Organisme públic

Ajuntament d'Arenys de Mar

ComparteixXWhatsAppTelegramBluesky·DadesCSVJSON

Contractació pública

38,00 M €

786 contractes · Concurrència EC baixa

Subvencions atorgades

Baixa concurrència

1,54 M €

61 beneficiaris · Concurrència AIReF baixa

Control extern i garanties

Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.

Accés a la informació (GAIP)

22reclamacions

100% resoltes en contra · 18 de 18 substantives · 2018–2026

2
Estimació
1
Estimació parcial
15
Pèrdua d'objecte
2
Inadmissió
2
Desistiment
Veure les 22 reclamacions ↗

Síndic de Greuges

2resolucions

1 no acceptades per l'administració · 2024–2025

Veure les 2 resolucions ↗

Contractació pública (TCCSP)

2reclamacions

0% resoltes en contra · 0 de 1 substantives

1
Desestimació
1
Inadmissió
Veure les 2 reclamacions ↗

Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions. Aparèixer-hi no implica cap irregularitat.

Contractació públicaSubvencions atorgades
20% competitiu

Convocatòria competitiva
AIReF (0–100)

Atorgant de subvencions

Baixa concurrència

Total atorgat

1,54 M €

Subvencions

772

Beneficiaris únics

61

Període

2019–2026

% Convocatòria competitiva20.0%
% Prestacions estatutàries29.4%

Evolució anual

Import atorgat per any · color per % de convocatòria competitiva segons els llindars AIReF

0 €100,00 K €200,00 K €300,00 K €2019: 158,83 K € · 218 subvencions · 61.5% competitiu158,83 K €20192020: 137,42 K € · 10 subvencions · 10.0% competitiu137,42 K €20202021: 111,95 K € · 4 subvencions · 33.3% competitiu111,95 K €20212022: 218,11 K € · 76 subvencions · 15.1% competitiu218,11 K €20222023: 285,82 K € · 178 subvencions · 3.9% competitiu285,82 K €20232024: 273,56 K € · 144 subvencions · 2.8% competitiu273,56 K €20242025: 294,05 K € · 113 subvencions · 27.4% competitiu294,05 K €2025
≥60% competitiu (alta concurrència)30–59% (concurrència mitjana)<30% (baixa concurrència)

On van els diners

Distribució per finalitat pública · top 8 categories

Cultura: 792,24 K € (51.5%)Serveis Socials i Promoció Social: 276,36 K € (18.0%)Altres Prestacions econòmiques: 222,72 K € (14.5%)Educació: 73,61 K € (4.8%)Sanitat: 71,17 K € (4.6%)Altres actuacions de caràcter econòmic: 52,45 K € (3.4%)Comerç, Turisme i Pimes: 29,38 K € (1.9%)Infraestructures: 21,17 K € (1.4%)
PrincipalCultura51%
Cultura792,24 K €51.5%
Serveis Socials i Promoció Social276,36 K €18.0%
Altres Prestacions econòmiques222,72 K €14.5%
Educació73,61 K €4.8%
Sanitat71,17 K €4.6%
Altres actuacions de caràcter econòmic52,45 K €3.4%
Comerç, Turisme i Pimes29,38 K €1.9%
Infraestructures21,17 K €1.4%

Principals beneficiaris

Top 20 entitats que han rebut més subvencions de Ajuntament d'Arenys de Mar

Cerca subvencions individuals →
1660,43 K €
SOCIETAT CORAL L`ESPERANCA

12 subvencions · 2019–2026 · 42.8% del total

2193,28 K €
CARITAS DIOCESANA DE GIRONA

10 subvencions · 2019–2026 · 12.5% del total

333,67 K €
A M P A Escola Joan Maragall Arenys De Mar

10 subvencions · 2019–2025 · 2.2% del total

428,88 K €
UNIO DE BOTIGUERS I COMERCIANTS ARENYS DE MAR

2 subvencions · 2019–2023 · 1.9% del total

528,10 K €
GM DE JUNTS PER ARENYS JUNTS PER CATALUNYA

8 subvencions · 2019–2026 · 1.8% del total

627,17 K €
BISBAT DE GIRONA

3 subvencions · 2022–2025 · 1.8% del total

726,75 K €
ATENEU ARENYENC

11 subvencions · 2019–2026 · 1.7% del total

824,53 K €
AULA D`EXTENSIO UNIVERSITARIA D`ARENYS

10 subvencions · 2019–2026 · 1.6% del total

923,90 K €
ERC-MES ARENYS DE MAR

9 subvencions · 2019–2026 · 1.5% del total

1021,44 K €
CUP ARENYS DE MAR

9 subvencions · 2019–2026 · 1.4% del total

1121,44 K €
GRUP MUNICIPAL SOCIALISTES DE CATALUNYA

11 subvencions · 2019–2026 · 1.4% del total

1221,11 K €
GRUP MUNICIPAL ARENYS EN COMU

10 subvencions · 2019–2026 · 1.4% del total

1319,06 K €
SINERA UNITED FUTBOL CLUB

5 subvencions · 2019–2025 · 1.2% del total

1417,89 K €
ASSOCIACIO COR L AIXA

13 subvencions · 2022–2026 · 1.2% del total

1517,42 K €
Club Voleibol Arenys

5 subvencions · 2019–2025 · 1.1% del total

1617,38 K €
A M P A Ceip Sinera Arenys De Mar

8 subvencions · 2019–2025 · 1.1% del total

1715,70 K €
Homo Teatris

6 subvencions · 2020–2025 · 1.0% del total

1815,01 K €
Club Arenys Basquet

5 subvencions · 2019–2025 · 1.0% del total

1914,47 K €
CASAL DE JOVENTUT SERAFICA

9 subvencions · 2022–2026 · 0.9% del total

2013,33 K €
CLUB NAUTIC D'ARENYS DE MAR

5 subvencions · 2019–2025 · 0.9% del total

Semàfor Distribució AIReF (Tier A)

Alta concurrència — competitives ≥60% i recurrència ≤50%

Concurrència mitjana — competitives 30–59% o recurrència 50–80%

Baixa concurrència — competitives <30% o recurrència >80%

★B — Tier B: prestador de drets estatutaris (LAPAD, RGC, PNC…)

Font: AIReF Spending Review (2019) · OECD Fiscal Federalism Network · EC OLAF

Metodologia completa →