implica cap irregularitat.

Contractació públicaSubvencions atorgades
61% competitiu

Convocatòria competitiva
AIReF (0–100)

Atorgant de subvencions

Alta concurrència

Total atorgat

7,00 M €

Subvencions

1.029

Beneficiaris únics

102

Període

2020–2026

% Convocatòria competitiva61.3%

Evolució anual

Import atorgat per any · color per % de convocatòria competitiva segons els llindars AIReF

0 €500,00 K €1,0 M €1,5 M €2,0 M €2020: 449,31 K € · 50 subvencions · 0.0% competitiu449,31 K €20202021: 1,0 M € · 191 subvencions · 72.3% competitiu1,0 M €20212022: 1,0 M € · 109 subvencions · 46.8% competitiu1,0 M €20222023: 1,2 M € · 207 subvencions · 63.3% competitiu1,2 M €20232024: 1,6 M € · 194 subvencions · 57.7% competitiu1,6 M €20242025: 1,2 M € · 200 subvencions · 66.0% competitiu1,2 M €2025
≥60% competitiu (alta concurrència)30–59% (concurrència mitjana)<30% (baixa concurrència)

On van els diners

Distribució per finalitat pública · top 7 categories

Cultura: 3,51 M € (50.1%)Altres Prestacions econòmiques: 1,22 M € (17.5%)Comerç, Turisme i Pimes: 828,08 K € (11.8%)Educació: 625,26 K € (8.9%)Altres actuacions de caràcter econòmic: 522,60 K € (7.5%)Serveis Socials i Promoció Social: 271,75 K € (3.9%)Sanitat: 20,00 K € (0.3%)
PrincipalCultura50%
Cultura3,51 M €50.1%
Altres Prestacions econòmiques1,22 M €17.5%
Comerç, Turisme i Pimes828,08 K €11.8%
Educació625,26 K €8.9%
Altres actuacions de caràcter econòmic522,60 K €7.5%
Serveis Socials i Promoció Social271,75 K €3.9%
Sanitat20,00 K €0.3%

Principals beneficiaris

Top 20 entitats que han rebut més subvencions de Ajuntament del Vendrell

Cerca subvencions individuals →
1986,48 K €
CENTRE D'INICIATIVES I TURISME DE LA VILA DEL VEND

12 subvencions · 2020–2026 · 14.1% del total

2880,00 K €
FUNDACIÓ PRIVADA PAU CASALS

9 subvencions · 2020–2025 · 12.6% del total

3635,83 K €
LA LIRA VENDRELLENCA

18 subvencions · 2020–2026 · 9.1% del total

4493,99 K €
CLUB D'ESPORTS EL VENDRELL

15 subvencions · 2020–2025 · 7.1% del total

5455,00 K €
FUNDACIO PRIV.APEL.LES FENOSA

9 subvencions · 2020–2025 · 6.5% del total

6340,00 K €
Universitat Rovira i Virgili

6 subvencions · 2022–2025 · 4.9% del total

7180,00 K €
CRUZ ROJA ESPANOLA

7 subvencions · 2020–2026 · 2.6% del total

8157,77 K €
COLLA DE CASTELLERS NENS DEL VENDRELL

7 subvencions · 2020–2025 · 2.3% del total

9157,06 K €
CONS.ESPORTIU DEL BAIX PENEDES

9 subvencions · 2020–2025 · 2.2% del total

1087,50 K €
Assoc Reis D Orient Del Vendrell

6 subvencions · 2020–2025 · 1.3% del total

1179,80 K €
AS.TRÈVOL,EDUCACIÓ I ACCIÓ SOCIAL

6 subvencions · 2020–2025 · 1.1% del total

1279,60 K €
AGRUPACIO CULTURA POPULAR DEL VENDRELL

7 subvencions · 2020–2026 · 1.1% del total

1375,00 K €
FUND.PRIV.STA.TERESA DEL VENDRELL

4 subvencions · 2021–2025 · 1.1% del total

1470,00 K €
CARITAS DIOCESANA DE TARRAGONA

7 subvencions · 2020–2025 · 1.0% del total

1565,15 K €
ASSOCIACIO D'AMICS DE L'ORGUE DEL VENDRELL

6 subvencions · 2020–2025 · 0.9% del total

1664,21 K €
Club D Atletisme Runners El Vendrell

8 subvencions · 2021–2025 · 0.9% del total

1763,10 K €
ASOC.CULTURAL DE EXTREMADURA

7 subvencions · 2020–2025 · 0.9% del total

1857,39 K €
Unio Deportiva Tancat

8 subvencions · 2020–2025 · 0.8% del total

1949,00 K €
Ball de Diables del Vendrell

6 subvencions · 2020–2025 · 0.7% del total

2048,00 K €
ASSOCIACIO CAMPANERS DEL VENDRELL

7 subvencions · 2020–2025 · 0.7% del total

Semàfor Distribució AIReF (Tier A)

Alta concurrència — competitives ≥60% i recurrència ≤50%

Concurrència mitjana — competitives 30–59% o recurrència 50–80%

Baixa concurrència — competitives <30% o recurrència >80%

★B — Tier B: prestador de drets estatutaris (LAPAD, RGC, PNC…)

Font: AIReF Spending Review (2019) · OECD Fiscal Federalism Network · EC OLAF

Metodologia completa →