Top 10 · % prop del llindar · Anàlisi pre-registrada d'abril del 2026
Els ajuntaments amb més contractes prop del llindar
Els ajuntaments amb la proporció més alta de contractes adjudicats just per sota del llindar de contracte menor.
| # | Nom | Prop del llindar |
|---|---|---|
| 01 | Ajuntament de Vila-seca | mitjana catalana 2,5% · 26,3% |
| 02 | Ajuntament de Cunit | mitjana catalana 2,5% · 22,3% |
| 03 | Ajuntament de Rubí | mitjana catalana 2,5% · 21,1% |
| 04 | Ajuntament de l'Hospitalet de Llobregat | mitjana catalana 2,5% · 18,4% |
| 05 | Ajuntament de l'Ametlla del Vallès | mitjana catalana 2,5% · 17,7% |
| 06 | Ajuntament de Vic | mitjana catalana 2,5% · 17,6% |
| 07 | Ajuntament d'Esplugues de Llobregat | mitjana catalana 2,5% · 16,2% |
| 08 | Ajuntament del Vendrell | mitjana catalana 2,5% · 16,2% |
| 09 | Ajuntament de Cardedeu | mitjana catalana 2,5% · 15,4% |
| 10 | Ajuntament de Mataró | mitjana catalana 2,5% · 14,7% |
26,3% · mitjana catalana 2,5%
22,3% · mitjana catalana 2,5%
21,1% · mitjana catalana 2,5%
18,4% · mitjana catalana 2,5%
17,7% · mitjana catalana 2,5%
17,6% · mitjana catalana 2,5%
16,2% · mitjana catalana 2,5%
16,2% · mitjana catalana 2,5%
15,4% · mitjana catalana 2,5%
14,7% · mitjana catalana 2,5%
Prop del llindar — % dels contractes adjudicats just per sota del llindar legal de contracte menor (15.000 €). Només ajuntaments amb mostra suficient per a l'anàlisi. El rànquing d'ajuntaments →
Altres rànquings
Fragmentació (ajuntaments) — Prop del llindar — % dels contractes adjudicats just per sota del llindar legal de contracte menor (15.000 €). Només ajuntaments amb mostra suficient per a l'anàlisi.