Top 10 · % prop del llindar · Anàlisi pre-registrada de maig del 2026
Els proveïdors amb més imports prop del llindar
Els proveïdors amb la proporció més alta de contractes amb imports just per sota del llindar de contracte menor. Llista de pre-cribratge: patró estadístic, no judici de legalitat.
| # | Nom | Prop del llindar |
|---|---|---|
| 01 | MULTIANAU S.L. | 57 de 137 contractes · 41,6% |
| 02 | URBEX EXPRES, S.L. (Biomedical Logístics) | 29 de 145 contractes · 20,0% |
| 03 | Comsa Service Facility Management | 42 de 253 contractes · 16,6% |
| 04 | LOGICALIS SPAIN, S.L.U. | 14 de 104 contractes · 13,5% |
| 05 | OTOMEDIC QUIRURGICA SL | 26 de 205 contractes · 12,7% |
| 06 | SMITH & NEPHEW SA | 26 de 221 contractes · 11,8% |
| 07 | LA VOLA 1981, SAU | 19 de 166 contractes · 11,4% |
| 08 | FUNDACIÓ EURECAT | 36 de 319 contractes · 11,3% |
| 09 | DIARI SEGRE, S.L.U. | 16 de 142 contractes · 11,3% |
| 10 | FUNDACIO BOSCH I GIMPERA | 27 de 252 contractes · 10,7% |
41,6% · 57 de 137 contractes
20,0% · 29 de 145 contractes
16,6% · 42 de 253 contractes
13,5% · 14 de 104 contractes
12,7% · 26 de 205 contractes
11,8% · 26 de 221 contractes
11,4% · 19 de 166 contractes
11,3% · 36 de 319 contractes
11,3% · 16 de 142 contractes
10,7% · 27 de 252 contractes
Llista pre-cribratge. Resultat estadístic en brut, pendent del cribratge de falsos positius. Hi ha explicacions de mercat legítimes. No equival a cap constatació d'irregularitat. Correccions factuals: correccions@menjometre.cat
Proporció dels contractes de cada proveïdor amb imports just per sota del llindar legal de contracte menor, comparada amb la mitjana del conjunt. Indicador estadístic per-proveïdor (test CMH estratificat per sector i comprador).
Altres rànquings
Fragmentació (empreses) — Proporció dels contractes de cada proveïdor amb imports just per sota del llindar legal de contracte menor, comparada amb la mitjana del conjunt. Indicador estadístic per-proveïdor (test CMH estratificat per sector i comprador).