Organisme públic

Ajuntament de Sant Celoni

ComparteixXWhatsAppTelegramBluesky·DadesCSVJSON

Contractació pública

30,60 M €

783 contractes · Concurrència EC baixa

Subvencions atorgades

Alta concurrència

2,80 M €

97 beneficiaris · Concurrència AIReF alta

Control extern i garanties

Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.

Accés a la informació (GAIP)

18reclamacions

100% resoltes en contra · 15 de 15 substantives · 2023–2025

5
Estimació
2
Estimació parcial
8
Pèrdua d'objecte
3
Inadmissió
Veure les 18 reclamacions ↗

Síndic de Greuges

1resolucions

recomanacions adreçades a l'organisme · 2025–2025

Veure les 1 resolucions ↗

Contractació pública (TCCSP)

5reclamacions

33% resoltes en contra · 1 de 3 substantives

1
Estimació
2
Desestimació
2
Inadmissió
Veure les 5 reclamacions ↗

Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions. Aparèixer-hi no implica cap irregularitat.

Contractació públicaSubvencions atorgades
93% competitiu

Convocatòria competitiva
AIReF (0–100)

Atorgant de subvencions

Alta concurrència

Total atorgat

2,80 M €

Subvencions

3.826

Beneficiaris únics

97

Període

2019–2026

% Convocatòria competitiva93.3%

Evolució anual

Import atorgat per any · color per % de convocatòria competitiva segons els llindars AIReF

0 €200,00 K €400,00 K €600,00 K €2019: 426,76 K € · 435 subvencions · 78.8% competitiu426,76 K €20192020: 234,64 K € · 73 subvencions · 0.0% competitiu234,64 K €20202021: 250,30 K € · 100 subvencions · 92.0% competitiu250,30 K €20212022: 258,69 K € · 63 subvencions · 85.7% competitiu258,69 K €20222023: 411,53 K € · 553 subvencions · 96.9% competitiu411,53 K €20232024: 468,69 K € · 1.056 subvencions · 97.8% competitiu468,69 K €20242025: 576,42 K € · 812 subvencions · 96.8% competitiu576,42 K €2025
≥60% competitiu (alta concurrència)30–59% (concurrència mitjana)<30% (baixa concurrència)

On van els diners

Distribució per finalitat pública · top 8 categories

Altres Prestacions econòmiques: 1,35 M € (48.2%)Serveis Socials i Promoció Social: 658,34 K € (23.5%)Cultura: 347,15 K € (12.4%)Educació: 314,64 K € (11.2%)Seguretat Ciutadana i Institucions Penitenciàries: 79,87 K € (2.9%)Infraestructures: 39,02 K € (1.4%)Comerç, Turisme i Pimes: 5,00 K € (0.2%)Agricultura, Pesca i Alimentació: 4,00 K € (0.1%)
PrincipalAltres Prestacions econòmiques48%
Altres Prestacions econòmiques1,35 M €48.2%
Serveis Socials i Promoció Social658,34 K €23.5%
Cultura347,15 K €12.4%
Educació314,64 K €11.2%
Seguretat Ciutadana i Institucions Penitenciàries79,87 K €2.9%
Infraestructures39,02 K €1.4%
Comerç, Turisme i Pimes5,00 K €0.2%
Agricultura, Pesca i Alimentació4,00 K €0.1%

Principals beneficiaris

Top 20 entitats que han rebut més subvencions de Ajuntament de Sant Celoni

Cerca subvencions individuals →
1140,11 K €
Unio Esportiva Sant Celoni

13 subvencions · 2019–2025 · 5.0% del total

2119,19 K €
CRUZ ROJA ESPANOLA

2 subvencions · 2024–2025 · 4.3% del total

386,02 K €
Club Basquet Sant Celoni

11 subvencions · 2019–2025 · 3.1% del total

482,52 K €
JUNTS PER SANT CELONI I LA BATLLORIA COMPROMIS MUNICIPAL

4 subvencions · 2023–2026 · 2.9% del total

579,87 K €
ASSOCIACIO DEFENSA FORESTAL FORESTEC

22 subvencions · 2019–2026 · 2.9% del total

674,42 K €
I E S Baix Montseny

12 subvencions · 2019–2025 · 2.7% del total

762,02 K €
AFADIS BAIX MONTSENY

8 subvencions · 2019–2025 · 2.2% del total

860,20 K €
Escola Josep Pallerola I Roca

12 subvencions · 2019–2025 · 2.2% del total

959,50 K €
Club Pati Sant Celoni

10 subvencions · 2019–2025 · 2.1% del total

1055,84 K €
CANDIDATURA DE PROGRES

5 subvencions · 2019–2023 · 2.0% del total

1154,41 K €
Grup Municipal Jxcat Junts

4 subvencions · 2019–2023 · 1.9% del total

1252,09 K €
Escola Montnegre

12 subvencions · 2019–2025 · 1.9% del total

1350,80 K €
Junta Compensacio Urb Can Coll

4 subvencions · 2019–2020 · 1.8% del total

1450,00 K €
Parroquia Sant Marti Caritas Sant Celoni

2 subvencions · 2024–2025 · 1.8% del total

1548,20 K €
L`ALTERNATIVA SANT CELONI I LA BATLLORIA - ALTERNATIVA MUNICIPALISTA

4 subvencions · 2023–2026 · 1.7% del total

1646,67 K €
INST. ESCOLA LA TORDERA

12 subvencions · 2019–2025 · 1.7% del total

1746,29 K €
ESCOLA L AVET ROIG SL

12 subvencions · 2019–2025 · 1.7% del total

1845,09 K €
FUNDACIO EDUCATIVA COR DE MARIA

13 subvencions · 2019–2025 · 1.6% del total

1940,04 K €
Club Atletisme Sant Celoni

7 subvencions · 2019–2025 · 1.4% del total

2039,75 K €
Grup Municipal Erc Acord Municipal

5 subvencions · 2019–2023 · 1.4% del total

Semàfor Distribució AIReF (Tier A)

Alta concurrència — competitives ≥60% i recurrència ≤50%

Concurrència mitjana — competitives 30–59% o recurrència 50–80%

Baixa concurrència — competitives <30% o recurrència >80%

★B — Tier B: prestador de drets estatutaris (LAPAD, RGC, PNC…)

Font: AIReF Spending Review (2019) · OECD Fiscal Federalism Network · EC OLAF

Metodologia completa →