Organisme públic

Ajuntament de Viladecavalls

ComparteixXWhatsAppTelegramBluesky·DadesCSVJSON

Contractació pública

27,59 M €

1.205 contractes · Concurrència EC baixa

Subvencions atorgades

Alta concurrència

1,05 M €

74 beneficiaris · Concurrència AIReF alta

Control extern i garanties

Resolucions dels òrgans de control extern adreçades a aquest organisme.

Accés a la informació (GAIP)

3reclamacions

100% resoltes en contra · 3 de 3 substantives · 2017–2025

1
Estimació
2
Pèrdua d'objecte
Veure les 3 reclamacions ↗

Contractació pública (TCCSP)

2reclamacions

100% resoltes en contra · 1 de 1 substantives

1
Estimació parcial
1
Desistiment
Veure les 2 reclamacions ↗

Recompte dels casos que van arribar a cada òrgan de control extern — no l'activitat total de l'organisme. L'estat de les resolucions del Síndic reflecteix el seguiment del propi Síndic; els informes de la Sindicatura de Comptes són auditories de gestió, no sancions. Aparèixer-hi no implica cap irregularitat.

Contractació públicaSubvencions atorgades
63% competitiu

Convocatòria competitiva
AIReF (0–100)

Atorgant de subvencions

Alta concurrència

Total atorgat

1,05 M €

Subvencions

1.145

Beneficiaris únics

74

Període

2020–2026

% Convocatòria competitiva63.1%

Evolució anual

Import atorgat per any · color per % de convocatòria competitiva segons els llindars AIReF

0 €100,00 K €200,00 K €300,00 K €400,00 K €2020: 5,50 K € · 11 subvencions · 100.0% competitiu20202021: 128,19 K € · 230 subvencions · 70.4% competitiu128,19 K €20212022: 164,12 K € · 275 subvencions · 72.7% competitiu164,12 K €20222023: 399,33 K € · 193 subvencions · 50.8% competitiu399,33 K €20232024: 154,90 K € · 200 subvencions · 56.5% competitiu154,90 K €20242025: 150,05 K € · 170 subvencions · 50.6% competitiu150,05 K €2025
≥60% competitiu (alta concurrència)30–59% (concurrència mitjana)<30% (baixa concurrència)

On van els diners

Distribució per finalitat pública · top 8 categories

Cultura: 307,53 K € (29.9%)Serveis Socials i Promoció Social: 276,15 K € (26.8%)Infraestructures: 237,03 K € (23.0%)Altres Prestacions econòmiques: 79,96 K € (7.8%)Educació: 47,16 K € (4.6%)Atur: 40,30 K € (3.9%)Sanitat: 30,00 K € (2.9%)Subvencions al transport: 11,60 K € (1.1%)
PrincipalCultura30%
Cultura307,53 K €29.9%
Serveis Socials i Promoció Social276,15 K €26.8%
Infraestructures237,03 K €23.0%
Altres Prestacions econòmiques79,96 K €7.8%
Educació47,16 K €4.6%
Atur40,30 K €3.9%
Sanitat30,00 K €2.9%
Subvencions al transport11,60 K €1.1%

Principals beneficiaris

Top 20 entitats que han rebut més subvencions de Ajuntament de Viladecavalls

Cerca subvencions individuals →
1237,03 K €
Mina Pública d'Aigües de Terrassa

1 subvencions · 2023 · 22.6% del total

2113,82 K €
CRUZ ROJA ESPANOLA

6 subvencions · 2021–2026 · 10.9% del total

345,27 K €
CASAL FAMILIAR VILADECAVALLS

13 subvencions · 2021–2025 · 4.3% del total

438,51 K €
CLUB DE BASQUET ROSELLA

8 subvencions · 2021–2024 · 3.7% del total

535,64 K €
A.M.P.A. ROSELLA

8 subvencions · 2021–2026 · 3.4% del total

630,00 K €
Associacio Progat Terrassa

5 subvencions · 2021–2025 · 2.9% del total

726,12 K €
Grup Municipal De Treballem Junts Per Viladecavalls

5 subvencions · 2021–2025 · 2.5% del total

818,60 K €
Grup Municipal Esquerra Republicana De Catalunya Acord Municipal De Viladecavalls

5 subvencions · 2021–2025 · 1.8% del total

917,08 K €
Grup Municipal Fem Viladecavalls

5 subvencions · 2021–2025 · 1.6% del total

1017,01 K €
A M P A Roc Blanc

7 subvencions · 2021–2025 · 1.6% del total

1115,40 K €
Associacio Happydays

7 subvencions · 2021–2025 · 1.5% del total

1211,73 K €
Associacio Petits Dracs De Viladecavalls

5 subvencions · 2021–2025 · 1.1% del total

139,27 K €
CENTRE D''ESPLAI ELS GLOBUS

3 subvencions · 2021–2023 · 0.9% del total

148,83 K €
Club De Patinatge Viladecavalls

8 subvencions · 2021–2024 · 0.8% del total

158,27 K €
A M P A Escola De Musica Pau Casals

6 subvencions · 2021–2025 · 0.8% del total

168,22 K €
UNION DEPORTIVA CAN TRIAS

6 subvencions · 2021–2025 · 0.8% del total

177,75 K €
Associacio Amics De Sant Miquel De Toudell

5 subvencions · 2021–2025 · 0.7% del total

187,75 K €
Associacio D Arts Esceniques Bastim De Viladecavalls

5 subvencions · 2021–2025 · 0.7% del total

196,91 K €
Cor Sant Marti

4 subvencions · 2022–2025 · 0.7% del total

206,72 K €
CANDIDATURA DE PROGRES

3 subvencions · 2021–2023 · 0.6% del total

Semàfor Distribució AIReF (Tier A)

Alta concurrència — competitives ≥60% i recurrència ≤50%

Concurrència mitjana — competitives 30–59% o recurrència 50–80%

Baixa concurrència — competitives <30% o recurrència >80%

★B — Tier B: prestador de drets estatutaris (LAPAD, RGC, PNC…)

Font: AIReF Spending Review (2019) · OECD Fiscal Federalism Network · EC OLAF

Metodologia completa →